Odstoupení od kupní smlouvy

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tracid 4. 7. 2017 12:16

Rozhodl jsem se koupit zánovní byt blízko rušné silnice. Při prohlídce jsem byl ujištěn, že hluk z cesty není nijak zásadně obtěžující. Zaplatil jsem rezervační poplatek a začal řešit financování. Následně jsem náhodou zjistil, že pro daný dům bylo provedeno, na žádost jednoho z majitelů bytů, měření hluku od Krajské Hygienické Stanice s výsledkem, že úroveň hluku je zdraví ohrožující (vnější hlučnost až 90dB). Na základě této informace jsem provedl orientační měření hluku v daném bytě v nočních hodinách a při průjezdu nákladních vozidel jsem naměřil více než 70dB (všechna okna zavřena). Na základě této skutečnosti jsem se rozhodl od kupní smlouvy odstoupit. Mám v takovém případě nárok na navrácení rezervačního poplatku, jestliže jsem byl uveden v omyl a hlučnost v bytě překračuje zákonné normy?
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 4. 7. 2017 12:52

Podle mě v nějakém dokumentu realitky či smlouvě můžeš najít, kdy je možno odstoupit a obdržet rezervační poplatek. Ale jak znám realitky, tak ti nic nevratí a budeš se muset soudit nebo to oželet. Realitky, autobazary, pojišťovací či finanční poradci ..... těm se radši vyhnout.
Naposledy upravil 07Petr dne 4. 7. 2017 12:54, celkově upraveno 1
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 4. 7. 2017 12:53

Není to přes realitku, je to přímo stavební firma...
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 4. 7. 2017 12:58

"Rozhodl jsem se koupit zánovní byt blízko rušné silnice. Při prohlídce jsem byl ujištěn, že hluk z cesty není nijak zásadně obtěžující."

Tak hlavně by to chtělo si rozmyslet, co člověk chce. Blízko rušné silnice asi nebude na samotě u lesa. A věřit za takovéhle situaci nějakým plkům prodejce?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tracid 4. 7. 2017 13:02

xls: neni nad dobrou radu, hlavne kdyz neznas okolnosti, ze? Sam v dane oblasti v soucasnosti bydlim v jinem dome, kde je odhlucneni zjevne udelano lepe. Nebyl duvod neverit...
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 7. 2017 21:29

Neda se odstoupit ve lhute 14dni..nebo se to na tohle nevztahuje?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod MilanM 6. 7. 2017 12:12

Pokud máš důkaz o tvrzení: print screen inzerátu kde to třeba tvrdili, zmíněno ve smlouvě, uspět by jsi mohl, jinak asi ne.
MilanM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 7. 2017 14:14

2169 a odstup od smlouvy s tím, že požaduješ vrácení zálohy do 8 dnů s uvedením, že jinak spor předáváš na ČOI. Každopádně bych se připravil že to budeš na tu ČOI posílat jinak s nima nehneš.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků