Podílové fondy České spořitelny - zkušenosti

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 2. 2018 19:45

Jestliže vybíráš spořicí účet mezi ING a Creditas, pak zvol ten Creditas - jednak je tam možné o chlup vyšší zhodnocení (0,5 % p.a. je základ, případné +0,1 p.b. je úrokový bonus za splnění podmínky, kdy v daném kalendářním čtvrtletí neuskutečníš ze spořicího účtu výběr) a pak zatím není úroková sazba omezena jen do výše pár set tisíc (u ING jestli se správně dívám je úroková sazba 0,5 % p.a. jen do výše 300 tisíc Kč, dávněji to bývalo i 0,5 mil., ani nevím, kdy to posledně omezili). Nějaké podmínky, které by stanovili, že bys musel ukládat pravidelně nějakou částku, nejsou ani u jednoho.

Jinak takřka za jakýchkoliv okolností bude jakýkoliv spořicí účet lepší, než Sporoinvest - je to fond krátkodobých investic peněžního trhu - ten už z principu nemůže dosáhnout vyšší sazby, než na depozitních produktech u retailu, které někdy bývají i různě zvýhodněny (on by se takový spořicí účet se zápornou úrokovou mírou docela blbě prodával) a dluhopisů s krátkou lhůtou splatnosti (ty měly v posledních letech samy o sobě záporné výnosy) - ty musíš při takové investici tak jako tak zaplatit manažera fondu, takže reálný výnos je záporný (tys měl záporný výnos i nominální) - v nejbližším časovém horizontu ti nasyslené peníze na spořicím účtu budou taky reálně ztrácet (při inflaci přes 2 % ročně, zatímco banka ti dá 0,6 % p.a. to jen nebudeš "vidět")...

Každopádně pokud by ses rozhodl třeba pro ten ING, tak se aspoň nezapomeň od někoho doporučit - při využití doporučení získáš jako doporučený aspoň zvýhodněné úročení 1 % p.a. do 300 tisíc Kč na první 3 měsíce, doporučitel za tebe získá hotovost 300 Kč: http://www.ingbank.cz/ing-konto/doporuceni/

Popřípadě můžeš jen využít jen nabídky, peníze uložit na 3 měsíce a po 3 měsících je přesunout k Creditas - nic tomu nebrání. Doporučovací kód ti tady na fóru poskytne takřka kdokoliv, můžu to udělat sám (kdyžtak SZ), nebo ti někteří už schránku již zaspamovali...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 2. 2018 20:31

Co je zač ta banka creditas?
V info vidím že vznikla z nějaké záložny a ty moc dobrou pověst nikdy neměly, ING mi přijde jako serióznější společnost.

Ať už zvolím ING nebo creditas, ty prostředky že Sporoinvest komplet převedu na nějaký spořicí účet, protože už dál nemá smysl tam ty peníze mit.Manazeri dostanou zaplaceno ať vydělává nebo prodělává a to není právě vůči klientům fér.
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 4. 2. 2018 23:45

Je to buřt, jak na tebe působí. Hlavní je, že do 100 000 € jsou vklady kryty ze 100 % státem, tak je jedno do jaké pochybné banky peníze naliješ ;)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 2. 2018 13:44

DrumSession píše:K nejlepším českým fondům patří Top Stocks, který se řadí do 10-ky (spíše mezi 5) dlouhodobě nejlepších, navíc se dá koupit i za pidi nízké částky (300), pan Hájek je výborný prtfolio manažer, na youtube je s ním několik velmi zajímavých rozhovorů. Vřele můžu doporučit (již z dob BJ)!!
http://www.csas.cz/static_internet/cs/h ... index.html


Mezi nejoblíbenější ČSas fondy s delším investičním horizontem (a vyšším rizikem) patří
Top Stocks CZ0008472404 (10 let)
Small Caps CZ0008475043 (čerstvý)
Ale v současné době bych spíše kumuloval finance na nákupy při poklesech.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 17. 2. 2018 18:19

DrumSession píše:Ale v současné době bych spíše kumuloval finance na nákupy při poklesech.

DrumSession,

To bych nedělal. Jestli máte úspory + chcete riziko, investujte hned.

Pokud máte možnost levně koupit ETF, tak radši kupte ETF. Není důvod kupovat Top Stocks. Leda kvůli měnovému zajištění, které by mohlo volatilitu snížit. Ale Top Stocks zase není diverzifikovaný.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků