Jaký příjem na hypo 3,7 milionu

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ladan111 1. 4. 2018 20:08

Dobrý den,
s manželkou začínáme uvažovat nad koupí domu za pomoci hypotéky. Cca 1 milion bychom měli ušetřený a hypotéku bych potřeboval cca 3,7 milionu. Problém je v tom, že nyní je manželka pouze na rodičáku (8000 Kč měsíčně) a do zaměstnání se bude vracet až za dva roky. Dokázal by někdo odhadnout, jakou výši přijmu bychom museli mít na 30letou hypo? Jsme čtyři (já, manželka a dvě děti). Nyní sice bydlíme ve svém domě, ten ale nemůžeme prodat, protože zde bydli i moji rodiče.
Díky za každou reakci.
ladan111
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 2. 4. 2018 12:53

Měsíční splátka cca 15 981 Kč /při lepší sazbě může být lepší, záleží co se bude výhledově se sazbama dít, jaké budou slevy ze sazby atd..
rodičák se často započítáva jako 6111kč (dle 3 leté varianty)
pak je potřeba mít čistý příjem druhého žadatele alespoň 36.000Kč čistého
2 dospělý + 2 děti
nepočítal jsem žádné jiné splátky úvěrů, leasingů atd...

a samo je to orientační dle předběžného propočtu jedné z bank.. takže tak nějak pro představu..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 4. 2018 16:52

Na poště za půl roku, bez finančních zprostředkovatelů.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ladan111 3. 4. 2018 07:47

Moc děkuji za odpověď. Takto mám alespoň představu. Takový příjem bych sice těsně měl, ale pouze se započtením příjmů z vedlejšího podnikání, které mi jistě nikdo nezapočítá celé.
Nezbývá zřejmě nic jiného, než ještě něco pošetřit a doufat, že sazby nepůjdou tolik nahoru.
ladan111
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miressek 3. 4. 2018 08:55

Ta splátka co psal aaischa mi přijde skoro zbytečně pesimistická, koukám do srovnávače a vidím částky klidně o 1500 nižší. Jak kdo započítá rodičák je otázka, to může být banka od banky jiné, stejně jako má každá banka jiné požadavky na výši příjmů, resp. poměr příjmů ke splátkám.
Sepiš to a do jednotlivých bank pošli nezávaznou poptávku, za to krom trochy času nic nedáš a uvidíš, kdo co odepíše, neházel bych hned flintu do žita. Když je to takhle na hraně, zpravidla to nějak vymyslet jde, chce to jen trochu snahy.
Pokud splníš příjmové podmínky, další možný problém je v zástavního hodnotě nemovitosti pro banku, aby si dosáhnul na 80% hypo. Při předpokládané kupní ceně 4,7M by se musela i odhadní cena cca rovnat kupní, aby ti milion z vlastních prostředků stačil. Což se bohužel zpravidla nestává, záleží na lokalitě a dalších okolnostech.
To by se případně dalo řešit zastavením té nemovitosti, kde bydlíte teď, pokud už zastavená není a rodiče by s tím souhlasili.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 3. 4. 2018 21:27

souhlasím, vypočtená splátka je při horším scénáři co se týče sazby kolem 3%
v případě čistého registru, optimálně už něčeho splácenýho v minulosti, delší doby v aktuálním zaměstnání a třeba nějaký velký nadnárodní společnosti tu šance určitě je

některé banky započtou rodičák v plné výši..

zkusit u banky kam člověku chodí výplata - jeli to nějaká z větších bank, tak často bývá zajímavý předschválený limit i na hypo..

případně banka navrhne podle příjmů maximální úvěrový limit a podle něj si vybrat třeba trošku starší, nebo "levnější dům"... kdyby člověk nechtěl čekat..

určitě je taky plus případně zrušit různý kreditky, kontokorenty atd, pakliže toho má člověk víc, aby mu to nesnižovalo výši úvěru kterou lze získat..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladan111 13. 4. 2018 20:28

Děkuji vám za rady. Zkusím sepsat poptávku a rozeslat ji do více bank, příp. bych možná zkusil nějakého zkušenějšího poradce. Jako hlavní banku mám Fio, která je ale, co jsem se koukal, dost přísná na příjem, takže tam asi nemáme šanci. Jinak co se týče zaměstnání, tak od školy (11 let) pracuji ve stejné organizaci (jde o velký státní úřad), nyní pod služebním zákonem. Manželka je 10 let zaměstnaná ve škole jako účetní (poslední tři roky je s dětmi doma). Kreditky, žádnou půjčku ani kontokorent jsme nikdy neměli.
Uvidíme, zda půjde některá z bank přesvědčit, přeci jen nyní je příjem nižší, ale za dva roky se manželka vrátí do zaměstnání a všechno bude "veselejší". :-)
ladan111
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 4. 2018 21:58

Žádnej mini úvěr do 50 tisíc? No tak to může bejt trošku větší problém.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 13. 4. 2018 22:27

Uverovou historii si musis pestovat.
apryl
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků