Bill Ackmann a Herbalife

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 12. 12. 2017 21:28

Oživím toto staré vlákno, aby nezaniklo.
v roce 2012 začal Ackmannův útok na Herbalife a světe div se, trvá dodnes. Cena akcie se z toho oklepala a vesele se vrátila poblíž svých maxim. Short Float 20%, Short Ratio 11,65, a firma si vesele funguje, dokonce realizuje odkup 7,2% akcií za 600M USD, Ackmann neúnavně shortuje, útočí přes opce, že ten starý lišák nezbankrotoval mi hlava nebere, nejspíš v reálu dělá něco jinak, než přiznává veřejně, jinak to není přece možné. Nebo je takový pracháč, že mu provařená miliarda prostě nechybí 8-) .No nic, tady jsme jen jako diváci.
Ovšem jako účastník jsem v pozici na VRX, o které jsem zde psal, v mezičase jsem ji 2x otočil a teď čekám, zda doleze k 30USD, kde mám pokyn k prodeji. Trochu mám strach, že prodám a ona profrčí okolo 30 bez zastávky a pojede k 60, ale člověk nemá být hamižný, 100% za pár měsíců držení není málo a tady mi stejně nikdo neporadí :-P nebo ano? :nenapadne
VRX.png
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 13. 12. 2017 11:30

Kupoval jsi za 8?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 13. 12. 2017 18:40

To ani nebylo, minimum bylo 8,31 a to jsem už uvěřil mediální masáži o bankrotu a měl strach ředit.
Poprvé jsem nabíral o loňských prázdninách za 24 a prodával s 20% hned za měsíc, druhou tranši jsem nabíral za 15 a bál se ředit a hned jak to šlo vypustit se ziskem tak jsem se toho zbavil s 15% a teď jsem nabíral v půlce října za 12,5 a byl připravený ředit kolem 8, ale tam už to nedorazilo......
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 3. 1. 2018 21:33

Zkusil jsem vzít pár akcií
Steinhoff International. Schválně co z toho bude.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 15. 2. 2024 21:12

gotesák píše:Oživím toto staré vlákno, aby nezaniklo.
v roce 2012 začal Ackmannův útok na Herbalife a světe div se, trvá dodnes. Cena akcie se z toho oklepala a vesele se vrátila poblíž svých maxim. Short Float 20%, Short Ratio 11,65, a firma si vesele funguje, dokonce realizuje odkup 7,2% akcií za 600M USD, Ackmann neúnavně shortuje, útočí přes opce, že ten starý lišák nezbankrotoval mi hlava nebere, nejspíš v reálu dělá něco jinak, než přiznává veřejně, jinak to není přece možné. Nebo je takový pracháč, že mu provařená miliarda prostě nechybí 8-) .No nic, tady jsme jen jako diváci.

Tak Bill Ackmann pokryl shorty na HLF po desetiletém shortování se ziskem. KLOBOUK DOLŮ.
https://finance.yahoo.com/news/ackman-t ... 47482.html
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků