Knížka o investování...

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod novgorod 23. 1. 2009 20:10

Jsem úplný začátečník v tomto :-). Jsem rád že vím co jsou to valuty a depozita (pokud to vůbec říkám správně). Mohli by jste mi doporučit nějakou literaturu o tom jak začít investovat...? Pro úplné začátečníky jako já...
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 23. 1. 2009 20:50

Pavel Kohout - Investiční strategie pro třetí tisíciletí (5. přepracované a rozšířené vydání) - vydala Grada Publishing.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 24. 1. 2009 08:42

Poradil bych nejdřív se podívat a naučit, co přesně které termíny znamenají. Jedině tak mohu potom různé strategie investování pochopit a promyslit jejich výhody a nevýhody.
Doporučil bych v první řadě pročíst články a diskuze na internetových serverech, které se objeví ve vyhledávači po zadání například investování, akcie, komodity, dluhopisy, výnos, likvidita, riziko a dalších podobných termínů. Sice ty servery jsou leckdy osobně zabarveny a jednostranné, ale protože jich je hodně, v celkovém výsledku po delším studiu dávají vcelku reálný obraz.
Potom by bylo vhodné probrat konkrétní strategie a zvolit pro sebe tu nejvýhodnější - vzhledem k naturelu. jestli rád rád nebo nerad riskuji.
Knihám se vzletnými názvy bych spíše doporučil se vyhnout, kolikrát ty vzletné názvy akorát kryjí nekvalitní obsah, takže kniha by byla bez tohoto marketingově vzletného názvu neprodejná. Potom vzletné názvy mají velice často knihy o investování psané jednostranně, tedy ty, kde se autor vzhlédne v jedné metodě investování, vyzvedne jeho klady, do pozadí odsune zápory a jiné metody, pokud vůbec, zmíní jen zběžně.
Potom bych doporučil absolvovat bezplatná školení o investování. Sice tyto školení jsou zaměřena hlavně na přilákání potencionálních investorů do příslušné firmy a jsou krátká, tak dvouhodinová, ale taky se z nich dá leccos vyzvědět.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod novgorod 24. 1. 2009 17:24

No jenže já nemám v současné době chuť ani čas prohledávat internet, právě proto preferuji knihu... Určitě je něco takového pro UPLNE zacatecniky (tamta mi pro uplne zacatecniky moc neprisla) . Doporučí mi tedy ještě někdo něco jiného...?
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slávek 24. 1. 2009 21:15

vyhozené peníze, na www.financnik.cz je úplně vše co potřebuješ, já si je koupil jen kvůli lepšímu pohodlí při studování.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 1. 2009 21:28

Slávek: O investování tam toho tedy moc není.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novgorod 24. 1. 2009 21:38

Hm... takže nějaký další tip: , něco jako "začínáme investovat pro úplné burany" :-)...?
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 1. 2009 22:36

novgorod: Pokud o tom nevíte skutečně nic, nemusí být ani špatná volba kniha Naučte se investovat nebo cokoliv podobného, kde jsou vysvětleny základní pojmy a jak to vlastně funguje. Ono v podstatě všechno, co je u nás k dostání, více či méně pomůže začátečníkovi. Bohužel téměř všechny se snaží prodat "svůj nápad, svůj systém" a přesvědčit čtenáře, že jenom tato knížka má pravdu. Ne že by to bylo přímo špatně, jen to jednoho dokáže celkem slušně "zaslepit".
Samozřejmě záleží na Vás, jak moc tomu chcete věnovat času (jestli si třeba o víkendu zkoušet přivydělat k platu a nebo častěji či naopak méně často) a do jakého rizika jste ochoten jít. Ale radil bych Vám, vyhnout se knížkám o komoditách. České knihy se věnují v tomto směru pouze spekulacím (hranice mezi spekulací a investováním je hodně tenká), jsou podány tak, že to zní skoro jako pohádka a zvládne to úplně každý, no realita je trochu jinde.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 1. 2009 07:27

novgorod píše:... já nemám v současné době chuť ani čas prohledávat internet...?


... a něco se učit, já chci vydělávat a to HNED :-)


PS: V těch knihách je to samé, co se dá najít na Internetu a + navíc jsou tam často o zkušenosti ostatních. Jak jsem psal už jinde, knihy píší především ti, kteří zvládávají tuteoretickou rovinu, ale v praktické jim to zrovna moc nejde :-)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 1. 2009 11:02

Ruprecht001: To se dá říci i o informacích z internetu. + v diskusích je většina příspěvků od stejně neúspěšných a těch, co ještě ani nezačali.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 25. 1. 2009 11:21

Jenže informace z internetu má:
a) zdarma (aspoň ty základní)
b) v diskusi může být upozorněn na pohled/problém z druhé strany, který ho při čtení knihy nemusí napadnout (to nevylučuje, že většina příspěvků bude balast)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 1. 2009 12:02

libol: To ano, ale knížky nejsou tak drahé, aby se za každou cenu musela hledat jiná varianta. Pokud nemá chuť ani čas hledat inforamce z netu.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novgorod 25. 1. 2009 12:18

Děkuji za doporučení té knížky "Naučte se investovat"... Přesně něco takového jsem hledal (podle názvu to teda bude ono). Má ještě někdo nějaký jiný tip na knížku pro UPLNE zacatecniky?
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinpesava 25. 1. 2009 12:35

Dr. Alexander Elder: Tradingem k bohatství - nebyla špatná. Net nevoní jak kniha a hůře vracím k určitým věcem. V tomto asi zastaralý, ale pro knihy mám slabost.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 25. 1. 2009 15:50

Osobně mám taky radši knížku, s notebookem lezu do postele jen v těžké nemoci. Nicméně, knížky mají opravdu ten problém, že jsou psány jednostranně (to není chyba, to tak prostě je) a:
a) valnou většinu knih opravdu píší ti co nezbohatli na investoování, tak bohatnou na bestseleru
b) chybí ta zpětná vazba, kterou může dát diskuse, třeba zjistí, že by mu vyhovoval jiný přístup o kterém nemá šanci se dozvědět.
Já tedy preferuji (ale nevnucuji)
- na internetu se seznámit se základy - tak stručně a z mnoha stran to v knize nenajdu
- potom si vzít knihu pro začátečníky nad kterou se zamyslím - to mi u internetu nepůjde (aspoň já se nad monitorem, kde jsou i jiné podněty nesoustředím jak nad knihou)
- potom zpátky na net a už hledat podrobnosti a názory k tomu co mne zaujalo
- a potom nějakou odbornější literaturu

A ať jen nekecám - doporučuji Martin Svoboda - Jak investovat aneb anatomie burzovních lží - je to kniha, která určitě stojí za přečtení a pouvažování.
libol
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků