ING fondy a ING Investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 9. 2016 10:40

Mám názor (nemusí být ovšem správný), že investování je rozumné, pokud se dělá s nějakým konkrétním cílem - třeba chci si pořídit nový vůz do 3 let, nastěhovat se do domu za 6 let, nechci mít holou pr..l až půjdu do důchodu a budu si chtít dopřávat pravidelnou dovolenou třeba každé 3 měsíce. Nebo mít aspoň nějakou rámcovou představu. Pak s ohledem na tvůj investiční profil se dá vybrat konkrétní třída aktiv (peněžní trh, dluhopisy, akcie, nemovitosti...), hlavně v jakém poměru a teprve pak se rozhodnout pro vhodný instrument a třeba až následně pro konkrétní fond.

Jen hledat něco lepšího než spořák totiž nemusí stačit (leč možná dosáhneš taky stavu, že si řekneš, že nyní mám v tom fondu dost peněz, tak to vyberu a něco si za to jdu koupit - ale při troše plánování by to mohlo dopadnout i lépe (peněz bys měl nakonec víc, nebo bys je prostě utratil za něco lepšího). Někdy je prostě lepší ty peníze jen dále syslit na spořáku, stavebku a podobných produktech, kde lze aspoň vidět, kolik tě to zhruba bude stát, někomu ale třeba může prospět, že ty peníze cpe do fondu, protože pak ví, že na ně nebude sahat - to už je snad i trochu o psychologii toho konkrétního jedince. Nějaká univerzální rada pro každého neexistuje.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod petr s 28. 9. 2016 11:57

marvy píše: :D to jo :lol: ale jinak, jak tam třeba uvádí výnos přes 3% ročně u nulových vstupních poplatků,tak reálné zhodnocení bude malé,možná mínusové, vzhedem k těch vysokým správcovským poplatkům jak tu píšete. To víš,chtěl sem něco lepšího než spořák. :idea:

Když píší výnos 3% tak už je to samozřejmě už po odečtu feedu. Budu rád, když mě opravíte, ale zatím jsem žil s takovouto představou. Správcovský poplatek už je započítán v ceně cenného papíru. To že by mohl být možný výnos bez takovýchto poplatků (vyšší nákladovosti) v delším časovém horizontu mnohem jinde vám samozřejmě neberu.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 28. 9. 2016 14:07

To Fremantle : s tvým názorem 100% souhlasím. Prvně se musí určit cíl a pak cesta. Např. potřebuji na střední školu dítěte za 8 let 200 tis. Můžu dávát 1500 kč měsíčně. A podle toho se navrhne, v souvislosti s dalšími okolnostmi, vhodný způsob spoření (investování).
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 9. 2016 18:28

Jen jestli tam bude to dite za 8 let chtit jit?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 28. 9. 2016 18:47

Přesně toto plánování typu dovolená v Jugoslávii za pět let moc nefunguje. I cesta je cíl. Prostě investuju, abych "jen" vydělal.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 28. 9. 2016 21:49

Nebo nevím, co s penězma, spořáky plný, tak je sypu do dalších aktiv, abych si s nimi nemusel tapetovat.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 29. 9. 2016 13:50

osobně2: jakože skončí základkou? Já takového neznám a to mám mraky známých :-) A i kdyby náhodou skončil, tak se stane co?

Mrusnok : co by na tom nemělo fungovat? Mě to funguje.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Karel11 8. 12. 2016 13:59

Není mi jasná ta poplatková politika u ING. Nakupuju pro děcka Fidelity Global Dividend. V detailech k fondu, záložka "ve zkratce" uvádějí vstupní 1% a za správu 1,5% ročně. V Klíčových informacích je jednorázový vstupní 5,25% a průběžné poplatky 1,92%. A v samotné transakci při nákupu je poplatek 0. Uděláte mi v tom pořádek? Kolik jim vlastně platím?
Došlo mi, že ING jsou drazí, tak co byste doporučili jiného levného podobného? Díval jsem se i po ETF, ale těch je tolik, že jsem nic nevybral. Váhám taky, jestli je na investici v EUR nebo USD správný čas tak vyčkávám. Díky za tipy
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 12. 2016 14:29

Hodnota u vstupního poplatku 5,25 % je maximální, kterou může účtovat distributor - v případě ING Bank tato hodnota byla u fondu FF Global Dividend Fund donedávna 0 %, nyní bez vstupního poplatku prodávají své vlastní fondy a u tohoto začaly účtovat vstupní poplatek 1 %. To je u akciových podílových fondů pořád celkem slušná hodnota. Pokud by sis ten samý fond koupil přes Conseq, zaplatíš možná i těch 5 % na vstupním poplatku...

Na nějaké konkrétní hodnocení tohoto fondu je IMHO dost brzo - založený byl teprve v roce 2012 a po 3 letech lze vidět, že mírně překonává svůj benchmark, nímž je index MSCI World, ale nějaké závěry z tohoto pozorování nelzer vyvozovat. Je pravda, že třída fondu v prodeji u ING je korunová a měnově zajištěná, na straně druhé, tituly, které fond drží stejně mají tržby z celého světa (podle KIID vidím třeba akcie JNJ, PG, GE, PFE, WKL, BTI...), tak je otázkou, jestli "omezení" volatility pohybu měnových kurzů má nějaký efekt. Tak jako tak je to vykoupeno nákladovostí, uváděná hodnota 1,92 % je celková nákladovost TER - u aktivně řízených akciových podílových fondů lze říct, že jde o průměrnou hodnotu.

Na fondu mi je nicméně "sympatická" jedna věc - manažer fondu si vybírá konkrétní tituly, takže jeho práci by šlo "omluvit" vyššími poplatky za správu a není to jako u srovnatelných fondů v kategorii, kdy manažer nakoupí až z 50 % pozice v nízkonákladových indexových ETF a s velkou vervou si za "aktivní" správu účtuje ty samá 2 %...

Každopádně nějaká obsáhlejší analýza tohoto fondu byla třeba tady: http://www.investujeme.cz/analyza-fondu ... -dividend/
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod JPT666 13. 4. 2017 22:33

ING slučuje dva podfondy a prej se máme poradit ohledně daní. Nemáte s tím někdo zkušenost? Bude to moje první sloučení, ale tam snad nejde o prodej, tak by se z toho neměly platit daně, ne ?
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 14. 4. 2017 08:22

fremantle píše:Na fondu mi je nicméně "sympatická" jedna věc - manažer fondu si vybírá konkrétní tituly, takže jeho práci by šlo "omluvit" vyššími poplatky za správu

fremantle,

To by Vám sympatické být nemělo. Je to problematické, protože platí aritmetika aktivního managementu.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 14. 4. 2017 12:39

Hm, to je dvojsečné :)

Na jedné straně je pravda, že aktivní management v průměru nepovede k lepšímu výsledku, tak by bylo být lepší dělat closet indexing a ušetřit aspoň na trading costs. Tzn. na manažerovi je dobré, že to, co je fakticky jeho práce, dělá nejlépe, jak umí, i když sliboval něco jiného. (Pokud to tedy není vyjímečná hvězda, která by měla dělat aktivní management.)

Na druhé straně ten fond se prodává jako fond aktivně vybírající aktiva, a nechává si platit jako aktivně spravovaný fond; lidé, kteří chtějí pasivní management, by přece měli používat daleko levnější nástroje! Tzn. na manažerovi je dobré, že poctivě dělá to, co prodává, i když to nevede k nejlepšímu možnému výsledku.

Plnit sliby nebo je porušovat a maximalizovat výnos? No… já bych tedy radši od fondů chtěl, aby dělaly přesně to, co slibují; jen to mi umožňuje správně z nich složit portfolio (a, ano, přitom se 90% z nich zdaleka vyhnout).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod AdamBil 8. 5. 2017 23:14

Ahoj, pokud někdo chcete teď využít akce 500 Kč za založení ING Konta a rovnou k tomu dostat i 300 Kč na fondy za doporučení, tak můj kód je: 4690135
AdamBil
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod merimac 26. 2. 2018 17:07

Ahoj, investuje někdo přes ING fondy? Nakoupil jsem např. Aria Lion Balanced. Celkově výkonnost portfolia asi +5,80 %, ale uvidíme. Musím ještě zjistit, jak je to přesně s prodejem, kolik si Ing vezme, případně jaká bude daň. Jakou máte celkově s Ing fondy zkušenost?
Zdá se mi to alespoň transparentnějsi než nějaký Conseq, atp.

PS: pokud by někdo chtěl založit, zde kód: 4309256
k získání prémie +300 Kč, pokud by někdo nově zakládal účet či investiční účet. Informujte mne prosím po založení na e-mail: euroklub@centrum.cz. Více na ing.cz, Děkuji.
merimac
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 26. 2. 2018 17:50

merimac,

To je dost drahá legrace, ten Aria Lion Balanced. Do akcií dává 54,6 % a účtuje si za to 1,37 % ročně.

Kdybych si dal 45 % prostředků na spořicí účet a 55 % do akciového ETF, např. EUNL, tak zaplatím na ročních poplatcích asi 0,1 % z celé částky dohromady.

Za 30 let mě stojí správa fondu Aria Lion Balanced přes 34 % naspořené částky, kdežto kombinace ETF+spoření jen 3 % naspořené částky.

Kdybych měl dnes 1 000 000 Kč a ročně mi obě strategie vynesly shodně reálná 2 %, tak v Aria Lion Balanced budu mít za 30 let asi 1 210 000 Kč, zatímco v kombinaci ETF+spoření asi 1 770 000 Kč, tedy v dnešních cenách o 560 000 Kč více. (To jsou zhruba 2 škody Fabia.)
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků