Investice Savings founds a Salia froup

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 8. 3. 2016 03:24

Vadí mi jen to, že někdo automaticky někoho označuje za zloděje a podvodníka, aniž by měl sám nějakou vlastní negativní zkušenost, nebo aspoň znal někoho, kdo ji má.

Firmy (obzvlášť ne ty podvodné) nebankrotují po kouskách, ale najednou. Až bude mít někdo negativní zkušenost, budou ji tedy mít asi všichni. Účel finanční analýzy nutně musí být předpovídat problémy a jejich pravděpodobnost dřív, než nastanou.

A nejsem žádný finanční odborník, abych věděl odpověď na tyto otázky - jsem prostě jen uživatel!

Nu, já nejsem moc odborník, ale odpověď „je to letadlo“ pasuje daleko líp než tvoje. S touhle odpovědí do sebe všechno krásně zapadá; s tvými je potřeba spousta různých jednotlivých důvodů, proč je tohle vyjímečný případ.

Co dělají s penězi - například…

Proč to není na webu a předává se to tichou poštou tak, že to nejde zkontrolovat?

Od banky si nepůjčují možná proto, že jim třeba nejde jen o to aby vydělali (jak neuvěřitelné..), ale hlavně o to, že chtějí vytvořit a vytvářejí programy, které pomohou lidem ve finanční nezávislosti.

Kdyby si půjčili od banky, zbude jim na vytváření těch programů víc peněz. Když si neumí spočítat tohle, jak si umí spočítat cokoli jiného?

Finanční výkazy? Pokud je to firma registrovaná v HongKongu, tak budou asi někde tam.

Proč je nemají na vlastních stránkách jako úplně každá normální firma s investory? (Dokonce i SPV, které jen vydávají cenné papíry a jinak nevyvíjí žádnou činnost, mají běžně webovou stránku, která obsahuje jenom ty výkazy.)

(Pro úplnost: v hongkongském rejstříku opravdu je jedna závěrka, ale nejsem zase takový nadšenec, abych za ni platil.)

a k poslednímu bodu se nevyjadřuji, protože jestli je proti zákonům vydělat si víc než 1% ročně

Ne, proti zákonu je, aspoň podle výše uvedeného odkazu na ČNB, sbírat v ČR vklady bez odpovídající licence, nebo nabízet investice veřejnosti bez odpovídající licence a bez zveřejnění prospektu.

-- 8. 3. 2016 03:30 --

Jestli jsem to dobře pochopil, tak získat bankovní licenci v HongKongu nebylo nic jednoduchého, a pracovali na tom několik let.

No vida, tak přece jenom něco ověřitelného. Na kterém seznamu, a kde přesně, v http://www.hkma.gov.hk/eng/key-function ... stem.shtml je Salia Group, CR No. 2058744?

Pokud se dobře dívám, zkrátka tam není.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Titanus123 1. 5. 2016 15:06

Dobry den, mohu potvrdit ze vse funguje a osobne jiz rok vyuzivam. Kazdy mesic se pripisuje zhodnoceni cca 1,2% se zakoupene akcie. Cena akci je 1100€. Lze pravidelne vybirat kazdy mesic. Jedna se o spol. Salia Group. Tyto akcie nakupujete pres firmu Saving Funds, u ktere lze obdobne vyuzivat sporici ucet (1,3,5let) opet pri velmi zajimavem zhodnoceni 15% rocne.
Titanus123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noxik 1. 5. 2016 18:34

A se to dani, jako fondy nebo akcie, tj. 3 roky nebo 100 000 Kc rocne?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titanus123 1. 5. 2016 18:47

Spravne by se melo, otazka je jestli bezneho cloveka dokaze nekdo ohlidat..
Titanus123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 5. 2016 19:41

jcacky píše:Já teda nevím o letadlu, které by fungovalo tak dlouho


The Brother, Petters Group Worldwide, Joseph S. Forte, žena Dona Branca a třeba asi největší a nejznámější Bernard Madoff fungovali i víc jak 2x tak dlouho jak zatím Salia.
jcacky píše:Jen mě štve, že tu negativní názory mají lidé, kteří s tou firmou nikdy neměli nic do činění, ani si nezkusili s nimi investovat (byť na měsíc), a zkusit si to, podle nich "letadlo", na vlastní kůži.


Kdybych to zkusil, jak bych poznal, že je to / není podvod? Že mi přijdou peníze? Ale prosím tě...

jcacky píše:Asi nemá cenu zmiňovat, že Salia ze zisků financuje už asi 5 montesori školek, a několik jich sama založila. Nesleduji to zase tak zevrubně, ale každý měsíc mi chodí do mailu, že uhradili platy několika učitelek, nakoupili to a to vybavení do školek atd.. proč by to dělali, kdyby to bylo letadlo?? Aby s nimi investovaly malé děti, a okradli je o jejich kapesné???


Nemá no. Například onen Madoff byl velký filantrop. Miliony podporoval kde co a ano i vzdělávání.

jcacky píše:Nicméně doufám, že si mé OSOBNÍ zkušenosti přečte někdo normální, a třeba si to na měsíc zkusí, a ideálně si ty lidi osobně poslechne, seznámí se s nimi, a udělá si vlastní obrázek.
To je za mě asi všechno, diskutéři ať si tu píší co chtějí, ale kdo by chtěl


Jako bonus přidávám z vlákna All property ltd
jury007 píše:to danielpersky:
Ivestuji u All Property Limited už 3 roky a neznám jediného člověka který by přišel o jediný cent! Číst ty tvoje kecy je hrozné, nic o tom nevíš jen kecáš a opíráš se o vše negativní co kde najdeš + výmysly jen abys co nejvíce poškodil firmu. Dokaž to a hned je to jiná věc. Najdi mi jediného člověka který prodělal! Osobně sem z toho vytáhl víc peněz než byl můj vklad (můžu dokázat), takže teď když o ně přijdu tak je mi to úplně jedno a vůbec toho nebudu litovat.

napsáno jen pár měsíců před tím, než všichni přišli o centy
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titanus123 1. 5. 2016 20:12

4 roky jiz mate ucet energy? Nebo akcie od Salia?
Titanus123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 5. 2016 20:16

ne, proč?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 5. 2016 23:17

'''Nemáte někdo zkušenosti se společnostmi působícím na Novém Zélandě. Jedná se o společnost Savings founds a Salia Group, kde mně byla nabídnuta možnost investice. Je slibováno 1-2 % měsíčně, bez vstupního poplatku. Při uzavření na 5 let slibují zhodnocení až 75 %.'''
Sali Saliven

Saly Sulivan,
sedni odpoledne na kolo o dojeď se do Zélandu na to podívat!
Pokud se tam slibuje 1-2 % měsíčně = výnos 12-24% ročně, je po podvod jak ten Agrofert a strana ANO.
Investuj jen do toho, čemu rozumíš! To může být například ETF na DAX! Pokud tomu ETFu a DAXu rozumíš.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 2. 5. 2016 15:46

Titanus123 píše:Spravne by se melo, otazka je jestli bezneho cloveka dokaze nekdo ohlidat..


Vypadlo mi tam sluvko "jak". Dani se to tedy stejne jako fondy nebo akcie? No clovek nikdy nevi, zda za par let nejakeho prilis aktivniho nenapadne to kontrolovat zpetne. Pokud by si clovek ulil miliony, bylo by to fajn, ale pro par EUR by to mohlo byt casem neprijemne.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 2. 5. 2016 15:56

Stále mi přijde že zdanění současných zisků u této "spolehlivé" firmy bude časem pro jejich klienty ten nejmenší problém. :D
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dikomix2 9. 5. 2016 11:13

Tak co bude ci nebude ukaze cas. ja osobne som tiez klientom uz takmer 3 rok. firma sa za ten cas rapidne posunula, co sa tyka realizovanych projektov, z ktorych taktiez je to zhodnotenie, tak aj tych planovanych.

By ma zaujimalo, co presne by ste odporucali, kde je Garantovany vynos viac ako 5% ale skutocne ze o to nemozem nijakym sposobom prist... ja totiz myslim ze nic take neexistuje.

Len pre zaujimavost, v takej afrike je bezne mat na beznych uctoch 7+% rocne. pri vacsej investicii 12-15+% rocne.
Samozrejme pre bezneho cecho/slovaka je to velke cislo a urcite lietadlo, aj ked je to tam v bankach/financnych domoch, ktore proste funguju ako nase banky...

Tak ako aj napriklad uvery v Holandsku, kde vam daju spotrebak aj 70000 len za to ze tam pracujete (nemate trvaly pobyt ani obcianstvo) na urok pod 5%, bez rucenia nehnutelnostou.

p.s: vsetky mozne prognozy "bohatych" o krize/pade, zvysovanie dlhov atd, mozno nakoniec ukaze ze sme vsetci boli sucastou velkej pyramidy...
...mam tu malo postov -> nie som expert...
dikomix2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 9. 5. 2016 14:34

dikomix2 píše:By ma zaujimalo, co presne by ste odporucali, kde je Garantovany vynos viac ako 5% ale skutocne ze o to nemozem nijakym sposobom prist... ja totiz myslim ze nic take neexistuje.


No v tom je ten vtip.

dikomix2 píše:Len pre zaujimavost, v takej afrike je bezne mat na beznych uctoch 7+% rocne. pri vacsej investicii 12-15+% rocne.
Samozrejme pre bezneho cecho/slovaka je to velke cislo a urcite lietadlo, aj ked je to tam v bankach/financnych domoch, ktore proste funguju ako nase banky...


Není to žádný velký číslo. Velký to bude, až mi to tam uložíš v eurech nebo dolarech. Ne nějaký cedi, kwachy nebo podobně kvalitní měny zmítaných víc jak dvacetiprocentní inflací.
Navíc pochybuji, že vklady tam jsou pojištěný.

dikomix2 píše:Tak ako aj napriklad uvery v Holandsku, kde vam daju spotrebak aj 70000 len za to ze tam pracujete (nemate trvaly pobyt ani obcianstvo) na urok pod 5%, bez rucenia nehnutelnostou.
[/quote]

souvislost?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dikomix2 16. 5. 2016 10:41

Jack111 píše:
dikomix2 píše:By ma zaujimalo, co presne by ste odporucali, kde je Garantovany vynos viac ako 5% ale skutocne ...


No v tom je ten vtip.

Tak, potom nechapem preco sa tu poukazuje na to ze Salia/SF je liedalo. Ked ono je vlastne lietadlo vsetko bo vsade mozem o to prist.

Jack111 píše:Není to žádný velký číslo. Velký to bude, až mi to tam uložíš v eurech nebo dolarech. Ne nějaký cedi, kwachy nebo podobně kvalitní měny zmítaných víc jak dvacetiprocentní inflací.
Navíc pochybuji, že vklady tam jsou pojištěný.


Preverim info v com su tie vklady. Myslim ze to byva v USD/EUR, par desiatok ludi tam z tychto vynosov zije.
Co sa tyka poistenia, to je ako v tom prvom odseku... Co je dnes vlastne garantovane? sam ste odpovedal ze nic.
Ak to bolo myslene ze banky do 5% su garantovane/poistene, viete akym sposobom ta ochrana vkladov funguje? Kolko je realne v bankovom systeme a kolko je vo fonde na ochranu?


Tie hypo bolo len poukazane na to ako funguju rozne bankove systemy v roznych statoch. Vynosy v holandsku nic extra 1-2 ako u nas. To co je pre Cecha/Slovaka super urok (na uveroch), je pre niektore krajiny bezna vec, a neziadaju tam od ludi rucenie majetkom pri tak "malych" sumach.
...mam tu malo postov -> nie som expert...
dikomix2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2016 11:45

Tak tohle tema me bavi. Nejdriv to nikdo ani poradne nezna a najednou se to tady hemzi cerstvyma nickama s pozitivnima zkusenostma. Kde ja uz to jen videl? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 16. 5. 2016 13:05

dikomix2 píše:
Jack111 píše:
dikomix2 píše:By ma zaujimalo, co presne by ste odporucali, kde je Garantovany vynos viac ako 5% ale skutocne ...


No v tom je ten vtip.

Tak, potom nechapem preco sa tu poukazuje na to ze Salia/SF je liedalo.


Pro natvrdlé: Za dnešních úrokových sazeb nic s garantovaným výnosem 5% neexistuje. To neznamená, že všechno s průměrným výnosem 5% (dnes akcie) je podvod; znamená to, že všechno s garantovaným výnosem 5% je s vysokou pravděpodobností podvod.

A riziko není černé / bílé: jistota / ztráta, ale škála: 100% jistota (nezkažené jídlo, které jsem právě snědl) – extrémně malé riziko (krátkodobé dluhopisy dobře vedeného státu, jehož jsem občanem) – velmi malé riziko (hotovost a bankovní vklady téhož státu) – malé riziko (dluhopisy dobře vedených firem) - znatelné riziko (junk bonds a akcie) – pochybný nákup (pet rock) – pochybný nákup vystavující mě riziku (10. rum za večer, když pak mě se slušnou pravděpodobností okradou) – jistota ztráty (investice do letadla).

Takže to, že něco není jisté, neznamená, že všechny rizikové věci jsou stejné a že dát peníze do tohoto nesmyslu je stejně rozumná volba jako cokoli jiného.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků