Pronájem pole

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Czipisek 21. 8. 2017 08:12

Dobrý den,

ozvalo se mi zemědělské družstvo, které hospodaří na mém poli s tím, že chtějí prodloužit smlouvu o pronájmu. S prodloužení smlouvy jako takové nemám problém a rád jim pole zase pronajmu. Nelíbí se mi však výpovědní doba, která je u jejich připravené smlouvy uvedena. Tato výpovědní doba je desetiletá, což pozemek úplně zabijí z hlediska dalšího prodeje nebo nějakého svého podnikání.

Nevíte, jaká je běžná výpovědní doba u pronájmů polností? Je nějaká minimálně stanovená? (třeba na jeden rok)
Czipisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 8. 2017 08:52

Známému nabídli s výpovědní lhůtou 10 let s vyšší cenou nebo 2 letou výpovědní lhůtou s nižší cenou. Vždy bylo uvedeno, že smlouva končí po sklizni.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czipisek 21. 8. 2017 09:38

Pro mě by byla ideální výpovědní doba rok ale nevím, zda to neomezuje nějaký zákon... Rozdíl v ceně podnájmu je řekl bych nepodstatný. Cena za pronájem je stejně více méně symbolická.
Czipisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 21. 8. 2017 09:51

Třeba tady

"Doporučujeme uzavírat pachtovní smlouvy na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 1 rok, případně na dobu určitou do délky 5 let."
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2017 12:37

Zname pre casem nabidli smlouvu na tusim 6 nebo 8 let s tim, ze mene nemohou, neb by se na tom pak nedalo hospodarit. Takze pres 5 let je asi bezna doba.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 23. 8. 2017 20:55

To víš, podmínkou dotací je i dlouhodobý pronájem... takže kolik dostáváš za hektar?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků