Ertrag und Sicherheit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 1. 2. 2011 22:11

asi takhle. zkus to a poznas sama jestli to funguje. :D
a za 5 let sem napis znovu. budu se tesit! 8-)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 2. 2. 2011 08:44

Rozinka3 píše:Po dvou letech musí vidět, jestli se mu spoření vyplácí, nebo je to ještě brzy? Nemusí pršet, stačí když kape ;o) Takže po dvou letech může říct "Ano, dobrý, pokračujeme!"


Tohle je přesně ten přístup, kvůli kterému většina drobných investorů prodělává. Nakoupí akcie, ony jdou dolů. Jsou extrémně levné, vhodné k nákupu. Ale drobný investor si řekne "sakra, jde to dolů, nefunguje to", prodá je a pak jen s otevřenou pusou kouká, jak letí nahoru... Takže vám investování silně nedoporučuji.

A co se týče názoru - stačí si udělat jednoduchou úvahu: Tahle kombinace se vyplatí, pokud z investice do fondů získáte (po započtení rizika :!: ) větší zhodnocení, než kolik zaplatíte na hypotéce. Představme si, že tomu tak je a že se to vyplatí. Pak je jasné, že banky by se neobtěžovaly s nějakými hypotékami a dávaly by peníze do fondů, místo půjčování na hypotéky.

Ale banky na hypotéku kupodivu půjčují, takže je jasné, že to zdaleka tak výhodné není.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2011 08:52

Rozinka3: vidis to a ja si nejsem kuprikladu tak kazdym jist, ze si sve potreby dostatecne zvazil, zejmena ve vztahu ke svym moznostem apod. Takovych lidi znam desitky, co tvrdi to same co ty a drou bidu s nouzi.

saabik píše:to, ze za 20 let preplatis z 2mega jen 200.000 je sakra malo, a z hlediska RPSN je to az skoro nemozny. trochu se nad tim zamysli.

Nemas problemy se ctenim? Vzdyt ona jasne psala, ze si bude pujcovat 2M a preplati 1.8M, takze zadnych 200k, ale 1.8M.

lemming: naprosto krasne a jednoduse receno, snad to pochopi i ona.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 2. 2011 10:36

Rozinka3 píše:Hypotéku sice budu mít na 20let, ale bez fixace (pracuji s faktem, že info o nulové fixaci je pravda).

No a jsme u toho. pokud nemáš garanci úrokové sazby tak hádej co se stane, až půjde ekonomika nahoru.

Rozinka3 píše:Ale kolikrát v historii byl krach na burze? Zase taková pravidelnost v tom není...

Na problém nepotřebuješ krach. Stačí standardní pokles ceny akcie který je poměeně cyklický. Podívej se na grafy akcií za třeba 5-10 let. Uvidíš na všech jak jejich hodnota výrazně kolísala i bez krachů.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 2. 2011 11:19

lemming píše: Pak je jasné, že banky by se neobtěžovaly s nějakými hypotékami a dávaly by peníze do fondů, místo půjčování na hypotéky.

Ale banky na hypotéku kupodivu půjčují, takže je jasné, že to zdaleka tak výhodné není.

Banky některé ty fondy dokonce i zakládají :-) Banky samozřejmě taky kupují různé dluhopisy, třeba spousta německých bank měla v oblibě řecké dluhopisy :D

Banky mají ovšem narozdíl od běžných smrtelníku nějaký aparát, který vyčísluje rizika proti potenciálním výnosům, kromě toho existují různé regulace. To běžní klienti buď nedělají vůbec nebo to je naprosto hrubý odhad (a na základě minulých výnosů :-))

Rozinka3 viděla jen ty potenciální výnosy a rizika v podstatě nekalkuluje.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zved 9. 2. 2011 17:27

už mě stoho čteni tematu rozbolely oči.
Mam jednoduchou otazku
1 vemem jednarazovou investici pres E+S mam fond zaměreny na asii muj celkovy poplatek abysem nakoupil za 100 000 byl ve vyši 8,3% nebudu rozpisot co za co jednoduše 3 + 5,25 + 0,5
Zjistil jsem že pres českou sporitelnu je poplatek jenom 4 % co si podle předchozich clenku spořitelna veme už v tom litam.

Přiklad za 10 let bude kurz za jeden podil 40 USD dam odprodat a muže mi byt jedno přes koho jsem to nakoupil ,přes spořitelnu budu mět o ušetřeny poplatek vice
To nemluvim ty rozumy co jsem vyslechl od zastupce E+S

Prosím uvažuji dobře ???
zved
Návštěvník

Odeslat příspěvekod majk666 13. 2. 2011 18:16

Zdravím všechny. Náhodou jsem sem zabrousil a docela mě tahle debata zaujala. Ví se, že 90% občanů této země je finančně negramotných a je to zde i vidět. Kromě těchto lidí se na tomto fórku profilují dvě skupiny. Zastánci investování do otevřených podílových fondů a pak jejich odpůrci. Než vyjádřím svůj názor na oba tábory, odpovím na poslední dotaz panu Zvědovi. Neuvažujete dobře.

Do fondu, jakéhokoliv, platíte vstupní poplatek (ážio) vždy. Ve Vašem případě je to 5,25%. Částku zjistíte z prospektu každého fondu (factsheet). Pokud Vám někdo nabídne nižší vstupní poplatek, tak je to jenom marketingový tah. Věřte, že rozdíl si od Vás vybere jinak.

3% je poplatek za zprostředkování, v tomto případě firmě Jung DMS. Mimochodem, Ertrag investování do Franklin Templeton fondů nezprostředkovává. Je ale partnerem Jungu a možná proto ten informační šum. Ertrag je totiž poradenská a zprostředkovatelská firma, která nemá vlastní produkty. Zprostředkovává investice do uzavřených exkluzivních projektů firmy Shedlin, drahých kovů firmy EVVE, hypotéky Raiffeisen banky a private banking v Lichtenštejnsku.

Zmíněný 0,5% poplatek nechápu. Vím o čem mluvím, mám v Templetonu zainvestováno a spořím i pravidelně. Ážio a poplatek 3% je všechno, co by Vás to mělo stát. A když říkám všechno, tak opravdu všechno. Na rozdíl od jiných zprostředkovatelských firem již neplatíte žádné další poplatky typu: depozitní poplatek, za zřízení účtu, za vedení účtu, za zaslání výpisu, poplatek do garančního fondu, poplatek za zahraniční platbu, obhospodařovatelský poplatek, výstupní poplatek a pod. Nemluvě o převodním kurzu, který by měl být devizy střed, ale zhusta není.

Když to shrnu, na různých skrytých poplatcích zaplatíte víc. Tady víte hned na čem jste. Mnoho lidí si myslí, že když je to levné při nákupu, tak je to výhodnější. Např. výstupní poplatky mohou investici nepříjemně prodražit. Raději zaplatím 3% z počátečního vkladu, než 2% ze zhodnoceného objemu. Ale co je daleko důležitější, je servis. Využijte služeb jiných firem a uvidíte ten rozdíl. Od okamžiku kdy zainventujete, se už o Vás nikdo nezajímá. Ani když jste za speciální poplatek tzv. VIP klient. Proboha co to je? U Junga má poradce povinnost se minimálně jednou za rok s klientem sejít a jeho investici probrat. Kdykoliv mu můžete zavolat, je tu pro Vás.

Další výhodou je tzv. switch. Znám lidi, co na krizi (propad akcií až o 70%) v roce 2008 vydělali, zatímco jiní mají vyplakané oči. Jednoduše tím, že svou investici včas překlopili z dynamického do dluhopisového fondu (výnos v roce 2008 – 7,3% a 2009 - 18,83%) a v roce 2009 zase zpět. Vše v rámci skupiny Franklin Templeton a vše zadarmo. Zkuste si odpovědět, zdali by toto bylo možné jinde. Ještě Vás trápí procenta na vstupu? Pak si tedy navíc uvědomte, že nákupní cena podílů denně kolísá. Může i o několik procent (třeba o ty zmíněné 3%). Zmiňujete, že máte investováno v Asii. Nevím v čem, ale např. Templeton Asian Smaller Companies (tam mám své peníze já), udělal v roce 2009 + 97,91% a v roce 2010 + 40,32%. Uvádíte, že za 10 let budete chtít prodat. Myslíte, že s tímto servisem se musíte celou dobu znepokojovat? Pokud chcete mít absolutní klid, tak kromě těch počátečních 100 tisíc, investujte pravidelně každý měsíc třeba 2000 Kč. Náklady se Vám zprůměrují, při poklesu nakoupíte více podílů a jste celých 10 let v klidu. Dohledejte si to na netu, říká se tomu „cost average effect“. Když tohle pochopíte, budete mít klidný spánek a ztratíte i potřebu neustále sledovat jak si Vaše investice stojí.

Pane nebo paní Ryply, obdivuji Vaši trpělivost, se kterou diskutujete a věci vysvětlujete a to jsem prošel jenom pár stránek této diskuze. Máte samozřejmě pravdu, je vidět, že o problematice investování něco víte. Souhlasím i s Vašim názorem na Dr. Marka Mobia. Je to pan fondový manažer. Osobně bych nevložil své peníze do žádného tuzemského fondu. Je zajímavé, že portfolia zdejších investičních společností jsou vždy promíchaná s fondy Franklin Templeton. Proč asi? Specializovaný renomovaný americký investiční časopis Barrons sestavuje každý rok žebříček nejlepších investičních společností. Franklin Templeton byl vyhodnocen jako nejlepší společnost celého desetiletí a to opakovaně. Hádejte kdo byl opět první v roce 2010? Franklin Templeton spravuje aktuálně 670 miliard US dolarů. Zvědem zmíněná Česká spořitelna 50 mld. korun českých (celá skupina). Tím nechci nijak znevažovat tuto instituci, sám tam mám účet. Je to prostě o malém dvorku.

Jenom si pane Ryply uvědomte, že panu (nebo paní) Saabikovi to nemá smysl vysvětlovat. Saabik je buď exponent konkurenta Ertragu, resp. Jungu a zcela záměrně provokuje s cílem odradit lidi od přímé investice anebo totální laik, který si hraje na odborníka. Osobně se kloním k možnosti první. S Jungem a Ertragem přišla těžká konkurence, která otevírá lidem oči a ze které mají zdejší manipulátoři veliký strach. Proto ty zuřivé debaty, které sami vyvolávají a sami do nich přispívají. Proto ty hanlivé články, kterých autor záměrně zkresluje fakta. Mají strach, ale pokud se novým podmínkám nepřizpůsobí, nemají šanci. Prostě se sem dostalo něco, co je na západě zcela normální. Tam jsou nastaveni na úplně jiné výnosy než my. Pro nás je normální a výhodný výnos 2-3%. Dokonce v reklamě podávaný formou - až 3%.

Ví lidé u nás, že v USA žije 70% důchodců z výnosů z podílových fondů do kterých si spořili? Říká se tomu plán výběru. U nás to nikdo kromě Junga neumí. Nebo že ve Švýcarsku si lidé povinně ze zákona spoří do otevřených podílových fondů a to 7% ze mzdy zaměstnanec a 9% zaměstnavatel? Nebo že ve Velké Británii je povinné spoření od věku 28 let? Jenom tak na okraj, v jednom příspěvku jste pane Ryply zmínil fond Templeton Latin America. V prospektu je napsáno, že v tomto fondu nelze spořit. Ale já tam spořím. Ať to pan Saabik (nebo jiní odborníci co zde prezentují své názory) zkusí, když je tak dobrý.

Pro mě je důležité, že mám smlouvu se společností Franklin Templeton a ne s nějakou tuzemskou společností. Výpisy z mého depozitu v Lucembursku mi posílá Franklin Templeton a ne tuzemská firma. Jsem tudíž majitelem akcií (ne nějakých jednotek !!!) a v mém případě je zbytečné argumentovat zákonem 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu.

K debatě o Investičním životním pojištění je zbytečné se dlouze vyjadřovat. První dva roky mám garantovanou nulu. Vše co jsem vložil, jde na provize, (ale řeknou vám, že poplatky jsou nulové). A teprve zhruba po dvanácti letech mám na účtu víc, než jsem tam vložil. Tak jaképak spoření. Nemluvě o tom, že jsem tam léta zavřený a konečný výnos je mizerný. Pozor, nemám nic proti pojištění čehokoliv. Pojištění je potřeba, ale samostatně (za pár stovek ročně), ne v této kombinaci. Viz článek http://www.penize.cz/pojisteni/29439-in ... he-sporeni. Líbí se mi zde definice autora Petra Fejtka „IŽP je jako lít teplou vodu do Vltavy na Šumavě ve víře, že se v Praze ohřejeme.“

Dosud výhodné stavební spoření stát úspěšně likviduje. Novým snižuje příspěvek, stávajícím jej zdaňuje speciální daní, prostě během hry zpětně mění pravidla. Tak to je super státní garance. To jenom pro ty, co je pro ně garance důležitá. Průměrný výnos za minulý rok činí 2%. No ale nechoď tam, když za podpis smlouvy dostaneš baťoh. 

Penzijní připojištění ve stávající podobě je zoufalý produkt. Průměrný výnos za rok 2009 byl 1,5%. Ale poctivě musím říct, že za to ty penzijní fondy nemohou. Mají zakázáno dynamicky investovat, tak kde mají vydělat. Peněžní fondy jim ty výnosy nepřinesou. Uživit aparát, pokrýt vysokou režii a ještě připsat klientovi vysoký výnos, je pak prostě nemožné. Navíc penzijní reformu u nás zabili Maďaři. Udělali to tím, že před vánocemi znárodnili své penzijní fondy, ve kterých ze zákona 12 let spořily 3 miliony tamních občanů. Získali tím do rozpočtu 270 mld. Kč, které okamžitě prožrali. Bůh jim pomáhej. Opět, kde je ta garance. A co inflace?

Nechci tady sáhodlouze diskutovat, mám jinou práci. Jenom pro ty co to ještě nepochopili. Garance neexistuje nikde. Je to jenom prázdný pojem, marketingový tah. Investice do dynamického akciového podílového fondu má smysl, pokud je dlouhodobá (větší riziko, ale taky šance na vyšší výnos). Alespoň 7-8 let, nejlépe 10 let a více. Pokud se bojím, jdu do dluhopisového, smíšeného nebo střešního fondu (menší riziko, ale nižší výnos). Tam mohu zůstat kratší dobu. Jsou i jiné možnosti relativně bezpečného investování s vysokým výnosem, dostupné každému, ale to zde nemá smysl vysvětlovat. Pan Ryply ví o čem mluvím. Vše tedy záleží na odvaze investora, na jeho investičních cílech a hlavně na tom, jestli má k dispozici komplexní informace. 670 miliard US dolarů jenom do jediné investiční společnosti a že jich na světě je, nenasypal jeden člověk. To jenom my tady jsme postiženi harvardským syndromem, ovlivněni vytunelovanými investičními společnostmi a bojíme se podílových fondů. Nejnověji nepřidal na důvěře investorů případ investiční společnosti Capital Partners. Nedivím se proto lidem, že mají z investování do podílových fondů strach. Paradoxně to ale ve velkém dělají prostřednictvím Investičního nebo kapitálového životního pojištění. Má rada tedy zní, pokud už to děláte, vezměte to do vlastních rukou, ať z toho něco máte.

Všechno, o čem tady píšu, lze dohledat na internetu. Doporučuji nespoléhat na takovéto debaty, ale raději dohledat fakta. Každý má svůj vlastní rozum a umí si je vyhodnotit sám. Pak se nemůže stát, že se nechá účelově ovlivnit a přinutit k něčemu, co je pro něho krajně nevýhodné, ale pro zprostředkovatele provizně velmi výhodné. Tak, jak je tomu dnes a denně. Tak, jak se to stalo i mně, ještě v dobách mé blažené nevědomosti (a blbosti).

No a těm, co to pochopit nechtějí, přeji hodně odolnosti do života. Neboť patří mezi ty, co je štěstí potkalo, řeklo uhni a šlo dál.
majk666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2011 19:24

Člověče ty musíš být superfanda E&S, dneska ses registroval a hned první příspěvěk takto dlouhý.
Já se netajím s tím, že jsem konzerva konzervovaná, takže rizikové investice mě nelákají. Nikomu to ale neberu, když chce investovat může. Jen mě přijde divné to dělat způsobem, který jde přes několik subjektů, kdy každý si musí něco ukousnout (musí prostě z něčeho žít).

Přímé investování do akcií - ok, chápu.
Přímá investice do fondu - fajn, nerozumí akciím, doufá, že fond to za něj udělá lépe (tomu je po pravdě řečeno úplně jedno, jestli klient vydělá nebo ne, svoje jisté má tak jako tak).
Investice do fondu přes dalšího zprostředkovatele - tohle opravdu nechápu. Zvláště v případě E&S, kde se celá provize platí předem (takže jim je jedno, jestli nedodržíte původní investiční horizont, oni mají svoje prachy jisté). Další nedůvěryhodnost ve mě budí fakt, jakým způsobem se snaží uniknout z dozoru ČNB.
http://www.investujeme.cz/clanky/lze-se ... hledu-cnb/
Ale kdo chce kam,...
http://www.investujeme.cz/clanky/ertrag ... i-nahodou/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 13. 2. 2011 20:19

majk666: lzes. sice prispevek dlouhej, ale o to vic lzi tam mas. a z nich je videt, ze tomu moc nerozumis. jen oblbnes ty, kteri tomu vubec nerozumej. neboj, nejsem konkurent ES, tak spatne na tom nejsem:). zamysli se nad sebou a zkus si zopakovat jak fondy fungujou. mas v tom peknej gulas!

jen si tu pindej s ostatnima zastancema. mame svobodu. skoda ale, ze sem nepisou jenom ty, ktery maji k tematu co rict. bez lzi vedomych nebo nevedomych...
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 13. 2. 2011 21:56

Prolétnul jsem ten maxipříspěvek rychločtením jen k termitu střešní fond. V tuto chvíli mi nezbývá než doporučit majk666 aby si tento thread přečetl celý a dověděl se, proč je tady v tuto chvíli za blbce a hypotéza o výplachu E&S dostala reálný základ.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alcatraz 14. 2. 2011 00:14

a může mi teda alespoň některý z fandů hodit link na jejich stránky, kde by si člověk přečetl podmínky, poplatky a tak? To nemůžu vůbec najít. Jediný stránky, který mi to najde obsahují pár hesel typu "je to skvělý" a právní upozornění, které vyskočí přes půl obrazovky:

Spoleènost Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H. (dále jen „E&S“) není držitelem povolení k poskytování služeb obchodníka s cennými papíry. Váš poradce poskytuje investièní poradenství týkající se finanèních nástrojù nebo jejich pøijímání a pøedávání (jako napø. podílové fondy) pouze na úèet a s ruèením firmy Jung, DMS & Cie. GmbH se sídlem ve Vídni, která se zabývá cennými papíry a je zapsána v rejstøíku Èeské národní banky. Všeobecné informace o spoleènosti Jung. DMS & Cie. GmbH, Vídeò, najdete na internetové stránce www.jungdms.at.

a další informace jen v němčině, které nerozumím.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zved 14. 2. 2011 09:18

Majku ty ses a.e rozepsal.
Myslím si že zase nejsem až takovy začatečník.Pravidelné invesice do PL již provádím par let.Je vidět že E+S je pro vas bohem a nebo jste jeho zastupce.
Odprodej PL Asian Growth od FT jsem provedl zduvodu ztraty duvěry v jeho zastupce potažmo i jeho nadřízeneho.Při sepisovani na mou otazku kolik jsou poplatky přád točil o 3% teprvé když přišel vypis po tydnu tak jsem zjistil že mám stahnuty další poplatek 5,25.ten 3% šel na jiny učet platil jsem ho zvlášt.A tech 0,5% je poplatek za převod z mého učtu.
Po reklamaci (to jsem věděl že je předem ztracená)zastupce při osobním jednani a jeho nadřízeny po Email pořed točily že je to poplatek fondu.Informaci ,že by řekli na rovinu podivejse 3% jsi nam dal proto že jsem tě navštívil a 5,25 je teprve vstupni poplatek tuhle jednoduchou odpověd jsem znich nedostal zjistil jsem ji až zde na foru - moje chyba že jsem si to neprověřil dřív.
abys nemyslel že jsem se ukvapil měl jsem Asii 11 měsici po odečtení všech poplatku (vloženo 95 000 a dostal jsem 106 000 takže za skušenost z E+S jsem nezaplatil.

Tedkom se chci vrátit k hlavní otazce .- Když jsi takový odbornik od E+S

Nakoupim dnes přes E+S PL např.Lat.america cena 90 USD (pro jednoduchší počty berme to jako 90kč)
mám limit 100 000 takže prvně pošlu 3% na zvlaštní učet aby měl zastupce provizi = 3000Kč pak odešlu zbylych 97 000 (nepočitam poplatky za převod) a zaplatim 5,25% ´= 5092kč kč celkem 8092 kč
Takže přes E+S budu vlastnit 100 000 - 8092(poplatky) 91 908 : 90(jako kč kurz pl) a máme 1021.2 kusů PL Lat.america

Tedkom navštivim českou spořitelnu (nebudu do toho motat jako vy kolik obhospodařuje )v danem momentě nechci kupovat jejich produkt pouze mi zajisti nakup fondu FT a jejich stav se bude objevovat ve vypisech na mém investičním učtu.I nformace které nyní uvedu jsem neobržel na přepazce ,ujala se mě pani ktera provádi zahraniční investice pokud nemluvila pravdu zjistim to až nakup fyzicky provedu.
Takže mám 100 000 - 4% =96 000 : 90 (kurz) =1066.6
Je to o 45,4 PL navic oproti E+S

Odprodej třeba za tech 10 let se prece bude řídit zase kurzem a ten přece musí být stejny

A nyni použiji vas text
Pro mě je důležité, že mám smlouvu se společností Franklin Templeton a ne s nějakou tuzemskou společností. Výpisy z mého depozitu v Lucembursku mi posílá Franklin Templeton a ne tuzemská firma. Jsem tudíž majitelem akcií (ne nějakých jednotek !!!) a v mém případě je zbytečné argumentovat zákonem 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu.

To možmá provas když ji ukazujete sousedum mě to je jedno na jakém vypisu to přijde .
Jěště mi neni jasné nakupujete PL a jste majitelem akcii jak jste knim přišel jestli mohu vědět ??
Abych pravidelně investoval přes E + S za 14 nasobek jednorazoveho poplatku mě mesicni platy - to mě teda neber
zved
Návštěvník

Odeslat příspěvekod majk666 14. 2. 2011 12:11

Pane zvede,
asi Vám to špatně vysvětlili, po jedenácti měsících se z investice do otevřeného fondu, který je klasifikován jako rizikový, neodchází. To raději neinvestujte vůbec. Nezlobte se, ale tahle cesta asi pro Vás není. Pokud se přesto rozhodnete setrvat, tak jenom v kombinaci s pravidelným spořením.

K Vašemu dotazu ohledně poplatků přes ČS. Na stránce České spořitelny jsem dohledal ceník: http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... 3189#toc_2. Zde je uvedeno, že poplatek ČS za obstarání činí 4% !!! Přes Jung DMS koupíte stejný produkt za poplatek 3%. Vstupní poplatek fondu je v obou případech stejný = 5,25%. Je to poplatek fondové společnosti, nikoliv zprostředkovateli a platí se vždy a všude, ať se jedná o fond Franklin Templeton anebo o fond České spořitelny (snad jenom u peněžního fondu může být nulový). Snad umíte počítat. A znovu opakuji, v případě Jung DMS je poplatek konečný. Projděte si zmíněný ceník ČS celý a dohledáte další poplatky, o kterých vůbec neuvažujete, ale které se Vás budou týkat. Nevěřte tomu, že někde něco dostanete zadarmo. I když Vám řeknou, že poplatky na vstupu neplatíte, ujišťuji Vás, že stejně zaplatíte.

Poplatek 0,5% za převod do zahraničí, je poplatek banky a ve prospěch banky. Najděte si jinou, kde Vás neodřou.

Co se týká dotazu na akcie. Každý akciový podílový fond tedy i FT Latin America, investuje peníze investorů do akcií. Souhrn všech nakoupených akcií, plus malý díl hotovosti, tvoří majetek fondu, jeho portfolio. Na tomto portfoliu se Vy jako investor podílíte svým malým dílem. Vlastníte tedy určitý podíl na všech akciích portfolia. Pro vyjádření takového podílu se u nás zaužíval pojem podílový list. Ve výpisech které dostávám já, je uveden pojem "shares". Anglicky to znamená stejně tak akcie jako podíly. Jeho odkupní hodnotu denně stanovuje depozitní banka (v mém případě JP Morgan), nikoliv fond.

Pro Alcatraz:
http://www.es-investments.com/cz/kontakt.html
http://www.fondsprofessionell.de nebo *.at
http://www.templeton.lu/lux/index.jsp
http://www.franklintempleton.cz/cz/index.jsp
http://www.shedlin.com/index.php?id=1&LC=1&L=0
Pokud neumíte německy ani anglicky, Google Vám to do češtiny přeloží.

Pro Ondrej1:
Dle vlastních slov jste prolétl můj příspěvek rychločtením a ani ne celý, v určitém místě jste skončil. Přesto máte tu drzost doporučovat mi, abych si ho já sám pročetl celý a pochopil proč jsem za blbce. Vážený pane, není to tak trochu naopak?

Pro saabik:
Jenom jste potvrdil mou domněnku. Dle Vašeho vyjádření se jedná o druhou možnost, i když tomu nevěřím a spíše se pořád kloním k té první. Podle Vás lžu, nerozumím tomu, mám v tom guláš. To jsou mi panečku argumenty. Nejste schopen ani uvést konkrétně v čem. Ale buďte v klidu, jak jsem uvedl, zabrousil jsem na tuto debatu náhodou a již tak jsem ji věnoval víc času než jsem zamýšlel. Teprve teď oceňuji marný boj pana Ryplyho.

Pro Administratora:
Pane, Vy nevíte, že administrátor fóra by neměl do debaty aktivně zasahovat a diskutující ovlivňovat, vyjma případu korekce v případě neplnění podmínek některým z diskutujících? Napadat a osočovat společnost, která má šedesátiletou historii a je špičkou ve svém oboru nejenom v Německu, přestože u ČNB je notifikovaná její rakouská pobočka, aniž si ověříte fakta, je trestuhodné. To, co tady předvádíte, si zasluhuje pozornost Vašich nadřízených.
majk666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2011 12:37

majk666: mozna by ses mel zchladit, Patrika tady nikdo takhle buzerovat nebude. Jeho funkce je dobrovolna a zadne nadrizene nema. Zrejme mate ve vasi spolecnosti zajimavy styl rizeni, ale nesnaz se to laskave aplikovat tady.

Spicka v oboru, ktera se vyhyba CNB? Fakt si me rozesmal :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 2. 2011 12:56

majk666: pozoruju Patrika už dlouho a i když s ním ve spoustě věcí nesouhlasím, tak se obávám že tady má pravdu... Pokud ti to tu nevyhovuje, zaregistruj si doménu, zaplať hosting, nainstaluj phpbb, dej si tam status admina a dělej si tam co chceš. Dokud jsi tady, chovej se jako na návštěvě a nezkoušej tu na nás hulán styl "víte kdo já jsem?"
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků