Pronájem pole

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Czipisek 21. 8. 2017 08:12

Dobrý den,

ozvalo se mi zemědělské družstvo, které hospodaří na mém poli s tím, že chtějí prodloužit smlouvu o pronájmu. S prodloužení smlouvy jako takové nemám problém a rád jim pole zase pronajmu. Nelíbí se mi však výpovědní doba, která je u jejich připravené smlouvy uvedena. Tato výpovědní doba je desetiletá, což pozemek úplně zabijí z hlediska dalšího prodeje nebo nějakého svého podnikání.

Nevíte, jaká je běžná výpovědní doba u pronájmů polností? Je nějaká minimálně stanovená? (třeba na jeden rok)
Czipisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 8. 2017 08:52

Známému nabídli s výpovědní lhůtou 10 let s vyšší cenou nebo 2 letou výpovědní lhůtou s nižší cenou. Vždy bylo uvedeno, že smlouva končí po sklizni.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czipisek 21. 8. 2017 09:38

Pro mě by byla ideální výpovědní doba rok ale nevím, zda to neomezuje nějaký zákon... Rozdíl v ceně podnájmu je řekl bych nepodstatný. Cena za pronájem je stejně více méně symbolická.
Czipisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 21. 8. 2017 09:51

Třeba tady

"Doporučujeme uzavírat pachtovní smlouvy na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 1 rok, případně na dobu určitou do délky 5 let."
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2017 12:37

Zname pre casem nabidli smlouvu na tusim 6 nebo 8 let s tim, ze mene nemohou, neb by se na tom pak nedalo hospodarit. Takze pres 5 let je asi bezna doba.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 23. 8. 2017 20:55

To víš, podmínkou dotací je i dlouhodobý pronájem... takže kolik dostáváš za hektar?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Diskutér

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor