Refinancovat hypotéku 2 roky před koncem fixu?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Beet2 31. 10. 2018 18:49

Konec fixace hypo máme až za dva roky (v té době to bude cca 3M). Vím, že některé banky umí refinanc až dva roky před koncem fixace. Když vidím současný trend na trhu hypoték, mám docela strach co bude za rok či dva.
Přemýšlím, tedy jestli se nevyplatí uzavřít refinanc už teď, za současné procenta s fixací na 7 let. Vím, že přijdu o dva roky kdy nebudu splácet, ale dalších pět let budu mít dnešní úroky.
Jaký je na to váš názor?
Beet2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m_p_ 31. 10. 2018 19:31

Myslím, že to není špatná úvaha. Já to řešil nedávno, ale potřeboval jsem offsetovou hypotéku, a tam to šlo nejdřív 1 rok před čerpáním. Ale ani u normálních nevím o žádné bance, která by to uměla dva roky před.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beet2 1. 11. 2018 07:58

Mám hypo u KB a tam mi při minulé návštěvě maník povídal, že to můžeme podepsat už dva roky předem.
Beet2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 11. 2018 07:59

já jsem utekl nedávno od jedný banky k jinačí, ze starých podmínek do nových, nižší sazba, jinačí podmínky ohledně splácení v průběhu hypotéky, sazbu jsem chytil 2,69 ted je v bankách výše, možná stavebka maj nižší procenta.
a to zbývaly do konce fixu taky 2 roky.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dryvole 6. 11. 2018 07:57

Nyní lze i vice nez dva roky dopredu. Banky se ted soustredi na refinanc. Mela by to umet KB a Wustenrot. Nabidka byla 2.89%
dryvole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 19. 11. 2018 16:56

Taky zrovna řeším, zajímavá je i Unicredit a hypoteční banka (ČSOB)
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod brouter 19. 11. 2018 17:30

na jare jsem 2roky dopredu podepisoval KB, umela to i CS v ramci erste...mam to na 5 let, ktere zacnou se pocitat za ty dva roky...puvodne jsem chtel k air bank a vyuzit offsetovou hypo, nicmene zde umi rok dopredu a to jsem cekat nechtel...pri prepodpisu uz mam v dodatku mimoradne splatky (25% z puvodne pujcene castky) tak mohu mit i mimoradne vklady po tech dvou letech.
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 11. 2018 10:11

Ses si jisty, ze ti ta fixace uz nebezi?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod brouter 21. 11. 2018 18:18

ano jsem, mam pevne urokove obdobi od dubna 2020 do dubna 2025 v dodatku...
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dk1844 7. 1. 2019 17:27

Ahoj,

mate nekdo v katastru Zakaz zatizeni (a zcizeni) a zaroven refinancujete s predstihem?

Nemate obavu, ze by stavajici banka zakaz zatizeni nevydala a nova banka by tak nemohla zapsat svoje v. bremeno a nechtela refinancovat? Nehrozi, ze na klienta by pak padl poplatek za nevycerpani domluvene vyse hypoteky??

Pozaduje nova banka taky Zakaz zatizeni do KN?
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mimonik 3. 2. 2019 08:59

Mám obojí a nemám obavu.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 3. 2. 2019 20:26

dk1844 píše:Ahoj,

mate nekdo v katastru Zakaz zatizeni (a zcizeni) a zaroven refinancujete s predstihem?

Nemate obavu, ze by stavajici banka zakaz zatizeni nevydala a nova banka by tak nemohla zapsat svoje v. bremeno a nechtela refinancovat? Nehrozi, ze na klienta by pak padl poplatek za nevycerpani domluvene vyse hypoteky??

Pozaduje nova banka taky Zakaz zatizeni do KN?



není toto hoax který ma jen lidi vystrašit? si to nedokazu představit takovou věc v klasicke komercni bance, puvodni dostane svoje, tak co by resila za exempore?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dk1844 5. 2. 2019 11:02

OK, tak diky za ujisteni. Resil jsem to s novou bankou a taky me ujistili, ze to bude v poradku. Tak budu doufat, ze realita bude tak dobra jako sliby pro ziskavaneho klienta :)
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 10. 2019 20:31

Wüstenrot je boží... Mám u nich hypotéku za 2,29%, v lednu mně končí fixace, ani jednou jsem se nezpozdil se splátkou... Dnes jsem od nich dostal velkorysou nabídku, na další období 2,63 až 4,03% podle délky fixace. A to v době, kdy sazby hypoték klesají. Takže si vylosovali Smolíka, ke dni fixace to splatím celé. Inu, kdo chce moc, má obvykle houno.
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 30. 10. 2019 20:26

Budu se opakovat - u Raifky to samé. Podle mne to bude do doby, než si v bankách uvědomí, že 10 000 nových klientů je super ... ale kdyby zůstalo těch 20 000 už získaných, bylo by to ještě lepší (ekonomičtější). Ale možná (neche se mi tomu věřit) je větši národa tupá a zůstanou za tu horší sazbu - a ti noví jsou fakt bonus - pak je to OK.
libol
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků