Akcie na tento rok

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 30. 7. 2016 06:50

avathar:
A tím se vytahujete nebo konstatujete, že to zas tak úžasný kup nebyl?
Vaše akcie vzrostla o 4,7 %, kdežto index DJI vzrostl o 7,5 % a S&P 500 pak o 8,6 %.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 30. 7. 2016 08:31

Záleží na tom, kdy přesně to koupil. Klidně mu mohla ta akcie růst víc než index. Ale o to nejde.

Jde o to, že jeho úvaha je asi totéž, jako kdyby si teď vzal kostku, třikrát po sobě hodil, padly mu 3 šestky a on v tom začal automaticky vidět systém, i když v tom žádný systém nemusí být. Asi si neuvědomuje, že i náhodou se dá (hodně) vydělat. Ale to ještě neznamená, že je dobré si na tu náhodu dopředu vsázet. Podobně jako na to, že z fleku hodím 3 šestky po sobě.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 30. 7. 2016 22:21

radecekh píše:avathar:
A tím se vytahujete nebo konstatujete, že to zas tak úžasný kup nebyl?
Vaše akcie vzrostla o 4,7 %, kdežto index DJI vzrostl o 7,5 % a S&P 500 pak o 8,6 %.


Samozřejmě, že konstatuju, protože jsem největší pitomec pod sluncem, měl jsem se tě rovnou dopředu zeptat radecekha, jak to bude s indexem DJI. Tak jak bude index DJI za 2 měsíce? Já se podle toho zařídím. Kdyžtak se poraď s jednadva, kdyby sis nebyl jistej.

viz: Odeslat příspěvekod radecekh 28. 6. 2016 07:33
radecekh píše:avathar:
Vynikající příležitost se sice stává ještě lepší příležitostí, ale vy už jste všechny své peníze vyplácal na tu vynikající příležitost, která byla evidentně prodělečná. A to je to, co se vám tu ti ostatní snažili dopředu naznačit. Nestačí myslet, když proti vám na trhu stojí stádo lidí, kterým do hlavy nevidíte.
Takže ano, pokud mám spadeno na nějakou akcii a vidím, že klesla, tak se zaraduju. Ale že bych ji při poklesu honem letěl koupit, přestože mě předtím vůbec nezajímala, to mi nepřijde moc rozumné.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 31. 7. 2016 07:20

avathar:
Asi jste nepochopil, že ty moje dva příspěvky spolu vůbec nesouvisí. Ten kratší říká, že jestliže se akcie roste pomaleji než trh, který je charakterizován indexy, byla to vlastně špatná investice, protože kdyby trh zůstal na stejné úrovni, tak akcie bude klesat.
Ten druhý vám jen říkal, že nemůžete dopředu vědět, jak se trh bude vyvíjet. A proto kupujte akcie proto, že je chcete a ne proto, že si myslíte, že na tom teď hned vyděláte. Kdyby trh pokračoval v poklesu, místo toho, aby začal naopak růst,

Kde bude DJI za dva měsíce, vůbec netuším. Jen bych rád, aby moje akcie tento index dlouhodobě překonávaly, protože jinak by nemělo vůbec smysl je vlastnit a místo nich bych si měl býval pořídit nějaké cenné papíry vázané na index. Do jednotlivých akcií investuju proto, že si myslím, že jsem chytřejší, než průměr. A zatím to většinou vychází. Proto jsem zatím názor nezměnil.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 31. 7. 2016 07:37

Přijdeš mi jako další "pobitvěgenerál" "jájsemtitoříkal" "všechnobudešpatně". Nejdřív mě sejmeš, že jsem to vůbec koupil, pak mi vynadáš, že jsem prodělal, potom zase, že jsem nevydělal dostatečně...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 7. 2016 10:05

radecekh píše:Do jednotlivých akcií investuju proto, že si myslím, že jsem chytřejší, než průměr. A zatím to většinou vychází. Proto jsem zatím názor nezměnil.

To jste měl jenom štěstí.

Při daném očekávaném výnosu budete mít tímhle stylem rizikovější portfolio, než byste mohl mít. Pravděpodobně zvýšíte volatilitu (= prohloubíte propady) a budete mít v čase proměnlivou faktorovou expozici. Měl byste investovat systematicky, ne od oka.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 31. 7. 2016 10:18

avathar:
Já se vám vůbec nesmál, že jste to koupil. To by mi přišlo také správné a logické. Mně spíš vadila vaše reakce, že to byl úplně úžasný kup. A obhajování toho kupu i přesto, že ty akcie šly dále dolů. Vy jste to sice obhajoval tak, že teď je to ještě lepší kup, což by byla pravda, kdybyste opravdu dále nakupoval. Ale to vy jste už nedělal, protože jste ve své zbrklosti a naivní víře, že máte pravdu, všechno vsadil na jednu kartu. Tedy jste nakoupil za 7,87 (mínus nějaké ty centíky na obchod), i když ta akcie v dalších dnech klesla na 7,03.
Dám vám příklad opačný, jak jsem prodělal na své "nezbrklosti". 17. května jsem koupil 40 akcií Micron Technology po 9,53. Ten titul za poslední rok a půl klesnul o nějakých 75 % a já soudil, že je třeba začít nakupovat. Ale byl jsem moc opatrný a tak jsem nakoupil jen těch 40 akcií s tím, že při dalším poklesu budu v nákupu pokračovat a to až do té doby, než to začne růst. Jenže co čert nechtěl, ty akcie jsem nakoupil za naprosté minimum. Dokonce za méně, než je roční minimum, protože to se počítá asi ze závěrečných cen a není na tom vidět pohyb akcie během dne. Od té doby jsem sice 44 % v plusu, ale že bych z toho měl radost, to ne. Ale na druhou stranu nelituju, protože chápu, že to bylo dobré rozhodnutí nevsadit vše na jednu kartu a nenakoupit těch akcií výrazně víc, protože pak bych je při dalším poklesu už neměl za co nakupovat.
Tedy, když to shrnu, tak oceňuju, že obchodujete s akciema. Takových lidí si vážím. Berou budoucnost do svých rukou a nenechají se okrádat nějakými blbečky, ať už to jsou finanční poradci nebo majitelé fondů. Ale vidím, že jste zbrklý a proto jsem vás na to upozornil. Také jsem asi býval takový, když jsem s akciemi před více než 20 lety začínal obchodovat.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 7. 2016 10:27

radecekh píše:nenechají se okrádat nějakými blbečky, ať už to jsou (...) majitelé fondů.

Každý svého štěstí strůjcem.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 7. 2016 11:05

radecekh píše:avathar:
A tím se vytahujete nebo konstatujete, že to zas tak úžasný kup nebyl?
Vaše akcie vzrostla o 4,7 %, kdežto index DJI vzrostl o 7,5 % a S&P 500 pak o 8,6 %.


Pokud se nepletu, je to ta lepsi z tech dvou akcii.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 31. 7. 2016 11:56

Apropos: https://blogs.cfainstitute.org/investor ... ven-close/ .

Víceméně se tam tvrdí, že „aktivní“ fondy (podle nějaké jejich upravené definice „aktivnosti“) jsou zhruba 9% trhu, takže můžou vydělávat víc, než market – protože ostatní vydělávají míň. A když „aktivní“ fondy vydělávají víc, než index, a indexové stejně, někdo musí vydělávat míň. Kdo zbývá? Individuální investoři a možná nějaké „nefondy“ (hedge funds? sovereign wealth?).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 7. 2016 12:24

fc70 píše:Víceméně se tam tvrdí, že „aktivní“ fondy (podle nějaké jejich upravené definice „aktivnosti“) jsou zhruba 9% trhu, takže můžou vydělávat víc, než market

Ano a platí to taky opačně - pokud ostatní vydělají víc než trh, tak aktivní fondy vydělají míň než trh.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 31. 7. 2016 12:42

Druhá část toho článku tvrdí, že 80–90% „aktivních“ fondů trh překonává. No nevím, je to formulované tak nějak pochybně (průměrný fond je kombinace „aktivního“ a “portfolio drag”, což umožňuje každý fond rozložit na vydělávající a prodělávající, jak se to výzkumu hodí), ale ten původní článek si někdy přečtu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecekh 31. 7. 2016 13:33

V tom případě se ptám. Je tu na fóru někdo, kdo vlastní nějaký fond, který překonává trh?
Já tedy znám jen lidi, co investovali do českých fondů a všichni do jednoho litují. Ale taky uznávám, že to není reprezentativní vzorek.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 31. 7. 2016 13:36

radecekh píše: Vy jste to sice obhajoval tak, že teď je to ještě lepší kup, což by byla pravda, kdybyste opravdu dále nakupoval. Ale to vy jste už nedělal, protože jste ve své zbrklosti a naivní víře, že máte pravdu, všechno vsadil na jednu kartu. Tedy jste nakoupil za 7,87 (mínus nějaké ty centíky na obchod), i když ta akcie v dalších dnech klesla na 7,03.

Bože, kde si přišel na svoje vývody? Patrně máš problém s porozuměním psaného textu. Nikde jsem nepsal nic z toho, o čem mudruješ. 7,87 je moje cena za jednu akcii, VČETNĚ všech nákladů. Zkus si ten můj post přečíst znovu. 7,03 byla možná nejnižší cena, za kterou to šlo koupit, ale ja nemám křišťálovou kouli a neumím věštit. Kde jsem psal něco o tom, že jsem udělal jediný nákup? Hm?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 7. 2016 15:15

radecekh píše:V tom případě se ptám. Je tu na fóru někdo, kdo vlastní nějaký fond, který překonává trh?

Nepochybně ano. Ale z takové informace pro Vás vůbec nic neplyne.

-- 31. 7. 2016 16:32 --

fc70 píše:Druhá část toho článku tvrdí, že 80–90% „aktivních“ fondů trh překonává. No nevím, je to formulované tak nějak pochybně (průměrný fond je kombinace „aktivního“ a “portfolio drag”, což umožňuje každý fond rozložit na vydělávající a prodělávající, jak se to výzkumu hodí), ale ten původní článek si někdy přečtu.

Výcuc z Famovy a Frenchovy studie z roku 2006 tohle vyvrací (https://www.dimensional.com/famafrench/ ... mance.aspx). Čisté výnosy všech fondů dohromady zaostávají za výnosem tržního portfolia zhruba o výši jejich poplatků.

"In short, the combined portfolio of all active mutual funds is close to the cap-weighted market portfolio, but with a return weighed down by the high fees and expenses of actively managed funds.

(...)

Keep in mind (...) that after costs (...) the evidence says that for the vast majority of funds true α is negative. And even for the top percentiles of historical t(α), strong past performance is probably due to chance. Going forward, the estimates of true α for the top performers is close to zero - about the same as for an efficiently managed portfolio of passive funds."
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků