Měnové zajištění

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 6. 2015 11:46

Zajišťujete měnové riziko? Kdy, kde, jak, proč, nač a zač?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 6. 2015 07:54

Hm, nikdo nezajišťujete?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Viktorius 12. 6. 2015 13:31

Nezajišťuji. Myslím, že je to pro pravidelně investujícího, dlouhodobého investora, zbytečné a finančně nevýhodné.
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 12. 6. 2015 13:54

Pan Hájek z fondu ČS Top Stocks jednou říkal, že fond na zajištění do koruny kupodivu vydělává (tehdy narozdíl od stock picking, a i když podle covered interest partity by to mělo být dlouhodobě 0-poplatky), ale jak může drobný investor zajišťovat investici, aby to nestálo 2% p.a.? Možná margin účet u někoho jako Interactive Brokers, ale margin do dlouhodobého investování myslím nepatří, a mít ho na stejném účtu i jen kvůli forexu zavání průšvihem při nějakém drobném uklepnutí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 6. 2015 14:15

Pokud koruna posílí, tak na tom fond vydělá. Možná to myslel takhle jednoduše.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 6. 2015 16:34

fc70 píše:jak může drobný investor zajišťovat investici, aby to nestálo 2% p.a.?


Futures? Swap? Forward? Opce?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 6. 2015 17:25

Spíše bys měl upřesnit nástin toho, co chceš vlastně zajistit ty ?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 12. 6. 2015 19:32

jednadva píše:
fc70 píše:jak může drobný investor zajišťovat investici, aby to nestálo 2% p.a.?


Futures? Swap? Forward? Opce?


Jak a u koho? České banky takové věci pod půl milionu myslím nedělají.

Navíc u těch bank i u forex brokerů bude skoro vždycky potřeba složit nějaký vklad/kapitál (leda snad koupit opci, ale i tam—jak se to vypořádává?), tzn. buď mít peněz dvakrát tolik nebo to dělat u stejné instituce, kde jsou i ty zajišťované investice.

Kdysi dávno jsem se tu ptal ( viewtopic.php?f=312&t=1115251&p=7529520#p7529520 ), a neviděl jsem tehdy nic použitelného. Je to teď lepší?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 6. 2015 21:00

DrumSession píše:Spíše bys měl upřesnit nástin toho, co chceš vlastně zajistit ty ?

Cizí měnu. Vlastní mám samozřejmě dávno zahedgovanou. Jako ostatně každý spořádaný občan!

fc70 píše:
jednadva píše:
fc70 píše:jak může drobný investor zajišťovat investici, aby to nestálo 2% p.a.?


Futures? Swap? Forward? Opce?


Jak a u koho? České banky takové věci pod půl milionu myslím nedělají.

Navíc u těch bank i u forex brokerů bude skoro vždycky potřeba složit nějaký vklad/kapitál (leda snad koupit opci, ale i tam—jak se to vypořádává?), tzn. buď mít peněz dvakrát tolik nebo to dělat u stejné instituce, kde jsou i ty zajišťované investice.

Kdysi dávno jsem se tu ptal ( viewtopic.php?f=312&t=1115251&p=7529520#p7529520 ), a neviděl jsem tehdy nic použitelného. Je to teď lepší?

To byl dotaz na mě? Jak to mám vědět? Kdybych to věděl, tak se přece neptám a hedguju, až se hory zelenají, paritám nejspíš navzdory.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 12. 6. 2015 22:09

S par korunama jedine fondy. individualni zajisteni neni nic levneho.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 6. 2015 22:18

Kolik to koštuje? U aktivních fondů to počítám vyjde levněji než u pasivních... Aspoň to tady tak někdo někdy říkal. :))
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 6. 2015 12:27

Tak lze uzavřít klasické devizové obchody u devizovek, třeba Akcenta to umí i rok dopředu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 6. 2015 12:39

No já pod "klasickým devizovým obchodem" rozumím spotový obchod, zatímco ten kontrakt s vypořádáním v budoucnosti bude měnový forward, v němž jsou zohledněny mezibankovní úrokové sazby - tedy podle situace na trhu tohle může být poměrně drahé zajištění...

Více třeba tady: http://www.kurzy.cz/zpravy/144487-vztah ... arbitraze/
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 15. 6. 2015 22:06

Já jsem to pochopil tak, že jde o měnový forward.

Moc nerozumím tomu, čemu říkáte "drahé" zajištění. Nákladem je u forwardu v podstatě úrokový diferenciál. Aspoň se to takhle tvrdí. Já osobně jsem ale takový obchod nikdy neuzavíral a deriváty obecně nijak zvlášť neznám, takže se rád usvědčím z omylu.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 23. 12. 2015 10:51

Nepoužíváte někdo měnový forward od Patria Direct? A propos, kolik stojí Patria Forex na průběžných poplatcích? Chtěl bych si u soudruhů směnit nějaké peníze a netuším, jestli náhodou nevyjdou levněji než devizovky.
jednadva
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků