Investice do ETF

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 31. 8. 2018 15:25

Ne, už jenom naklikat tu operaci (a možná změnit variabilní symbol, pokud je to identifikace obchodu a ne klienta, nevím, jak to u které je). Jistěže to není nemožné, ale konkurence je trvalý příkaz na sběrný účet fondu v bance.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 8. 2018 16:48

To už by ale bylo lepší zaplatit 1,5 % té Patrii za konverzi a koupit si etf za 0,3. Akciový OPF stojí v Česku od procenta výš. To máte zjednodušeně za 20 let rozdíl aspoň (1-0,3)*20=14% kumulovaných výnosů ve prospěch té Patrie. Pak je samozřejmě na Patrii ještě ten výstupní poplatek, ale to už nebude tak strašlivé.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 31. 8. 2018 17:50

Ano, jak jsem psal:
fc70 píše:pořád lepší než banky, ale ještě jeden dva takové „drobné detaily“ a bude to k ničemu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod mirekd11 1. 9. 2018 10:37

Ahoj.To že Patria začala něco takového nabízet je samozřejmě dobře a myslím že se třeba časem přidají i další.Otázka ale je jak se tato investice vyplatí z hlediska nákladů na pořízení apod.
Pokud se podívám na Degiro tak to nabízí iwda v seznamu bez poplatku .Jediným nákladem je potom směna horším kurzem + roční poplatek za burzu.Tady se tedy dá investovat i v menších částkách každý měsíc. Učet se dá také v pohodě založit online.
Já osobně využívám k nákupu tohoto etf Lynx. Tady vzhledem k výši poplatků lze investovat pouze větší částky.
Moje hranice jsou max. 2% nákladů na pořízení investice tzn. že nakupuji když mám min. 600 eur.
Tady se tedy nabízí při nákupech v menších částkách srovnávat Patrii s Degiro. :-|
mirekd11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 9. 2018 02:12

Lyxor nabízí fyzicky replikované etf na MSCI World za 0,12. Zatím malinké AUM + velký spread.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jayz 18. 9. 2018 21:34

Ma tento novy LCUW nejakou vyhodu oproti IWDA ciste jen diky tomu, ze je nove zalozeny? Vzhledem k tomu, ze oba sleduji stejny index mely by byt rozdily v jeho vykonnosti jen minimalni.

Pokud bych se rozhodoval do ktereho z nich zacit dlouhodobe investovat, ktery dava vetsi smysl? Muj soucasny nazor je, ze IWDA je diky sve oblibe, vetsim objemum a emitentovi jistejsi (byt za cenu vyssiho TER), ale rad si to necham vyvratit.
jayz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků