Amundi Index Equity North America zajištěný do Kč

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 9. 2014 13:46

Od letošního jara nebo léta nabízí Komerční banka akciový indexový fond Amundi replikující index MSCI North America, zajištěný do Kč. Radujme se! :) První vlaštovka... Vaše pocity? Víte o dalších indexácích zajištěných do Kč?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 24. 9. 2014 14:25

Radoval bych se, kdyby jej bylo možno zíksat mimo KB.
O dalších indexácích (takto lidově dostupných) bohužel nevím - a to i mimo zajištění
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 9. 2014 14:29

libol píše:Radoval bych se, kdyby jej bylo možno zíksat mimo KB.

KB si klade nějaké nevýhodné podmínky?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 9. 2014 14:48

Ještě je otázkou, na kolik to zajištění vyjde
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 9. 2014 14:51

Fantucci píše:Ještě je otázkou, na kolik to zajištění vyjde

Ne na víc než u aktivních fondů, např. Top Stocks.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 24. 9. 2014 15:11

Tedy?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 9. 2014 15:29

Fantucci píše:Tedy?

Ročně 0,1 % z hodnoty fondového majetku, jako Top Stocks.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 24. 9. 2014 17:40

jednadva píše:
libol píše:Radoval bych se, kdyby jej bylo možno zíksat mimo KB.

KB si klade nějaké nevýhodné podmínky?

Ale ne, jen po předchozích zkušenostech už jim nevěřím, ani dobrý den.
- kdysi mne natáhli v raných devadesátých
- teď jsem je právě kvůli těm Amundi zkusil znovu. S "neúplnými informacemi" se setkávám často, ale aby mi bankovní pracovnice do očí lhala - to jsem zažil jen u komerčky - tak sem to po měsíci radši zabalil, smířil se ze ztrátou a čekám jestli obdobné paramatery najdu někde jinde
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod mariner 24. 9. 2014 19:46

Ještě je otázkou, na kolik to zajištění vyjde.

Řekl bych, že ještě před tím je otázka, zda má to zajištění vůbec smysl. Stejně jako je třeba diverzifikovat třídy aktiv, je třeba diverzifikovat i měny. Kdo má investice v USD, vydělal za uplynulý rok v Kč nějakých 8% jen díky pohybu kurzu.
mariner
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 9. 2014 07:03

libol píše:
jednadva píše:
libol píše:Radoval bych se, kdyby jej bylo možno zíksat mimo KB.

KB si klade nějaké nevýhodné podmínky?

ale aby mi bankovní pracovnice do očí lhala - to jsem zažil jen u komerčky - tak sem to po měsíci radši zabalil, smířil se ze ztrátou a čekám jestli obdobné paramatery najdu někde jinde

Jak Vám lhala? O tom amunďáckém fondu?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 9. 2014 07:10

mariner píše:
Ještě je otázkou, na kolik to zajištění vyjde.

Řekl bych, že ještě před tím je otázka, zda má to zajištění vůbec smysl. Stejně jako je třeba diverzifikovat třídy aktiv, je třeba diverzifikovat i měny. Kdo má investice v USD, vydělal za uplynulý rok v Kč nějakých 8% jen díky pohybu kurzu.


To už se tady někde řešilo.
Má ona měnová diverzifikace smysl, pokud investuji v CZK, hodlám úspory v budoucnu utrácet v CZK a měnové zajištění vychází levně?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 9. 2014 07:14

mariner píše:
Ještě je otázkou, na kolik to zajištění vyjde.

Řekl bych, že ještě před tím je otázka, zda má to zajištění vůbec smysl. Stejně jako je třeba diverzifikovat třídy aktiv, je třeba diverzifikovat i měny. Kdo má investice v USD, vydělal za uplynulý rok v Kč nějakých 8% jen díky pohybu kurzu.

Přiznám bez mučánkování, že měny nejsou moje parketa. A fakt je ten, že třeba Vanguard akciové fondy nezajišťuje. Nevím, jestli všecky, ale takové ty profláknuté - VT, VXUS - tak ty zajištěné tuším nejsou.

Na druhou stranu si ale Amíci můžou dovolit na měnové zajištění kašlat. Pokud si Amík koupí tržní portfolio, tak má polovičku peněz zainvestovaných v USA. Pokud si koupí tržní portfolio Čech, tak má 99 % majetku v zahraničí. Amík bez měnového zajištění tím pádem riskuje s půlkou majetku, ale Čech skoro se 100 %.

Prostě si nejsem jistý, jestli je dobré inspirovat se praxí - a teorií - z ciziny, zvlášť z USA. Pokud se týče měnového zajištění.

-- 25. 9. 2014 08:22 --

Fantucci píše:Má ona měnová diverzifikace smysl, pokud investuji v CZK

Hypotéza měnové diverzifikace může logicky vyvstat teprve tehdy, až se chcete popasovat s investicí v zahraničí. Tedy marinerův výrok předpokládá investici v zahraničí.
Naposledy upravil jednadva dne 25. 9. 2014 07:29, celkově upraveno 1
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 9. 2014 07:24

ano nedává, taky to byla řečnická otázka :)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 9. 2014 07:31

Fantucci píše:ano nedává, taky to byla řečnická otázka :)

Sorry, jste strašně rychlej, já jsem to mezitím poupravil. Jde o nesmyslnost kladení Vašeho dotazu.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 9. 2014 07:39

Nemyslím, že Marinerův výrok předpokládá investici v zahraničí.
Imho k ceně toho měnového zajištění - počítám, že tím nemyslíte tím těch 0,15% uvedených jako mfee... - to bude cena za tu cvičenou opici u počítače
Na stránkách KB nemohu najít žádné podrobnější informace :(
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků