Posílení koruny (ČNB) a cena zlata?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joudaj 7. 6. 2017 17:19

Graf sem, graf tam, ja si pamatuji, ze pred intervenci byl kurz i kolem 19 Kc/USD. A jsem presvedcen, ze minimalne na 20 Kc/USD se kurz vrati.
joudaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joudaj 7. 6. 2017 17:36

Za mesic se ukaze, jak dopadne prvni radeckova predpoved ze 7.3. Ja myslim, ze dnes uz by predpovidal jinak.
radecekh píše:Sázet nebudu, ale kdybych sázel, vsadil bych si, ... že 7. července bude kurz 26,51 a víc. A také, že 29. prosince bude kurz 26,01 a víc.
...
joudaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 6. 2017 18:04

joudaj:
Ano, dneska bych asi předpovídal jinak, ale stejně jako tenkrát, bych nesázel. A nesázel bych právě proto, že si sám moc dobře uvědomuju, že si samozřejmě mohu tipnout nějakou předpověď, ale ten tip je tak nejistý, že by mohl přinést dost velkou ztrátu.
Z hlediska tipů se mi spíše vymstil tip na dolar, kdy jsem nečekal, že půjde tak rychle dolů a nezlikvidoval své dolarové investice. A tam je pokles o 2 koruny už celkem znát a posílení koruny se na něm podílelo ani ne třetinou. Tu třetinu by ještě vykompenzoval růst hodnoty akcií, ale zbylé dvě třetiny už jsou čistým prodělkem.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 6. 2017 18:27

radecekh: Zaciname byt offtopic, ale jestli jedes v dlouhodobejsim horizontu, tak bych nynejsi pokles moc neresil. Za 5-10 let se jeste hodne zmeni.
Ja jsem zase naopak vyckaval s dokoupenim USD a jel uz delsi dobu nakupy US akcii na menovy uver. Vymekl jsem uz na 23.7, nakoupil USD a uver vyrovnal, coz se ukazalo jako předčasný. To je zivot, na dalsi nakupy USD si pockam jak se dolar vyvine.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 6. 2017 18:39

taylor729:
Já to neřeším ve smyslu, že bych kvůli tomu brečel, jen jsem chtěl ukázat uživateli jouday, že nemám problém přiznat, že ne každý tip a každá investice mi vyjde. No a taky, že změna kurzu koruny k euru po konci intervencí, je malý pohyb v porovnání s tím, co se na trzích děje dnes a denně, i když nikdo nezačíná ani nekončí s nějakým ovlivňováním.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jouday 7. 6. 2017 19:57

Však v pohodě, ty tipuješ tak, já zase onak.
jouday
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod outlier 21. 7. 2017 11:20

Je to zajímavý a trochu nečekaný vývoj. Takhle ještě prohraju sázku u Tipsportu, že 1.9. bude kurz přes 26 :) Ale je za tím hlavně plán ČNB zvýšit úrokové sazby. To jsem opravdu nečekal, myslel jsem, že ČNB nechce, aby koruna příliš posílila tím zvýšila bance kurzovou ztrátu, ale oni naopak asi chtějí, aby posílila víc.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voko bere 28. 7. 2017 06:03

Je to jen logicke, tipuji, ze do roka bude kurz koruny zase na puvodni hodnote 20 Kc za 1 USD.
http://nazory.e15.cz/blogy/blogy-z-parketu/akcie-meny-nazory-jana-vejmelka-koruna-lame-rekordy-1335444
voko bere
Návštěvník

Odeslat příspěvekod curwe 5. 8. 2017 08:40

Zacatkem mesice jsem neco kupoval na aliexpressu a platba se na Cetelem kreditce zauctovala s kurzem 22 Kc za 1 USD. Koruna nezadrzitelne posiluje! :tleskani
curwe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 8. 2017 09:08

Koruna posílila vůči Euru o 1 Kč, pokles Dolaru z 25 na 22 Kč má na svědomí hlavně posílení eura vůči Dolaru
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod for.ce 10. 8. 2017 07:33

Tzn. ze Koruna vuci Euru posiluje, prestoze posiluje samotne Euro. 8-D
for.ce
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 10. 2017 17:41

Jj, v poslednich 2 tydnech se to zase postupne rozjelo, uvidime kam to dojde. Jen by mohl jeste trochu oslabit US dolar.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod cactuz 10. 10. 2017 11:50

cactuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brri 27. 10. 2017 20:01

Koruna uz vuci Euru posilila zpet na hodnotu, kterou mela pred intervencemi. To bylo rychle.
http://nazory.e15.cz/komentare/komentar-heleny-horske-koruno-kam-zase-letis-1339093
brri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků