Co s volnými penězi na účtu?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod FikLinci 7. 6. 2012 14:19

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, leží mi na běžném účtu peníze. Rád bych je někam vložil na delší období, kde by se mi zhodnocovali. Nemám, bohužel, přehled o finančním trhu a jeho produktech, proto se obracím na vás? Co byste mi doporučili?

Děkuji
FikLinci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 6. 2012 14:24

NIc z toho co se tu probírá v desítkách příspěvcích v mnoha tématech se ti nelíbilo, nebo jsi jenom línej si je přečíst?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2012 14:50

Malo informaci. Kolik, na jak dlouho, jaky mas vztah k riziku.
Vysoka averze vuci riziku, snadna dostupnost: Air Bank, MSD - Metunion.eu (sporici ucet, jen jestli bydlis v Praze a Brne)
Vysoka averze vuci riziku, delsi doba vazani: terminaky J&T, ERB, MSD, WPB, Akcenta, Artesa,
Nizka averze vuci rizik: Akcie, fondy
Touha byt ostrihan: zivotni pojisteni, investicni sporici programy (jako Ertrag & Sicherheit)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod FikLinci 7. 6. 2012 22:53

Jednalo by se zhruba o 20-30 tisíc cca. na 8-10 let, střední averze k riziku. Díky moc
FikLinci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 6. 2012 03:04

Dej si je prostě na nějaký dobře úročený spořící účet, aktuálně asi Air Bank/ZUNO/UniCredit Prima/AXA Bank (pro nové klienty)/MSD, třeba ZUNO za otevření nového účtu a první platbu kartou připíše bonus 300 Kč při doporučení stávajícím klientem (stejnou částku obdrží i doporučitel), což na začátek jako "zhodnocení" není špatné. V případě zájmu napiš soukromou zprávu a svůj mail a rád tě doporučím. Těch spořáků si klidně otevři třeba víc a pak uvidíš, který bude vhodnější.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 8. 6. 2012 09:07

FikLinci píše:Jednalo by se zhruba o 20-30 tisíc cca. na 8-10 let, střední averze k riziku. Díky moc

Ještě je dobré vědět:
- budeš k tomu měsíčně něco přidávat (teď 500, až budeš vydělávat víc tak i několik tisíc)?
- potřebuješ mít ty prachy k dispozici (je to rezerva na rozbitou ledničku, pračku apod.)?
- jsi ochoten se penězům věnovat, tj. sledovat úrokové sazby, případně informace o dalších finančních produktech? Nebo se chceš věnovat svému oboru, a jen hledáš, jak pár korun odložit, a moc na tom neprodělat?

Ve skutečnosti je to pár drobnejch, jestli nemáš konkrétní cíl, tak si je prozatím odlož na nějaký spořák a za rok za dva přehodnoť svou finanční politiku. Za zmínku stojí dva:
- Airbank - tvrdí, že úrok bude vždy mezi třemi nejlepšími. Těžko předvídat vývoj na trhu za X let, ale zatím je to pojistka, že úrok nikdy nebude úplně špatný. Dobrá volba, pokud nehodláš vývoj na trhu systematicky sledovat.
- AXA - zdarma mezinárodní platební (debetní) karta s dobrým kursem při platbě. Může se hodit.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 8. 6. 2012 09:47

Mam původní AXU a AirBank a obojí dobrý. Axu právě kuli debetce.Teď jsem kupoval přes Ebay a helemese jak se kartička najednou hodila, tak že, doporučuji. :love: :tleskani
SANSA Fuze
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2012 11:07

Ja v cizi mene neplatim jinou kartou, nez Axou (nepouziji-li jyny zpusob platby, jako hotovost, nebo prevod).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod FikLinci 8. 6. 2012 11:30

Joezbrna píše:
FikLinci píše:Jednalo by se zhruba o 20-30 tisíc cca. na 8-10 let, střední averze k riziku. Díky moc

Ještě je dobré vědět:
- budeš k tomu měsíčně něco přidávat (teď 500, až budeš vydělávat víc tak i několik tisíc)?
- potřebuješ mít ty prachy k dispozici (je to rezerva na rozbitou ledničku, pračku apod.)?
- jsi ochoten se penězům věnovat, tj. sledovat úrokové sazby, případně informace o dalších finančních produktech? Nebo se chceš věnovat svému oboru, a jen hledáš, jak pár korun odložit, a moc na tom neprodělat?

Ve skutečnosti je to pár drobnejch, jestli nemáš konkrétní cíl, tak si je prozatím odlož na nějaký spořák a za rok za dva přehodnoť svou finanční politiku. Za zmínku stojí dva:
- Airbank - tvrdí, že úrok bude vždy mezi třemi nejlepšími. Těžko předvídat vývoj na trhu za X let, ale zatím je to pojistka, že úrok nikdy nebude úplně špatný. Dobrá volba, pokud nehodláš vývoj na trhu systematicky sledovat.
- AXA - zdarma mezinárodní platební (debetní) karta s dobrým kursem při platbě. Může se hodit.

Mám v úmyslu, tam měsíčně přihodit 1000-2000 Kč. Těmi penězi si chci spořit na cestování, takže je dispozici určitě mít nepotřebuji. Spíše hledám něco na způsob kam peníze odložit.
FikLinci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PacičkaM 11. 3. 2015 08:28

Dobrý den, já na tom byla před vánoci stějně, nějaké volné peníze na běžném účtu a to i přes to že vánoce byli loni dost drahé! Každopádně jsem byla hodně zmatená! Někde jsem se dočetla, že by měl mít člověk nějaké finanční rezervy, jako když se něco doma pokazí, když člověk onemocní atd... Pro tyhle případy mám celkem dobré pojištění...Takže jsem se rozhodla že peníze vezmu a budu je investovat, nijak se ale neorientuji a tak jsem se poradila v GTI, tam mi dali dodtatek informací a poradili mi co je pro mne výhodné a co ne, nejsem tip člověka co by příliš riskoval!!! Každopádně s nimi spolupracuji už 3 měsíce a docela se mi zamlouvá, jaký mám přehled co se s míma penězma děje i když tomu úplně nehovím!!!
PacičkaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2015 09:10

Jauvajs, to bolí.
Tak si to shrňme: Účet založen před necelým měsícem, první příspěvek ihned po založení a to jsi teprve měla první schůzku.
Nyní už s firmou GTI, kterou nikdo nezná, spolupracuješ 3 měsíce (připomíná mi to scénku z Dilberta, kde měl jeden expert díky stoji času 70 let praxi s Unixem) a jsi hrozně spokojená.
Někdo by měl GTI naučit, jak se dělají sociální media, kdyžtak bych měl pár tipů.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod czhunter 11. 3. 2015 12:23

Já to nechápu.
To mají v GTI na marketingu takové retardy, že nejsou schopni napsat reklamní sdělení bez hrubek, nebo je to součást strategie, abysme si jakože mysleli, že je to "reálný příběh klienta"?
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 11. 3. 2015 15:35

GTI jako lidové vozidlo golf?
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 3. 2015 19:22

No jo, tam kde jsou peníze, se vždy motá spousta jedinců a skupin, co si na ty vaše peníze brousí zuby ... aneb tam kde je vidina zisku je vždy někdo, kdo té vaší chamtivosti dokáže využít pro svoje obohacení ...

-- 11. 3. 2015 18:24 --

Nota bene - tady krásně vidíte, proč neexistují "levné a drahé" akcie - obrazně řečeno - jak se nějaká levná objeví - okamžitě se najde někdo lépe informovaný než jste vy, kdo ji koupí a tím zvýší poptávku tedy i cenu
stormborec
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 11. 3. 2015 20:35

PacičkaM píše:Dobrý den, já na tom byla před vánoci stějně, nějaké volné peníze na běžném účtu a to i přes to že vánoce byli loni dost drahé!

Když už chceš, ....../......, někde postovat stupidní reklamu, tak si aspoň pamatuj, co jsi už kde nechal/a za slinty... 8-P
viewtopic.php?f=312&t=1206541&p=10548670&sid=e920f8ec0bb86529b0e39e789ac34072#p10548670
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor