Fio e-broker a nehorázné skryté poplatky

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outlier 6. 3. 2013 23:15

Možná stačí, že nahoře to ukazuje real time stav DAX indexu :) Google má Xetru sice zpožděnou, ale má realtime Frankfurtskou burzu, kde jsou v podstatě ty samé akcie.

Jde o to, že pokud si nic nekoupím ani neprodám, jsou mi ty realtime data k ničemu a Fio to právě mastně naúčtuje těm, kterým to je k ničemu...
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 7. 3. 2013 09:38

Ten mi to ukazuje taky a poplatky mi nepočítali, tím to nebude.

To, že jsi nic nenakoupil neznamená, že byly k ničemu - mohl jsi nákup/prodej zvažovat, data sledovat, ale nakonec od něj upustit, mohl jsi za použití dat z Fia nakoupit jinde. A hlavně, burzu naprosto nezajímá jestli ty data k něčemu byly, ta ten poplatek prostě naúčtuje.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 7. 3. 2013 11:19

HA ! :-) Tak útok byl asi masivnější, takže jsem se teď díval do ebrokera a včerejší stržení 6 USD za USA trhy jako kdyby nebylo.

aha, už jsem to našel, stanovisko Fio : " Přes to všechno se Fio banka, a.s. rozhodla, že v zájmu zachování dobrých vztahů se zákazníky přistoupí k projevu dobré vůle a veškeré takto vyúčtované poplatky za měsíc únor stornuje bez ohledu na náklady, které již musela vůči dodavatelům dat vynaložit. Aby předešla jakýmkoliv dalším problémů tohoto druhu v budoucnosti, provedla zároveň deaktivaci odběru on-line všem zákazníkům, kterým byl za měsíc únor vyúčtován poplatek a příslušnou deaktivaci si doposud sami neprovedli, a to s poplatkovou účinností k začátku měsíce března."
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanFranek 7. 3. 2013 11:30

Dobrý den, přestože Fio banka, a.s. ve všech oblastech svého podnikání trvale usiluje o udržování beznákladových nebo jen nízkonákladových podmínek pro klienty, v případě poskytování on-line dat z trhů byla v důsledku cenových tlaků jednotlivých dodavatelů těchto dat nucena podmínky pro jejich poskytování svým klientům zpřísnit, neboť služba začala být spojena se značnými náklady. Jelikož za odebraná on-line data hradí jejich poskytovatelům nemalé poplatky za každého konkrétního uživatele, rozhodla se nadále tato data poskytovat zdarma jen těm neprofesionálním zákazníkům, kteří na jejich základě skutečně obchodují. Zákazník, který neobchoduje a třeba jen dlouhodobě drží portfolio, má nadále zcela zdarma k dispozici tržní data zpožděná o zhruba 15 minut, což k pouhému sledování vývoje dlouhodobých pozic bezesporu postačuje. Výjimku představují trhy v ČR, kde jsou jednotkové náklady na poskytování online dat neprofesionálním klientům natolik nízké, že je Fio banka, a.s. bere na svůj účet a data jsou zdarma pro všechny.

Fio banka, a.s. prohlašuje, že při vyhlašování nového ceníku a následném účtování poplatků dle tohoto ceníku postupovala zcela v souladu s platnou legislativou a platnými smluvními podmínkami.
Přinejmenším každý neprofesionální zákazník, kterému byl poplatek vyúčtován za skutečné shlédnutí on-line dat v aplikaci e-Broker, měl možnost se na stejném místě se zněním zprávy seznámit a zařídit se podle jejího obsahu. Přes to všechno se Fio banka, a.s. rozhodla, že v zájmu zachování dobrých vztahů se zákazníky přistoupí k projevu dobré vůle a veškeré takto vyúčtované poplatky za měsíc únor stornuje bez ohledu na náklady, které již musela vůči dodavatelům dat vynaložit. Aby předešla jakýmkoliv dalším problémů tohoto druhu v budoucnosti, provedla zároveň deaktivaci odběru on-line všem zákazníkům, kterým byl za měsíc únor vyúčtován poplatek a příslušnou deaktivaci si doposud sami neprovedli, a to s poplatkovou účinností k začátku měsíce března.

Ján Franek
Fio banka
Ján Franek
Fio banka
JanFranek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vit.spinka 7. 3. 2013 11:39

Já za tohle vybruslení dávám Fiu palec nahoru - teď už každý ví (včetně mě ;-] ), jestli ta data vlastně využíval a jestli mu to za ty poplatky stojí.

Jinými slovy - teď už vím že jsem pitomec, a ani to moc nebolelo 8-D
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 7. 3. 2013 12:11

Aspoň, že tak... jenže takhle to měli udělat už od začátku...
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 7. 3. 2013 12:25

Mě osobně až mail o nepovoleném debetu přinutil se na to podívat :-)
Doteď jsem žil v domnění, že Xetru nepoužívám - a asi ano, dřív jsem tam něco držel, tak mi to ve vývoji portfolia asi ukazovalo ty aktuální ceny.
A kdyby jen automaticky vypnuli online kotace - zase by se našel někdo, kdo by si toho nevšiml a nadával by.

Možná kdyby místo poplatku poslali zprávu "tak jste si tenhle měsíc užili online ceny a příští měsíc to bude za 18 EUR, protože - věřte nebo ne - jste se na ně podíval"... Ale po bitvě je každý generál.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 7. 3. 2013 13:09

Hele outlier, kde jsi zažil lepší přístup?
Já jsem si to "pro jistotu" deaktivoval předem, ať nemám problém. někdo se na to vyprdl, oni mu to z dobré vůle odpustí ... a stejně kritika. Možná se FIO zamyslí a příště bude postupovat jako Citi.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Viktorius 7. 3. 2013 14:03

Taky jsem to pro jistotu deaktivoval. Jenže v době, kdy jsem od nich obdržel v e-brokerovi zprávu, že když ta data nechci, ať je deaktivuji, tak ta ikona nebyla aktivní, takže je stejně nebylo možné hned deaktivovat. Po mém dotazu mi odpověděli, že mi dají vědět, až to budu moci deaktivovat, ale vědět nedali. Nebýt toho, že jsem si to napsal do diáře, tak bych na to asi zapomněl. Takže řekl bych, že máslo je i na hlavě Fia. Info by ohledně některých důležitých věcí mohli posílat i na mail. Tam chodím rozhodně častěji než do e-brokera a to platí asi o většině z nás.
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 7. 3. 2013 14:25

Tak to nevím, asi jsem měl "větší štěstí", že jsem tam vlezl v dobré době. Pokud je to tak, tak aktivnější být rozhodně měli, ale vyřešili to podle mne jediným rozumným způsobem.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 7. 3. 2013 14:27

Tak tak, vyřešeno myslím velice korektně.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 3. 2013 16:24

Jo vyřešeno správně. Pokud si to člověk sám aktivuje a je přitom upozorněn na s tím spojené poplatky, je to naprosto korektní.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 7. 3. 2013 17:11

outlier píše:Fakt lituju, že jsem kdy komu Fio doporučil, nikdy by mě nenapadlo, že jsou to takoví vyčůránkové. Na 570Kč měsíčně za nic by se nezmohla ani ČS s KB a ČSOB dohromady...


On-line data se proste plati.
Proc ma nekdo "povolena" data, pouzije to (i kdyz treba nevedomky) a pak se divi, ze v TRADER aplikaci (ne bankingu) mu naskoci FEES, tak by asi snad trejdit nemel.
GOOGLE a YAHOO a podobne maji free DELAYED data. FIO taky umi zpozdena.
Docela by me zajimalo, kolika lidem ty poplatky FIO vratilo.
A pro poradek, XETRU ted uz pouzivame vsichni (pokud obchodujem).
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 7. 3. 2013 17:49

Kolika?

Fio píše:Vážená klientko, vážený kliente,

obracíme se na Vás jako jednoho z téměř deseti tisíc klientů Fio banky, a.s., kterým byl dne 6.3.2013 na základě nového Ceníku základních služeb platného od 1.2.2013 vyúčtován poplatek za poskytování on-line dat z akciových nebo derivátových trhů.


Fodi píše:A pro poradek, XETRU ted uz pouzivame vsichni (pokud obchodujem).

Ano a ne:-) Xetru sice ano, ale ten poplatek 18 EUR je za "DB XETRA", tj. jen za Německo. BCPP a RMS je zdarma (pro neprofesionální klienty).
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 8. 3. 2013 13:03

Tak vám nevím, jestli jsem normální. V prosinci mi FIO napsalo, že to od února zpoplatňuje, tak jsem si online data v lednu zrušil z německého trhu a na americkém jsem udělal jeden obchod, takže bych to měl mít bez poplatku. Opravdu nechápu, co jste všichni ostatní na té zprávě nepochopili. Jedinou věcí, která mi tam chyběla, byla skutečná výše poplatku, aby si ji člověk nemusel hledat v ceníku.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků