Forex, je mozne vydelat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod m1na 18. 8. 2008 21:25

Zajimalo by me, jestli je tu nekdo kdo obchoduje forex za skutecny penize a taky na nem vydelava. Zatim jen trenuju na marketive :) s 5 dolacema ale mozna bych to jednou chtel zkusit.
m1na
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 18. 8. 2008 23:19

Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod m1na 19. 8. 2008 13:56

Financnika znam ale zajima me i nazor od nekud jinud, treba tady jestli to nekdo provozuje? A jak se na to divaj zdejsi profici.
m1na
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 8. 2008 19:00

To je otázka, jako jestli se dá vyhrát v loterii. nebo vyhrát zlatou medaili na olympiádě. Samozřejmě že dá, ale většina skončí v tom poli "poražených" :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hiro.N 19. 8. 2008 23:16

ja jsem zdejsi lama, je to drsnej, opravdu drsnej byznys,sam obchoduju, pokud ma clovek hodne chut uspet, vytrvalosti, cas a zas cas na studium a nechce profitovat po mesici tak ma velkou sanci uspet
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2008 07:53

Je to jen pár dní, co se na všech serverech objevovaly zprávy o úžasně výhodných investicích do zlata, mědi, pšenice a dalších potravin - a stačí se podívat teď, některé komodity spadly i o 20 %, při pákových obchodech které se těchto komodit obvykle týkaly, muselo pěkných pár lidí hořce zaplakat.

Takže, pokud má někdo rád hazard a nebere to jako investici ale opravdu jako hazard, proč ne - pořád lepší než ty peníze nastrkat do automatů. Ale šance, že jeden člověk uspěje proti společnostem s armádou lidí, kteří nedělají celý den nic jiného, než se sbírají a třídí informace, je poměrně malá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 25. 8. 2008 20:13

Však L. Williams píše o tom, že než se bezmyšlenkovitě řídit podle zpráv je lepší studovat vliv zpráv na cenu komodit a podle toho je obchodovat. Pokud zpráva s trhem nehne, máme tu hodně silný medvědí trend :-) A páka nepáka pokud někdo nepoužívá stop lossy a nechá si sfouknout účet jeho chyba. No asi na tom bude něco pravdy.

Riziko je tak velké jak jen dopustíte. Před časem kámoš vyhrál na ruletce 2000 Kč. Měl kliku a tak jsem to chtěl zkusit taky. Vytáhnul jsem dvě stovky jako on, naházel je tam, roztočil a vsadil. A přišel o dvě stovky. A pak jsem si dal pivko, brambůrky, cigárko a šel domů. Riziko bylo omezeno na 200. Protože jejich stroje jsou naprogramované pro zisk, nebudu to zkoušet dál. Někdo tam sedí celé dny a nahází tam všechny svoje půjčky. Vždy to záleží jen na vás. Ale věřím, že v komoditách se dá dlouhodobě a systematicky vydělávat, pokud se to člověk naučí.
Mimochodem nejvíc mě z toho mrzí právě to pivko, brambůrky a cigárko - na to se člověk naučí jak na drogu a pak shazovat 30 kilo, odnaučit se žrát brambůrky každý den a přestat kouřit je docela obtížné. Ale ono kupodivu opravdu všechno jde, pokud pro to člověk něco udělá.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 26. 8. 2008 00:14

PatrikChrz: na burze se vydělává, i když jde cena dolů, takže pokud myslíš jen opravdový nákup a prodej, máš pravdu.
Např. pokud by si nakoupil 15.8. za 778 a 21.8. prodal za 832, na 1 lotu by to hodilo asi 120 000 zisk při potřebě vl. kapitálu asi 120 000( teoreticky).
Obráceně pokud by si 14.8. prodal, aniž by si cokoliv vlastnil za 832 a 15.8. tuto pozici odkoupil zpět za 778, vydělal by si v postatě to samé, jen za kratší časové období. Vycházím z reálných cen v reálném čase.
Pokud by se ti zadařilo tyto obchody propojit, máš za týden 240 000 zisk.
Je to jen příklad a max. výtěžnost, v praxi by asi člověk vystoupil s daleko menším ziskem.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2008 07:41

xmms + Slávek: jasně, že se dá na burze (jedno jestli akciové nebo komoditní) vydělat, jen říkám, že je to velmi těžké pro normálního investora, pokud má soupeřit se společnostmi které mají nástroje a informace ke kterým nemá on šanci se dostat.
Banka se jako první dozví, jestli její klient má potíže (nebo naopak jestli se mu začíná nečekaně dobře dařit), stačí "jen" sledovat pohyby na jeho bankovním účtě, popř. sledovat pohyby na účtech jeho partnerů. Stejně tak často zná dopředu jeho plány, které předkládá při žádostech o úvěr.
Další věcí, co banky dělají, je "přeskládání" pokynů ke koupi / prodeji akcií/komodit tak, aby ten svůj pokyn realizovaly jako první/poslední - podle toho jak je pro ně v danou chvíli zrovna výhodné.
Dále tato impéria často vlastní různé sdělovací prostředky, takže je možné např. mírně pozdržet nějakou informaci, popř. pustit nějakou tu dezinformaci.
Neříkám, že není pro drobného investora nemožné vydělat, stejně jako jde vydělat na té ruletě (letos v červnu jsem v Dominikánské republice vyhrál na ruletě v kasinu celých 10 USD :) (použil jsem klasický Martingale systém ), jen že to chce hodně znalostí a že většina skončí se ztrátou.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 26. 8. 2008 08:29

Patrik: Proto to chce nepokouset se souperit s bankami / institucemi tam, kde jsou silnejsi - v rutinni analyze informaci, inside info atp.

Ale stejne pochybuji, ze timhle zpusobem delaji prilis velke obchody; je to nelegalni, podstatne jednodusi je nakoupit a pak manipulovat zpravami a doporucenimi dav k nakupu ;-)

Jako maly obchodnik je mozny profitovat na zachovani si chladne hlavy pri panice, eventualne na swing pohybech atp. - velci hraci nemohou jednoduse rychle prodat / koupit pozice protoze jsou prilis velke.

Co se tyce preskladavani - to mozna platilo v dobe pitovych trhu. Dneska naopak na civilizovanych burzach jsou napriklad male (odd-lot) objemy individualnich investoru uspokojovany drive nez velke. A pokud dam treba na nakup vyssi limitni cenu nez banka, tak proste budu uspokojen driv, at se deje co se deje.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2008 08:52

lemming píše:Ale stejne pochybuji, ze timhle zpusobem delaji prilis velke obchody; je to nelegalni, podstatne jednodusi je nakoupit a pak manipulovat zpravami a doporucenimi dav k nakupu ;-).


Jak velký objem obchodů se provádí tímto způsobem těžko říct. Ale cca před rokem jsem četl článek o vyšetřování největších hráčů na nějaké burze (už nevím jaké). Vyšetřovateli se nelíbilo, že zatímco "průměrný klient" občas vydělal a občas prodělal, tito velcí hráči téměř vždy vydělali. Jak to dopadlo nevím, předpokládám, že se jim to podařilo nějak "zamést pod koberec".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 26. 8. 2008 09:21

PatrikChrz píše:Jak velký objem obchodů se provádí tímto způsobem těžko říct. Ale cca před rokem jsem četl článek o vyšetřování největších hráčů na nějaké burze (už nevím jaké). Vyšetřovateli se nelíbilo, že zatímco "průměrný klient" občas vydělal a občas prodělal, tito velcí hráči téměř vždy vydělali. Jak to dopadlo nevím, předpokládám, že se jim to podařilo nějak "zamést pod koberec".


No jasne, ale proc myslite, ze za temi vydelecnymi obchody stoji zrovna inside info ;-) Ja jsem psal, jak se da vydelavat podstatne "cisteji".

Edit: Trochu to rozvedu: Nechci samozrejme popirat pouzivani inside infa; v jedne knize o opcich autor popisoval pripad, kdy bylo v den expirace exekuovano velke mnozstvi OTM call opci (t.j. nekdo chtel nakoupit draze, nez je trzni cena, coz je normalne nesmysl). Ale pres vikend oznamila spolecnost ze bude koupena za o dost vyssi cenu nez trzni a v pondeli cena vyletela o 30% vyse. Evidentni inside trading. Nicmene opce nakupovala spolecnost z danoveho raje s anonymnimi vlastniky, takze se nikdy nic nevysetrilo.

Ale co tvrdim je, ze velke spolecnosti negeneruji podstatny zisk z inside infa, protoze to je velmi ostre sledovane. A naopak pokud jejich chovani sledujete, muzete se obcas "svezt s nimi" - nejjednodussi forma je negovat doporuceni, ktera vydavaji :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 26. 8. 2008 12:24

Tak to já četl tuhle o daleko elegantnějším způsobu. Burzovní makléř od svých klientů bere objednávky na nákupy i v čase, kdy burza nejede. Ráno si naštosuje nákupy na burze ne tak, jak dorazily, ale tak, aby ovlivnily vývoj kurzu v jeho prospěch, např. formou provize za získání vyšší, příp. nižší než limitní ceny pro nákup/prodej.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 26. 8. 2008 13:25

Ruprecht: Nojo, ale dneska v dobe elektronickyho obchodovaji to je prece jenom uz trochu jinde. I kdyz je fakt, ze porad jsou klienti co davaji objednavky telefonem / faxem.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmms 26. 8. 2008 23:09

Dnes to jede sice elektronicky, ale co brání brokerovi naprogramovat jeho systém, aby přeskupoval příkazy automaticky? Kdyby to chtěl někdo kontrolovat, tak samozřejmě zdrojový kód se nemusí shodovat s tím hotovým a kdo to pozná?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků