Dividendy akcie daně

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 10. 6. 2016 15:50

Patek plus USA v minusu
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarekVach 10. 6. 2016 15:57

-3,20 % za 1 den je dost, co bysme si nalhávali, ale nedělal bych z toho drama. Na dosahování dlouhodobých zisků nikdo nic lepšího, než akcie, nikdo nevymyslel.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eL Ká 10. 6. 2016 18:46

Otázka možná amatérská, ale já držím USA a EU, Prahu ne: slyšel jsem, že na pražské burze je tak malá likvidita, že si jakýmkoliv větším nákupem člověk zvedne cenu klidně i o koruny. Je to tak nebo to je blábol?
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 10. 6. 2016 18:48

Je to tak, i když záleží na definici "větší nákup".
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 11. 6. 2016 17:20

xkanourek píše:Už jste někdo viděl ten dnešní sešup na pražské burze? celkem by mě zajímalo co za tím je_takový hukot není zrovna běžný...

Padaly téměř všechny hlavní indexy, je pravda, že Praha patřila k těm největším propadlíkům s Italama a Brazílií. Hůř na tom byly jen Atény-jaké překvapení 8-D . Ale je i pár ostrůvků naděje na akciových trzích: rostly třeba Island, Taiwan, Keňa či Mauricius. Snad to ten kapitalismus podrží :D
V pondělí GB neobchoduje, krásná příležitost pro US to trochu podusit před tím Brexitem 8-S
Brexit-20-650.jpg
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 12. 6. 2016 11:51

Třída A a B od akcie Royal Dutch Shell :idea: Dnes výnos dividendy 7,7%
Oboje mají číslo ISIN s GB, však A je nizozemská akcie a B je britská akcie.
Z dividend akcie třídy A se strhne v Nizozemsku 15% daň.
Z dividend akcie třídy B se prý nestrhne v Británii vůbec žádná daň a přijde i cizincům na konto bez daně, i když jiné dividendy z Británie chodí zdaněné 10%. To je divná věc.
Já myslím, že je to jedno, zda nám chodí dividendy Shell zdaněné 15% nebo nezdaněné, protože kdo vyčerpal množství nezdaněných dividend toho roku, pokud nepodvádí s daněmi, tak ty nezdaněné dividendy Shell B musí zdanit.
Burzovní hodnota koncernu Royal Dutch Shell se získá většinou součtem celkových hodnot akcie A a akcie B. Jsou tedy na webstránkách udávány dvě rozdílné burzovní hodnoty koncernu, když se hledá akcie A a pak akcie B.
Já mám jen akcie Shell A, protože jsem měl akcií z Británie dost a akcie Nizozemska bych neměl žádné. A kdo bydlí v Eurozóně, měl by se vyhnout měnovému riziku a dát přednost akciím z eurozony před akciemi Británie, pokud má u akcie Shell dvě možnosti.
http://www.comdirect.de/inf/aktien/deta ... ION=243295
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekVach 12. 6. 2016 15:01

eL Ká:

"Otázka možná amatérská, ale já držím USA a EU, Prahu ne: slyšel jsem, že na pražské burze je tak malá likvidita, že si jakýmkoliv větším nákupem člověk zvedne cenu klidně i o koruny. Je to tak nebo to je blábol?"

Záleží, co přesně na té pražské burze chceš kupovat/prodávat. Ale obecně máš pravdu. Když chceš kupovat ČEZ, KB a Erste, tak to ještě tak za 1 mil CZK koupíš bez problémů, aniž bys musel nějak šíleně přeplácet (ale taky to neplatí vždy). U těch ostatních titulů O2, VIG, Pegas, Unipetrol, Philip Morris, GE Money Bank už je nákup za 1 mil CZK obvykle problematický a buď si nákup musíš rozdělit do více částí a nakupovat postupně (což ti ale vesměs přinese větší poplatky) anebo musíš přijmout cenu, která může být velmi nevýhodná. A ty ostatní tituly v tom našem českém rybníčku už snad ani nemá smysl zmiňovat.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 13. 6. 2016 08:11

Přišly dnes na konta čtvrtletní dividendy United Technologies.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 6. 2016 01:10

V pondělí přišly na konta čtvrtletní dividendy Royal Dutch Shell a Bank of America.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 7. 2016 17:09

Dlouho jsem vyhlížel z okna, jestli už jdou ty dividendy.
A dnes přišly současně dividendy Iberdrola a HSBC.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 12. 7. 2016 00:26

Včera přišly na konta dividendy Banco de Bilbao.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 7. 2016 07:22

To je kauf. :-) Změna ceny akcii BBVA za 52 týdnů byla -41,02 %.
https://www.patria.cz/akcie/BBVA.MC/bbva/historie.html
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 7. 2016 13:13

Ani se nechce věřit, že to zdaleka není nejhorší akcie, kterou Ladislav drží.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 12. 7. 2016 14:30

Ste fakt matlaci, on ty akcie neprodává, ale drží. Omlatte mu o hlavu pokles výnosu z dividend.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 12. 7. 2016 15:25

PetrAsch
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků