Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 1. 2018 16:15

To je jako na skluzavce, na přelomu roku nalákali lidi jak to rostlo o desítky procent, v 12/2017 se atakovala hranice 20000 USD/BTC a nyní se blíží sešup až na dno

Obrázek
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 1. 2018 19:04

No, rádi bychom na odborném místě měli dodržovat oborné termíny. "Na dno", to by musela být 0. Říkejme korektně "na půlku". Ale furt po kapse nenosím 10t USD na jeden bitcoin.

Třeba se jedná o povánoční výprodej, pozemšťani! :-)
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 17. 1. 2018 21:17

Aktuální hodnota je stejná, jaká byla začátkem prosince (tehdy to byla nejvyšší dosažená hodnota v celé historii BTC vůbec). Z dlouhodobého hlediska je na tom BTC pořád ještě dobře, dno vypadá jinak :)
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 18. 1. 2018 09:10

Velký krach trvává obyčejně 2 až 3 roky.
A prozatím jsem zhotovil aktualizované grafy kryptoměn v euro
http://nr1a.com/cryptocurrency.htm
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 18. 1. 2018 13:39

Investovat do Bitcoin?
Jasne!!!!
Nejlepe vsechny dostupne prostredky!! :-D :-D :-D
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 20. 1. 2018 10:12

Povídá se, že není rozumné čekat, že cena levné kryptoměny stoupne statisíce procent z dnešního 1 USD na 19.000 USD, jako stál v půli prosince Bitcoin. Ale dá se čekat, že celková tržní hodnota levné kryptoměny stoupne později na tržní hodnotu, kterou měl v půli prosince Bitcoin.
A tak kdyby stál Ripple dnes 1,90 USD a měl marktkapitál 73 miliard USD, na maximální marktkapitál Bitcoinu v půli prosince 320 miliard USD by rostl Ripple jen 320%.
A kvůli 320% nemá cenu, aby dnes nějaká uklízečka vůbec začínala s kryptoměnami. Během dvou let může klesnout Ripple na 0,10 USD, pak by se mohl koupit. A nebo několik stovek procent udělají i propadlé akcie Deutsche Bank a bez rizika.

Naštěstí se uklízečce nepovedlo ani za týden dokončit registraci na trhu Kraken ani Bitstamp a tak nekoupila za 100 euro Ripple. A nejprve koupí za 1.000 euro akcie Iberdrola. Pak BHP, Sanofi a BASF. Když už koupila vloni akcie AT&T, BMW, HSBC a Munich Re.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2018 20:12

Pockej, ta uklizecka je tva manzelka? Ze mas takove informace...

Ze to padne jakmile se o to zacnou zajimat uklizecky se vedelo, ale prave me prekvapilo, ze to padlo driv nez se mass toho stacil poradne chytit a zacit nakupovat :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 1. 2018 20:25

''''Spousta lidí a přátel kolem mě nyní totálně blázní kolem bitcoinu a kryptoměn. Mnozí do bitcoinu investovali významnou část svých úspor, někteří úplně všechno. Jiní si půjčili u bank spotřebitelské úvěry, popř. si vzali neúčelové hypotéky, ve všech případech se bavíme o statisícových částkách a jejich násobcích. A důvod? Několikanásobné zhodnocení svých vložených finančních prostředků během krátké doby. A těchto lidí není málo, liší se jen výší svého vkladu do kryptoměn.''''
Michal Napsal 22.1.2018

Nuže, ti hlupáci se měli v internetu více informovat. Pak by zjistili, že 28-12-2017 už se zajímají o kryptoměny i uklížečky a taxikáři a proto jim hrozí velký dvouletý krach.
Už počátkem prosince mohli najít na četných webstránkách grafy porovnávající různé bubliny v historii, kdy ceny různých věcí nezdravě moc, tisíc procent za rok rostly a pak došlo k velikému poklesu cen na zdravou úroveň, což znamelo veliké ztráty peněz a mnohé sebevraždy.
A už mnoho let měli být informováni z internetu, že peníze je nutno pravidelně rozdělovat na různá aktiva. Nesázet všechny peníze na jednu kryptoměnu, na jednu akcii, na jednu kartu, na jedno číslo rulety.


A mně burzy kryptoměn Kraken, Bitstamp ani Gatehub ani za měsíc nedokončily registraci. Protože nezvládnu mobilní telefon a authenticator. A protože Kraken nebere pro potvrzení mé adresy kopii dopisu z banky v JPG velikosti 1 MB a oznamuje mi web stále, že má být JPG veliké od 98 KB do 3 MB. Tak snad se mi během dvou let registraci povede dokončit a za dva roky může také končit velký krach kryptoměn, s cenami nízko nad nulou a začínat zas nová hausse.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DeLuky 31. 1. 2018 09:25

Registrace u Krakenu jsem mel hotovou za par minut i se schvalenim overeni Tier2 (na overeni Tier3 stale cekam) ktere umoznuje deposit 2tis $ nebo neomezene na kryptomeny. Kraken take ani nevyzaduje povinnou 2 phase authentication

Aktualne drzim short pozici na 20 Ethereum s vyuzitim paky 1:5, Ethereum si narozil od ostatnich men drzi jeste docela vysokou hodnotu, vetsina men jiz spadla o 50-70% ze svych all time high tudiz cekam to same i Etherea
DeLuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fagot 31. 1. 2018 09:46

Doufám, že máš nastavený stoploss protože short s pákou u věci, která může skočit klidně o 30 % za den nahoru - to by se mohlo vymstít ;-)
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Divicius 31. 1. 2018 10:09

Ahoj lidi taky se poslední dobou zajímám o kryptoměny :) a třeba teď nedávno jsem objevil tuto stránku https://www.swiftdemand.com/?referred_by=divicius Je to vlastně nově vznikající kryptoměna kde, když se jen zaregistrujete tak získáte za každý den 100 mincí. Zkusil jsem to a doufám že třeba jednou půjde prodat.
Divicius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeLuky 31. 1. 2018 10:35

Stop loss bohuzel Kraken aktualne nepodporuje ale pozice prubezne behem dne kontroluji a upravuji dle aktualniho vyvoje
DeLuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 31. 1. 2018 14:25

Divicius,

Na trzích kryptoměn existuje krátkodobý převis poptávky, způsobený tím, že nabídka kryptoměn je v krátkém čase fixní.

Poptávka pochází zejména z nelegální sféry - jak dlouho vydrží, je minimálně z tohoto důvodu diskutabilní. Proti vysokým dlouhodobým výnosům mluví také to, že množství substitutů jednotlivých kryptoměn není ničím omezené.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod DeLuky 2. 2. 2018 11:08

Tak aktualne moje short pozice jiz pres 4k € plus, to je diky pace zhodnoceni 125% za necela dva dny. V brzke dobe pozice jiz uzavru
DeLuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KryptoLojza 3. 2. 2018 11:17

Regulace se blizi. A s tim prichazi institucionalni penize. 3-6 mesicu.
KryptoLojza
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků