Spoření pro dítě

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 1. 2012 16:15

hyjeny... chtěl bych vidět někoho kdo si vlastní peníze "od dítěte" půjčí za 20% p.a. Viděl bych to maximálně na 12% aby se mi dobře počítalo 1% p.m. a i to bych se cukal...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 2. 1. 2012 16:24

Nj, nezapomeň, že to vyšlo mj. od Patrika, tak co tě na tom překvapuje :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sante23 2. 1. 2012 21:35

S474N píše:No klasicky sporici ucet, tam toho moc nevymyslis.

V kazdem pripade, slapetka, jestli mas nejaky uver ci hypoteku, tak by bylo vhodnejsi tyto penize pouzit na splaceni, nez tzv. "za levno sporit a draze si pujcovat".



To, ale jen v případě, že máš vytvořenu finanční rezervu. V opačném případě je lepší neumořovat dluh a vytvořit si finanční rezervu pro nenadálé případy, jako je například ztráta zaměstnání či pokles mzdy.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 21:40

Tak financni rezerva pred jakymkoliv uverem je snad samozrejmosti, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sante23 2. 1. 2012 21:48

Né pro každého. Mám pár známých s hypotékou přes mega a jedou od výplaty k výplatě bez jakékoliv rezervy. A takových dlužníků je většina.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 22:08

Sante23: co dela vetsina je mi naprosto ukradene. Me osobne zajima, co delam ja. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sante23 2. 1. 2012 22:13

Chováš se naprosto pragmaticky. :-) Ve světě financí to ani jinak nejde.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slapetka 3. 1. 2012 07:50

Konkrétně jaký spořící účet či bank.účet by jste mi doporučili (který je pro mě nejvýhodnější):

http://www.mesec.cz/sporeni/sporici-ucty/
http://www.mesec.cz/bankovni-ucty/osobni-ucty/

Momentálně mám cca 20 tis. s tím že bych jenou, dvakrát do roka přidával další peníze. Peníze jsou ve směs dary od prarodičů..
[url=http://www.hanczen.cz]Tvorba webu Písek[/url], Strakonice a Tábor.
slapetka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2012 08:54

Sante23: nejedna se jenom o svet financi. Clovek by se mel v prvni rade naucit starat zejmena sam o sebe. Ale chapu, ze pro nekoho je jednodussi hodnotit fotbal u piva, nez resit nejake dulezite veci.

Vcera jsem se o tom bavil se znamym a ten rikal, ze nejlepsi jsou ti, co resi 14 dni, jestli si koupit mobil za 1500 nebo za 1700 a kolik ma funkci. Ale kdyz jde o neco vetsiho (v tomto konkretnim pripade jsme resili vymenu oken v dome), tak to neresi a rovnou podepisou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sante23 3. 1. 2012 11:04

Někdo má holt problém rozpoznat co je opravdu důležité.

-- 3. 1. 2012 12:25 --

slapetka: Je tady vlákno přímo o spořících účtech tak si ho pročti. Dobré úročení má v současné době Zuno Bank a Air Bank. Spořící účty nabízejí i družstevní záložny. Ty jsou úročeny ještě lépe. Každá možnost má své pro a proti a rozhodnout se budeš muset sám.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmart 4. 1. 2012 07:37

proč všichni doporučují spořící účty :?:

Když se chcete prospořovat k chudobě tak prosím, jen si spořte.

Já bych nakoupil stříbrné uncové mince a občas bych pak mrkl na cenu a při cenových propadech bych pak dokupoval další.

Když opravdu spořící účet, tak bych doporučoval u Fia, sice nemají tak vysoké úroky jako ostatní, ale jelikož mají bankovní licenci necelé 2 roky, budou mít nejvyšší rezervy ze všech bank v případě problémů. A ty mohou nastat dříve než se nadějeme viz. http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1977670/zacal-jiz-run-na-banky-v-evrope.html
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 4. 1. 2012 18:21

Já bych to viděl takhle:

1) V případě úvěrů opravdu raději splácet úvěr. Spotřebáky bez debaty, hypo spíše taky. Ale nejprve naspořit alespoň minimální rezervu, tak 50 tisíc je úplné min.

2) Spořit do více bank, sledovat akce. Současně asi nejlepší z poctivých jsou Zuno, Airbank (záruka z nejlepších 3 na trhu), Wustenrot.

3) Stavební spoření napsat na dítě. Hodí to státní podporu navíc aspoň na těch 6 let.

4) Semtam koupit nějakou stříbrnou minci (kombinace ceny kovu + sběratelská). Ceny nízké ne jak u zlata.

A na závěr něco co možná mělo být na začátku a nikdo to tu neporadil (ostudy!!):

Snížit náklady aby bylo co spořit. Změnit dodavatele elektriky, vybrat dobrý tarif na mobil, změnit banku na levnější, a dalo by se dodat milion dalších věcí, ale základní heslo je snížit náklady.

Uvedu malý příklad který snad všem otevře oči:

Máte 100 tisíc. Můžete je uložit na úrok 1,5% nebo 3%. S výběrem účtu zabijete půl dne plus založení účtu atd atd. Rozdíl hodí 1500 kaček.

Máte půl hodiny času - otevřete kalkulátor eru, spočtete dodavatele elektro, přes net vyplníte novou smlouvu a ročně takto naprosto bez práce získáte klidně pár tisíc.

Tak čemu je pak lepší věnovat půlhodinu? :-D
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod galan.marten 4. 1. 2012 18:59

S474N píše:Sante23: nejedna se jenom o svet financi. Clovek by se mel v prvni rade naucit starat zejmena sam o sebe. Ale chapu, ze pro nekoho je jednodussi hodnotit fotbal u piva, nez resit nejake dulezite veci.

Vcera jsem se o tom bavil se znamym a ten rikal, ze nejlepsi jsou ti, co resi 14 dni, jestli si koupit mobil za 1500 nebo za 1700 a kolik ma funkci. Ale kdyz jde o neco vetsiho (v tomto konkretnim pripade jsme resili vymenu oken v dome), tak to neresi a rovnou podepisou.


Na tom nic divnýho není. Obecně jsou lidi pohodlní až vyloženě leniví (ale říkají tomu konzervativnost), odmítají cokoli nového, protože by je to odvedlo ze známé a prověřené cesty. Doslova milují, když někdo něco vyřeší za ně.

Já jsem třeba radil klientce, co si jako občan platila paušál 1 200 Kč, aby přešla na voip. Výsledek byl ten, že raději zrušila svoje osobní pojištění.

-- 4. 1. 2012 19:02 --

bigboban píše: Tak čemu je pak lepší věnovat půlhodinu? :-D


To ale sděluješ na nesprávném místě, s tím musíš jít na web Blesku mezi ty paka. Nicméně s velkým úspěchem nepočítej.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Acronix 6. 1. 2012 08:49

K uvedenému dotazu: 1.nejdůležitější je si ujasnit, na jakou dobu chci investovat, 2.jaký jsem investor-konzervativní, vyvážený, dynamický, agresivní, 3.jaké riziko jsem ochoten akceptovat, 4.ostatní aspekty, jako měnový, daňový, politický, poplatky, volatilita, sektorové investice, resp. cyklické a anticyklické, jakou požaduji likviditu, aj. 5. a pak mohu teprve uvažovat o tom, co chci, resp. potřebuji, není to totiž to samé. 6.určitě je ale důležité svou investici diverzifikovat, tj. rozložit mezi více instrumentů, osobně bych doporučoval minimálně tři až čtyři, avšak určitě bych se vyhnul nesmyslnému, např. investičnímu pojištění, i když pojištění pro případ úrazu, trvalým následkům úrazu, invaliditě, pojištění domácnosti, resp. nemovitosti, event. škodě na majetku či zdraví (s ohledem na děti) považuji za důležité. Poraďte se však minimálně se třemi - čtyřmi "profesionály," ať máte jasno a uděláte si obrázek o tom, co kdo doporučuje a že to nemusí zrovna pro Vás být vhodné a výhodné. PS: A nezapomeňte na staré heslo: "Nejlépe se investuje, když na ulici "teče" krev." To zaprvé, a zadruhé: Někdy není důležité to, co kdo říká, ale proč to říká, pozor na to! Hodně štěstí
Acronix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 6. 1. 2012 09:00

Ta posledni veta je nejdulezitejsi z celeho sdeleni, zejmena kdyz to clovek vidi v kontrastu s temi "financnim poradci" (pardon, prodejci). :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků