Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod doonio 7. 11. 2018 11:25

mlsal píše:Jaký problém?

Problém že 20 000 EUR je krapet míň než výše zmíněných 2mil, které chce xls ivnestovat.

Já teda mám účet CUSTODY (právě kvůli tomu půjčování, které se mě na začátku nelíbilo), ale narážím právě na limity, že mě každou dividendu zkrouhnou ještě jejim slavným poplatkem (tzn. ve výpisu vidím:
+ DIVIDEND INCOME
- DIVIDEND TAX
- DIVIDENT DEGIRO TRANSACTION FEE)
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 7. 11. 2018 16:32

Je otázka, jestli by to Custody něco vyřešilo. Co si pamatuju třeba Private Investors, tak tam byl majetek klientů teoreticky taky na oddělených účtech zákazníků - a jak to skončilo.

Každopádně by to chtělo nějaké aktuální podrobné srovnání, podle ceníků to člověk všechno neodhadne a učit se pořád našlápnutím na hrábě mě už přestává bavit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 11. 2018 22:35

a u interactive brokers není naky pojistění ?, tam jsou poplatky taky nízký.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 7. 11. 2018 23:32

Tady je nějaké srovnání https://finlord.cz/2016/12/srovnavame-ib-lynx-degiro-fio-patria/ , ale neni uplně aktuální. Lynx má větší pojištění, tak IB bude mít asi stejné.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chodovson 8. 11. 2018 16:55

Degiro mi na můj dotaz odepsalo:

"V případě vašeho majetku jsou tyto aktiva drženy nadací SPV (Special Purpose Vehicle), která je mimo rozvahu společnosti DEGIRO, a proto v případě krachu DEGIRO zůstanou vaše aktiva v bezpečí. Tato entita má jediný účel spravovat aktiva držená klienty, jelikož tato nadace neprování žádné ekonomické aktivity, tak je její krach v podstatě nemožný."

Další informace jsou pod bodem 2.2, který začíná na konci strany 8 v dokumentu: https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/Podm_ ... sluzby.pdf

Je toto standardní a není se čeho obávat? Resp. mají to takto i ostatní brokeři včetně třeba Interactive Brokers?
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 8. 11. 2018 17:09

Jsou to jen keci.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 16. 11. 2018 07:40

Začínám na Degiro a chtěl bych investovat jednou měsíčně do ETF. Máte tip na nějaké a kterým se naopak vyhnout?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 16. 11. 2018 08:39

Tímto, myslím, nic nezkazíš: iShares Core MSCI World UCITS ETF (ISIN: IE00B4L5Y983).
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 11. 2018 10:37

Připojuju se ke Kolem.jdouci. iShares Core MSCI World UCITS ETF (ISIN: IE00B4L5Y983) je dobrá volba. Vyhýbejte se nákladným (vysoké ter/ongoing charges) a nelikvidním. Na Xetře poznáte likvidnost podle měřítka Liquiditätsmass (likvidita tuším při roundtripu za 25k eur).
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 16. 11. 2018 20:11

Co tohle: :hm 8-)

DEGIRO bude potřebovat, abyste zrušili trvalý příkaz do fondu FundShare Cash Fund denominovaného v české koruně a nahradili ho novým trvalým příkazem do fondu FundShare Cash Fund v eurech. Během následujícího týdne budete vyzváni, abyste tuto volbu provedli v programu WebTrader. Pokud se rozhodnete změnit váš trvalý příkaz do tohoto fondu, vaše stávající pozice v peněžním fondu v CZK bude převedena na investice do Euro Cash fondu.

Tento trvalý příkaz bude platný pro všechny neinvestované částky v českých korunách. Přepočet české koruny na euro bude proveden za tržní cenu (za střední hodnotu) a DEGIRO se vzdá všech poplatků spojených s převodem české koruny na euro a naopak. To se týká pouze českých klientů. Mějte na paměti, že investování peněz do fondu peněžního trhu v EUR znamená, že vaše investice bude podléhat kurzovému riziku.
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 16. 11. 2018 20:42

Nic se neděje, jenom nezainvestované peníze budou v EUR a směna z korun na eura a naopak bude za středový kurz.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Monostatos 16. 11. 2018 23:02

No pro mě to je dost problém. Znamená to nenechávat tam koruny, jinak mi to změní na eura a vystaví mě tak nechtěnému kurzovému riziko....ach jo. Nemáte tip na nějakého osvědčeného on-line brokera (kromě Lynx)? Co třeba XTB?
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blackwork 17. 11. 2018 13:44

mlsal píše:Nic se neděje, jenom nezainvestované peníze budou v EUR a směna z korun na eura a naopak bude za středový kurz.


Co když budu chtít nakupovat dolarové? Nebude těch směn už nějak moc?
Dají se tam posílat rovnou eura a dolary kdyz navázaný účet je multiměnový u RB?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 17. 11. 2018 14:14

Podle nápovědy jdou posílat koruny a eura, dolary a jiné měny nelze. Vybírat jde jen koruny.

Napadá mě, že by to šlo využít jako levnou směnárnu z eur na koruny.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 17. 11. 2018 15:31

Na tuto smenu je lepsi Interactive Brokers nebo jejich cesky preprodej Lynx, pro prodej cizi meny si muzes primo zadat limitni FX prikaz, kde denni fluktuace hrave zaplati 1-2 EUR poplatku. Jeden vyber (prijde lokalne z ceske banky) je mesicne zdarma.
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků