kde si založit penzijní spoření

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 21. 8. 2014 19:57

Zdravím mám penzijní spoření od roku 2009. Dříve jsem si spořil 100kč měsíčně. teď podle nových podmínek si dávám 300kč + 100 mi přispívá zaměstnavatel. Za celou tu dobu mám na kontě nyní 10500kč vřetně státní podpory. Nyní mám spoření v české spořitelně. Chci se zeptat jestli není třeba u jiných bank či pojištoven lepší produkt na penzijko ale zase nerad bych o ty peníze přišel Jestli by se dalo ty peníze převést třeba do jiné pojištovny. poradíte prosím jestli si nechat ČS nebo to převést ev. založit někdo jinde kde je to výhodnější?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 8. 2014 20:15

Jak to čtu ("penzijní spoření", "u jiných bank či pojištoven lepší produkt na penzijko", "převést třeba do jiné pojištovny"), tak rozhodně na nic nesahat a nechat jak to je... ještě si tě tady odchytí nějaký poradce a tam je už riziko, že reálně proděláš.

Zaměstnavatele se zeptat, jestli ti příspěvek nezvýší/nedorovná na výši příspěvku účastníka (tvého)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 22. 8. 2014 05:52

Máš to ještě za starých podmínek, nech to být.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 8. 2014 08:10

Thom píše:Máš to ještě za starých podmínek, nech to být.

Proč? V penzijním spoření máte větší výběr strategií. Aspoň teda zatím na papíře - moudřejší budeme až začátkem příštího roku, jakmile se ukáže, který fond splnil zákonné podmínky pro další existenci a který ne.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2014 08:12

Pro člověka, který tomu absolutně nerozumí je výhodnější stará varianta. Šance, že v nové variantě něco zvoře je mnohonásobně vyšší, než že na tom (oproti starému systému) vydělá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 25. 8. 2014 08:19

jednadva píše:
Thom píše:Máš to ještě za starých podmínek, nech to být.

Proč? V penzijním spoření máte větší výběr strategií. Aspoň teda zatím na papíře - moudřejší budeme až začátkem příštího roku, jakmile se ukáže, který fond splnil zákonné podmínky pro další existenci a který ne.

Do toho půjdu až po vybrání výsluhovky. Možná.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 8. 2014 08:41

jak píše Thom - až po vybrání výsluhovky
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 8. 2014 08:45

Thom píše:Do toho půjdu až po vybrání výsluhovky. Možná.

O tom jsem nepřemýšlel - jak to pomůže?

[edit]: Jasně - jsem blb, vždyť si můžu po 15 nebo kolika to letech vybrat půlku částky. Beru zpět.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmart 5. 9. 2014 06:32

Jestli o ty peníze nechcete přijiít, tak to penzijko zrušte a spořte pomocí produktů skrze niž se neprospořujete k chudobě. To že to tak dělá 95 % populace je jen jejich problém na problém jejich nízké finanční gramotnosti. Tu si můžete snadno rychle zvýšit.

U penzijka máte jedinou jistotu, že o peníze příjdete. Buď skrytě cestou inflace - reálné roční zhodnocení těchto fondů se pohybuje do půl procenta. Což je nižší i něž průměrná oficiální inflace. A to už vůbec nemluvím o té reálné.

A kdo ví, jak politikové změní podmínky. Nechcete přece dopadnout jako v Polsku, kde stát bez náhrady zabavil penzijním fondům všechny jimi držené státní dluhopisy. A nebo jako ve Španělsku, kde byla značná část použita na záchranu bank. A to již vůbec nemluvím o stále zvyšujícím zadlužení nejen států, ale i firem a jednotlivců.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 9. 2014 06:58

xmart píše:U penzijka máte jedinou jistotu, že o peníze příjdete. Buď skrytě cestou inflace - reálné roční zhodnocení těchto fondů se pohybuje do půl procenta. Což je nižší i něž průměrná oficiální inflace.

Reálné zhodnocení = zhodnocení snížené o růst cenové hladiny (inflaci). Proč snižujete "zhodnocení snížené o inflaci" znova o inflaci?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 9. 2014 08:22

A co tedy jsou ty produkty, kde budu mít jistotu, že se neprospořím k chudobě, kde bude zaručeno zhodnocení převyšující inflaci?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 9. 2014 08:25

Tak xmart prodává zlaté cihly, tak ti určitě doporučí něco takového :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 5. 9. 2014 08:46

xtonda píše:A co tedy jsou ty produkty, kde budu mít jistotu, že se neprospořím k chudobě, kde bude zaručeno zhodnocení převyšující inflaci?

xmart píše:reálné roční zhodnocení těchto [penzijních] fondů se pohybuje do půl procenta.

xtonda: Jistotu budete mít až v hrobě. Do té doby můžete použít např. penzijní spoření. Podle xmarta poráží inflaci, takže by se pro Vás mohlo hodit.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod kotatko99 5. 9. 2014 12:11

Jak jsem četla úvodní otázku, tak bych to taky raději ponechala, kde to je. Ono dokud nedojde k nějakým zásadním změnám, uvidíme, zda se trh trochu vyselektuje či nikoli, asi budou podmínky všude více méně obdobné. A pokud tomu moc nerozumíte, raději bych se držela velkých institucí. Takže ČS může být. Já mám fond u ČP a v pohodě. Pokud tam budete časem přispívat větší peníze, tzn. třeba 1000kč/měsíčně v rámci delšího časového horizontu, už by bylo vhodné se dívat po takových věcích, jako jsou výroční zprávy, jaký měl daný PF roční úročení, zisky, atd.
kotatko99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmart 10. 9. 2014 03:10

O výkonnosti penzijních fondů si můžete udělat obrázek např. zde

K kdyz k tomu přidáme informace o oficiální inflaci za poslení roky na bezstarostný důchod si tím rozhodně nenaspoříte.
05 06 07 08 09 10 11 12 13
1,9 2,5 2,8 6,3 1,0 1,5 1,9 3,3 1,4

Opravdu si myslíte, že ceny za posledních pět let se zvedly jen o 9 %? Tak to já asi žiju na jiné planetě

jednadva: Většina se prospořuje k chudobě, právě proto, že ještě věří kreativně upraveným statistikám vydávaným Českým statistickým úřadem (statistiky se však upravují po celém světě, aby vypadaly lépe, nejvíce v USA a Číně)

xtonda: Obecně jsou to hmotná aktiva, která inflaci nepodléhají. A jak správně podotkl patrik doporučil bych Vám drahé kovy, hlavně tedy stříbro. Nejde jen o to, že drahé kovy spojuují to nejlepší z obou světů (tedy vysokou likvidu a ochranu proti inflaci), ale také dnes patří mezi nejvíce podhodnocená aktiva i díky probíhajícímu potlačování jejich cen.

Proč se to mu tak děje? Půjčím si slova význačného předvídatele trendů Geralda Celenteho:
Trh zlata by měl růst, ale zlato je dole. Proč? Kdyby zlato v těchto podmínkách začalo rychle růst, viděli bychom opravdový strach.
Víme, že všechny trhy jsou manipulovány, to je fakt. Je faktem, že sazby LIBOR jsou manipulovány. Trhy měn jsou manipulovány. A samozřejmě je manipulován i trh zlata. Nárůst ceny zlata je noční můrou centrálních bankéřů a vlád. Je to z toho důvodu, že až zlato vylétne a to se stane, nastane úprk z měn a snaha zbavit se jich v takovém měřítku, které svět ještě nezažil.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.

Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.
xmart
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků