Podílové fondy České spořitelny - zkušenosti

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 17:12

Dobrý den,

rád bych se zeptal na vaše zkušenosti, případně rady a doporučení ohledně podílových fondů České spořitelny. V investicích do podílových fondů jsem nováček a rád bych začal s drobnými pravidelnými investicemi v řádech stovek korun měsíčně, což mi umožňuje právě ISČS.

Již jsem měl schůzku s investiční poradkyní, se kterou jsme dali dohromady několik návrhů mého investičního portfolia, ale raději i po pátrání na internetu bych si rád zjistil ještě další informace, než se do něčeho pustím.

Mnohokrát děkuji za odpovědi. :-)
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2012 17:19

A vis vubec, do ceho se chces pustit, co od toho muzes ocekavat atd? Nebo jsi totalne "pole neorane"?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 17:31

To samozřejmě vím, základní finanční gramotnost považuji za samozřejmost. V tomto případě chci zkrátka rozložit své volné finanční prostředky do další oblasti a zároveň se v ní naučit pořádně orientovat. Spíše se jedná o rady do začátku, jelikož v oblasti podílových fondů jsem zkrátka nováček a jednal bych na základě načtených informací, informací a rad od poradkyně a toho, co jsem si načetl a zjišťoval o jednotlivých fondech ČS já sám. Ale zkrátka raději vycházím z co největšího množství informací, než se do něčeho pustím. ;-)
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 6. 2012 17:34

Spořka nemá špatné fondy. I když jsou nákladově trošku vyšší.
Jinak od pětistovky snad umí i AXA IS
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 17:38

Od 500,- umí většina těch základních, vč. Conseq, ale Spořka má už od 100,-...
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 24. 6. 2012 17:45

Zkus sem hodit navržené portfolio, ať se můžeme od něčeho odpíchnout.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 18:17

Návrhy:

1. varianta
Sporobond - 200,-
ČS korporátní dluh. - 100,-
Top Stocks - 100,-

2. varianta
Sporobond - 200,-
ČS korporátní dluh. - 100,-
Sporotrend - 100,-

*částky měsíčně - celková částka 400,- není pevně dána.

+ mi bylo doporučeno ke zvážení Os. portfolio 4 a High Yield.
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 24. 6. 2012 18:31

Také investuji něco málo do podílových fondů, v mém případě AXA. Když jsem si vybíral fondy, také jsem měl nejdříve mix fondů peněžního trhu, dluhopisových a akciových a hrál si s různými částkami.

Pak jsem se zaměřil na ty konzervativnější fondy peněžního trhu a dluhopisových a zjistil jsem, že dlouhodobě mají horší výnos, než nabízené spořící účty či termínované vklady. Proto jsem se rozhodl, že krátkodobé a střednědobé spoření nebudu řešit přes tyto fondy, ale přes spořící a termínované vklady. Já tedy investuji jen do rizikovějších dlouhodobějších akciových fondů.

Tobě bych doporučil to samé. Celou částku investuj do akciového fondu, třeba jen jednoho a současně si spoř v nějakém dobrém spořícím účtě. V ČS jej ale nenajdeš.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 18:52

V historickém vývoji 2-5 let fondy Sporobond, ČS korp. (méně rizikové) i Top Stocks (akciový) předčily běžné spořící účty, i termínované vklady.

Viz
Kód: Vybrat vše
http://www.iscs.cz/web/Interaktivni_graf_hp


Každopádně díky za názor a doporučení! :)

-- 24. 6. 2012 20:21 --

Já osobně uvažuji o tomto rozdělení:

Sporobond - 200,-
ČS korporátní dluh. - 100,-
REICO ČS nemovitostní - 100,-
(možná Top Stocks - 100,-)
Naposledy upravil Falcon27 dne 24. 6. 2012 19:53, celkově upraveno 1
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod galan.marten 24. 6. 2012 19:41

Pravidelná a pohodlná výplata výnosů - Průběžné vyplácení výnosů ve formě dividendy probíhá každoročně automaticky přímo na bankovní účet klienta.

http://www.cpinvest.cz/produkty/investi ... opisu.html
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 19:53

První nákup 3 000 Kč, resp. pravidelná měsíční investice min. 500 Kč je pro mě pro začátek moc, obzvláště, když nemůže být rozdělena. Každopádně v budoucnu o tomto fondu budu také uvažovat, pokud se mu bude i nadále dařit tak, jako doteď.
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 6. 2012 22:53

výsledky let minulých nejsou zárukou let budoucích...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 24. 6. 2012 23:24

Ve skutečnosti je to takhle: první nákup ve výši 3 000 Kč není povinný a tu pětistovku můžeš platit v libovolné frekvenci.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Falcon27 24. 6. 2012 23:35

Fantucci píše:výsledky let minulých nejsou zárukou let budoucích...


To ne, ale dá se z nich částečně vycházet i s ohledem na krátkodobý vývoj, průměrnou kolísavost, atd. :)

galan.marten píše:Ve skutečnosti je to takhle: první nákup ve výši 3 000 Kč není povinný a tu pětistovku můžeš platit v libovolné frekvenci.


OK, časem se k tomu určitě dostanu, až si troufnu na větší částky jen v rámci jednoho fondu, i když první fond, kam budou nejspíš v tomto ohledu směřovat mé finance, bude nějaký od Conseq. Přesto díky za info, jsem rád za každou radu od zkušenějších. ;)
Falcon27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod galan.marten 25. 6. 2012 00:03

Ten ČPInvest ti dá dividendu. A je to takovej opatrnej fond.
galan.marten
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků