Výběr brokera pro ETF(v USD, EUR)

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod doonio 5. 8. 2016 12:29

Zdravím vespolek,

Nyní investuji pře FIO, nicméně bych rád začal i nějaké to ETF do portfolia a hledám nějakého levného brokera, pže FIO má docela vysoké poplatky (8€ za obchod). V Česku mě napadá jedině Degiro, ale tam zase člověk může investovat jen v CZK, takže je tam marže 0.1% při nákupu zahraničních ETF. Mají i nějakou manuální možnost, že člověk si pošle na svůj ůčet EUR,tzn. bez jejich AutoFx konverze, ale to je zase zpoplatněno 10€ za obchod, myslím.

Lynx má poplatek 5€.

Líbil se mi Interactive brokers v USA, poplatky je 0.1%, min. 4€.

Děkuji za případné tipy, zejména nějaké zkušenosti s Degirem
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 8. 2016 12:42

K tomu Degiro - přímo cizí měnu tam zasílat nelze, lze si jen volit mezi způsobem konverze - 0,1 % je AutoFx, manuální konverze pak probíhá fixním poplatkem 10 € + 0,02 % (tzn. není to poplatek za obchod) - interně tam pak jsou jakési cizoměnové podúčty, u nichž si lze zvolit vypořádání (AutoFx nebo manuálně - pokud se pak přepne zpět na AutoFx, případný zůstatek třeba po prodeji CP se pak již provede přes AutoFx...

Jinak měla by snad být možnost si založit cizojazyční verzi někde v eurozóně (ideálně asi Irsko) a eura tam pak poslat jako SEPA platbu, ale stejně se pak AutoFx nevyhneš, když budeš nakupovat v USD...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod doonio 15. 8. 2016 21:21

Tak jsem otevřel učet u irské pobočky Degira v EUR a teď už jen zvolit správné portfolio.
Cizí měnu budu asi řešit AutoFx, ten poplatek holt je nižší než 10€ při "manual" režimu.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 4. 2017 09:27

Pozor, nějaký blbeček s nickem "brokers" tady spamuje do SZ :!: :pozor memberlist.php?mode=viewprofile&u=174093
brokers píše:Zdravim vas cetl jsem od vas inzerat že nekde obchodujete,moc rad bych vam predstavil naseho obchodniho partnera kde u nas mate poplatek pri nakupu akcii 0,2% a pri prodeji 0%?penize jsou do 3 likvidni.Jsme pod kontrolou ceske narodni banky.Svuj obchodni ucet si ridite diskretne sam nikomu sve penize nesverujete pri investici nad 100 tisic kč mate od nas k dispozici Retenčniho maklere ktery vam ze vsim pomuze jak s obchodem tak ze vsim.Jestli mate zajem se vice dozvedet muzete mi nechat tel cislo a ja vam Zavolam Popripade poslu stranky Zatim se mejte
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Karel11 20. 4. 2017 12:47

Nezlobte se, že se vám tady montuji do tématu, ale proč irské Degiro? Ptám se ze zvědavosti. Děkuji pěkně
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brokers 20. 4. 2017 21:45

fremantle píše:Pozor, nějaký blbeček s nickem "brokers" tady spamuje do SZ :!: :pozor memberlist.php?mode=viewprofile&u=174093
brokers píše:Zdravim vas cetl jsem od vas inzerat že nekde obchodujete,moc rad bych vam predstavil naseho obchodniho partnera kde u nas mate poplatek pri nakupu akcii 0,2% a pri prodeji 0%?penize jsou do 3 likvidni.Jsme pod kontrolou ceske narodni banky.Svuj obchodni ucet si ridite diskretne sam nikomu sve penize nesverujete pri investici nad 100 tisic kč mate od nas k dispozici Retenčniho maklere ktery vam ze vsim pomuze jak s obchodem tak ze vsim.Jestli mate zajem se vice dozvedet muzete mi nechat tel cislo a ja vam Zavolam Popripade poslu stranky Zatim se mejte

/// : D ..
brokers
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashewk 16. 5. 2017 15:00

Ahoj, já investuji přes LYNX. Jsou spolehliví a mají jedny z nejnižších poplatků na trhu a navíc mají českou zákaznickou podporu, která v pracovních dnech reaguje vcelku svižně.

Ideální jak pro akcie, tak pro ETF. Já obchoduji NYSE a NASDAQ.

Pokud chceš, napiš mi SZ a můžu tě doporučit. Získáš tak 50USD na obchody (já samozřejmě taky :-).
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 16. 5. 2017 16:44

Nemate nekdo zkusenost zda jde prevadet akcie koupenepod lynx na jiny ucet primo pod Interactive Brokers?
Jinde jsem cetl ze zalozit ucet na jednu osobu u obou neni problem, staci pry odlisit jinou e-mail adresou (zatim jsem nezkousel).
IB umi prevadet akcie mezi ruznymi ucty vedenymi na stejnou osobu, nicméně by me zajimalo jestli to jde i pokud jeden ucet je zalozeny zprostredkovane napr. prave pres Lynx.

Kdyz jsem zakladal Lynx, tak jsem neodhadl vyuzivanost a vzhledem k tomu ze IB prestava byt drazsi od prumerne dvou obchodu mesicne a od hodnoty portfolia $100 000 prestavaji ten min mesicni poplatek $10 uctovat, tak uz nevidim velkou vyhodu v tom jet pres Lynx (s vyjimkou vylozene prilezitostneho investora).

Diky predem za jakoukoliv zkusenost nebo informaci.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 16. 5. 2017 22:08

Nebo drobase, který má pod $100 000 v akciích.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rioan 7. 6. 2017 14:05

K vyberu brokera. Jednoznacne doporucujem vyberat podla velkosti a takeho, ktory ma priamo pristup na trh. Tzn., aby vam sam broker nerobil protistranu.

Druha rovnako dolezita otaza je, aby dany broker mal sidlo v krajine, kde je funkcna legislativa. Tzn., dostatocne poistenie v pripade jeho "padu". Tu doporucujem teda brokerov, ktory maju sidlo: Londyn, Australia, USA, Kanada. To su krajiny, kde je funkcna regulacia a legislativa v pripade akychkolvek komplikacii.

Najlepsiu regulaciu a legislativu ma Australia. Takze broker so sidlom v Australi je vyborna volba. Avsak ako som uviedol, rovnako dobre rozhodnutia su aj Londyn, Kanada a USA.

Avsak USA ma trochu "zadrhel", nakolko nie je mozne otvarat u tychto brokerov protipozicie, pokial vam uz bezi pozicia jednym smerom. Tzn., nie je mozne otvorit short poziciu, ak mam otvoreny long obchod na tom istom ucte.

V Asset Management spolupracujeme aj s brokerom LMAX v UK (banka), pre tych, co pozaduju mat brokera v ramci EU.

Urcite nedoporucujem brokerov so sidlom v danovom raji, ako je Cyprus a ine danove raje. Tychto brokerov je zial kvantum a par ich uz je aj celkom znamych, ako napr. InstaForex alebo Plus500. Su to treto ak nie piato triedny brokery. Dokonca so skusenosti klientov viem, ze ani peniaze nevyplacaju.

A podotykam, ze zamestnanci tychto out brokerov su odmenovani z toho, co ich klienti prerobia. Nepustaju prikazy ani na burzu, ale robia vlastnym klientom protistranu. Takze klientova strata = zisk pre brokera.

Dufam, ze som pomohol k spravnemu rozhodnutiu :-)
Rioan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mnovak72 11. 6. 2017 09:10

fremantle píše:K tomu Degiro - přímo cizí měnu tam zasílat nelze, lze si jen volit mezi způsobem konverze - 0,1 % je AutoFx, manuální konverze pak probíhá fixním poplatkem 10 € + 0,02 % (tzn. není to poplatek za obchod) - interně tam pak jsou jakési cizoměnové podúčty, u nichž si lze zvolit vypořádání (AutoFx nebo manuálně - pokud se pak přepne zpět na AutoFx, případný zůstatek třeba po prodeji CP se pak již provede přes AutoFx...

Jinak měla by snad být možnost si založit cizojazyční verzi někde v eurozóně (ideálně asi Irsko) a eura tam pak poslat jako SEPA platbu, ale stejně se pak AutoFx nevyhneš, když budeš nakupovat v USD...

A jake ma Degiro kurzy? Protoze pokud ma kartelovy 5 % spread jako vsechny ceske banky, tak to musi sezrat vetsinu vynosu, ne?
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 11. 6. 2017 15:03

Jo, taky něco podobnýho hledám. Chtělo by to opravdu brokera, který vydělává na poskytování služeb a ne na okrádání klientů na kurzu. Spread 4-5% je neúnosný, hlavně když to člověk umí za pár desetin.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 6. 2017 06:36

Ta marže u Degiro ve výši 0,1 % u AutoFx konverze, resp. 10 € + 0,02 % u manuální konverze je přímo ke spotovému kurzu, tedy cca. střed, jiné kulišárny typu bid/ask či další spready tam už nejsou, takže ono to ještě docela ujde. Nicméně eura jsem dokázal sehnat o chlup levněji, než u AutoFx, tak jsem je tam posílal rovnou (škoda, že to nejde i u dalších měn)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mnovak72 12. 6. 2017 07:07

Aha, tak to je pak v pohode. Protoze kdyz to clovek dela pres Fio, tak nejenom, ze jsou poplatky o dost vetsi, ale ten spread to zabiji.

Diky za info.
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 6. 2017 07:57

K těm konverzím - je potřeba počítat s tím, že pokud se časem začne platit eurem, tak nebudete muset konvertovat dnes zainvestované peníze zpátky. Takže horentní konverzní spready je dobré při investici na dlouhou dobu započítávat spíš jen z polovičky.
jednadva
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků