Brokeři (přístup ke klientům, poplatky, úročení, ...)

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 7. 2014 08:15

Jakého používáte brokera? Jaké s ním máte pozitivní a negativní zkušenosti? Kolik si účtuje (poplatky za nákup/prodej cenných papírů, vedení účtu, případně jak úročí zůstatky atd. atd.)?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 6. 7. 2014 19:14

FIO. Ano, ne. $8-$10, 0, 0 %.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 7. 2014 10:29

radecekh: Díky! Za vedení účtu cenných papírů se u FIA nic neplatí? Účtuje si FIO nějaké peníze za inkaso dividend? Nabízí FIO autorizační certifikát nebo autorizační kalkulačku?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 8. 7. 2014 13:47

S Lynxem nemáte někdo zkušenosti?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod drozden 9. 7. 2014 17:43

V soucasnosti zejmena Interactive Brokers;
Pozitivni:
Ceny: maji ruzne tarify, ja mam cost plus, celkove se pohybuji hluboko pod $0.01/akcie; ucet je zadarmo (podmineno mesicnim obratem, nicmene nejedna se o zadne velke castky).
Uroky: velmi levny margin, v soucasnosti si pujcuji temer zadarmo (<0.8 %) a to nejsem zadny velky ucet.
Exekuce: Pomerne siroke moznosti routovani a zejmena slusne algoritmy - pouzivam nejvice VWAP a accumulate/distribute, jsem s nimi velmi spokojen.
Ostatni: Pokud clovek pujcuje akcie na short, pripadne poskytuje na nekterych burzach likviditu, 'preposila' IB znacnou cast ziskanych poplatku, takze se da celkove dostat na v podstate nulove celkove poplatky.

Negativni: Jejich hlavni aplikace je dost tezkopadna a neni zpocatku prilis prehledna.
Jak uz to tak byva, obcas jsou na supportu zcela neschopni a nejlepsi reseni je polozit to a zavolat znovu.
drozden
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 7. 2014 08:41

Ano souhlasím s posledníma dvěma body. Pro začátečníka je aplikace Interactive Brokers TWS nepřehledná. Ale jakmile se člověk rozkouká a zjistí co a jak, tak je geniální. Umí snad úplně všechno. Vše se dá nastavit, upravit a přizpůsobit.

Na supportu jsou opravdu často neschopní. Jakýkoliv byť jen trochu složitější problém se snaží zamést pod koberec nebo svést na Vaši neschopnost.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 10. 7. 2014 08:49

Interactive Brokers - souhlas, i přes ne vždy ochotnou podporu lze doporučit.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 7. 2014 09:33

Vadí mi trochu těch 10 dolarů inactivity fee, respektive 3 dolary pro mladší ročníky. Já jsem pasivní až běda a obecně chuďas, ergo bych zkrachoval, dřív než bych něco vydělal. :) Nebo to čtu blbě a žádná inactivity fee se nekoná?

Jo, a z estate tax strach nemáte? IB je US broker, tak by veškeré prachy nebo papíry u něj (při $60 000+ u NRA) byly automaticky předmětem US estate tax , nebo ne? Nemám to ověřené, je to jenom jedna spekulace z nějaké diskuze, která mě zaujala. (Umřít se nechystám...)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod F O R E X 16. 7. 2014 13:05

Používám brokera World Systems Market International Inc. Má support v Praze a jsou velmi vstřícní i poplatkově. Krom aktivního obchodování využívám i jejich Finančních robotů a nejvíce se mi osvědčili roboti s umělou inteligencí. Výhodou těchto robotů je, že nejsou navázáni na konkrétní měnový pár, ale analyzují situaci na celém Forexu a obchody dělají tam, kde je to právě nejoptimálnější. Sám bych asi výkonnost tohoto robota nepřekonal - jsem přece jenom člověk. Pokud chcete, poradím Vám.
F O R E X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 16. 7. 2014 13:46

jednadva píše:radecekh: Díky! Za vedení účtu cenných papírů se u FIA nic neplatí? Účtuje si FIO nějaké peníze za inkaso dividend? Nabízí FIO autorizační certifikát nebo autorizační kalkulačku?


Omlouvám se za pozdní odpovědi. Tak tedy:
1) Ne.
2) Za inkaso amerických dividend ne. Jak je to na jiných trzích, netuším.
3) Netuším. Běžně to funguje jen na jméno a heslo. Jediná ochrana je, že peníze lze převádět jen z/na jeden konkrétní účet, který byl k tomu akciovému přiřazen při zakládání.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 16. 7. 2014 15:25

Ad 3: Pokyny lze autorizovat SMS klíčem, podobně jako u internetového bankovnictví. Peníze lze na obchodní účet převádět z libovolného účtu a ven i na více účtů, které si necháte nastavit.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 7. 2014 14:49

Kolik si účtuje Fio, IB atd. za konverzi do USD a EUR? Lynx píše 10 pipů (jeden halíř) za každé euro nebo každý dolar. Třeba EasyChange inzeruje sedm halířů (tj. 7 halířů nahoru/dolů od středového kurzu).
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 29. 7. 2014 18:41

FIO si účtuje cca 2 % nad středový kurz při nákupu i prodeji. Tedy pokud někdo nakoupí cizí akcie a pak je prodá a chce peníze zpět, stojí ho to cca 4 % na konverzních poplatcích.

Jde tomu předejít tím, že se k akciovému účtu nenaváže korunový, ale dolarový nebo eurový účet podle toho, jaké akcie člověk obchoduje.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 29. 7. 2014 19:42

Obchodní účet v brokeru je multiměnový, takže na něm můžu mít CZK/EUR/USD a další.
Pokud mám jen CZK a nechci přicházet o zisky, při směně na jinou měnu a zpět, lze využít měnový úvěr.
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 7. 2014 10:32

FIO účtuje 2 % za směnu Kč/USD nebo Kč/EUR? Fakt 20 000 Kč za konverzi 1 mil. Kč?

EasyChange by si podle ceníku naúčtovala 2 593 Kč. A Lynx - při kurzu 27 Kč/EUR - by měl účtovat dokonce jenom 370 Kč celkem! Je to možný? To jsou rozdíly jako blázen.
jednadva
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků