Bitcoin - vyplatí se do něj investovat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 2. 2018 00:51

Za jak dlouho klesne btc na 5400 USD pod hranicí - 5600 cílenou Citibank)? Případně tam je ještě hranice cca 4400 USD z toho pídí grafu to nevyctu.vo víkendu se bohužel nepodařil nastartovat rust.
Jinak dnešní a páteční USA burza umazala veškerý zisky za leden a brutal výplachem o 4 procenta dolů taky třeba odstartuje spolu s novým fed ředitelem výprodej akcií.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirecBA 12. 2. 2018 12:16

od minuleho vikendu sme mali 9k USD prekonanu , teraz sa to rozhoduje kam to pojde a nik netusi, aj ked istejsie je, ze ak si velryba povedala ze k 5k, tak to este o 50% padne
MirecBA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 13. 2. 2018 19:10

Falšovaná statistika kryptotragédie
97% kryptospekulantů koupilo kryptoměnu roku 2017
97% kryptospekulantů je rodu mužského, 3% jsou tedy rodu ženského nebo rodu neurčitého
46% kryptospekulantů je z USA, 36% z Evropy, jen 18% kryptospekulantů je z Asie, Afriky a Austrálie
40% kryptospekulantů je 26 až 35 let starých. Tedy 60% kryptospekulantů je starých 36 až 110 let a 1 rok až 25 let.
Většina kryptospekulantů vložila do kryptoměn 10.000 až 50.000 amerických dolarů.
11% kryptospekulantů si vzalo kredit na spekulaci s kryptoměnou, ale polovina z nich už kredit splatila.
94% kryptospekulantů sleduje kurz jejich kryptoměny každý den.

Já jsem kryptoměnu nikdy neměl. Ale koupil jsem dnes za 1.000 euro akcie BASF na dluh, pro moji mladou paní. Já sám už je mám léta za 6.000 euro.
Akcie BASF po nedávné rally měla výnos dividendy už nižší jak 3%. Po korekci je dnes výnos dividendy zase 3,8%, tedy jsem musel koupit na dluh a nečekat, až budu mít na kontě peníze. Jesli bude akcie za týden levnější, to už je jedno. Protože za dva roky bude přikoupena za 1.000 euro. A celkem tak kupuji 9 různých akcií, pro Mary Ann namísto důchodvého pojištění. Jako samostatná podnikatelka nemusí platit důchodové pojištění. Tedy v důchodu bude mít jen dividendy.
http://nr1a.com/Mary-Ann-stocks.htm
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 20. 2. 2018 12:38

Má smysl Litecoin? Celkem stabilně leze nahoru... Jak to dopadlo s odštěpením na LiteCoin cash? Četl jsem, že mělo proběhnout, ale nevidím výsledek. Moc brzy asi, co?
KevinTenSpravnej
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 1. 3. 2018 11:17

Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fagot 1. 3. 2018 20:22

Litecoin cash je irelevantní. Litecoin rostl kvůli https://www.litepay.us/ , který je ale odložený protože proti tomu bojuje Visa a Mastercard. Podle mě to ještě nějakou dobu potrvá než dinosdauři pochopí, že se buďto přizpůsobí, nebo vymřou. Ten fakt ale není zatím započítaný v ceně a odhaduji, že LTC půjde dolů oproti BTC (jak se bude pohybovat oproti fiatu nedoláže odhadnout asi nikdo).
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 1. 3. 2018 23:43

Podle mě to ještě nějakou dobu potrvá než dinosdauři pochopí, že se buďto přizpůsobí, nebo vymřou.
Vydaných karet bylo v 2015 přes 10 miliard, transakcí u obchodníků 227 miliard, obchodníků přijímajících karty v 2014 bylo 46 milionů.

Jo, máš pravdu, ještě nějakou dobu potrvá, než dinosauři pochopí, že účastníci celosvětového, velice rozšířeného, nakonec velice rychle, levně a spolehlivě fungujícího ekosystému karet nemají nejmenší důvod své fungující byznysy a jejich reputaci riskovat podporou kryptoměn.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 3. 2018 00:29

Proti jakému fiatu?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fagot 2. 3. 2018 09:52

Jasně a Blockbuster měl v 2004 celkem 9094 půjčoven DVD, 84000 zaměstnanců, prosperující byznys a neměl důvod ho ohrožovat nějakými internetovými výstřelky. Umírání trvalo 4 roky. Dneska mají 18 půjčoven fungujících z čisté nostalgie. Nokia měla v 2007 market share 51 %. Fakt musím pokračovat?

Největší legrace je, že v té době jejich počínání dávalo smysl. Až z odstupem času je vidět jak krátkozraké bylo.

BTW LitePAY nepotřebuje nějakou zvláštní podporu visa ani mastercard, nic navíc oproti každé jiné instituci, která chce mít svoje karty. Potřebuje jen, aby mu aktivně nebránili.
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 3. 2018 10:27

fagot,

Nevidím kauzální vztah mezi touto inovací a dlouhodobým výnosem konkrétní kryptoměny. Proti dlouhodobému výnosu z konkrétní kryptoměny mluví její substituovatelnost ostatními současnými kryptoměnami a nemožnost zabránit v tvorbě dalších kryptoměn.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod DeLuky 2. 3. 2018 12:44

Pokud ti velci disauri budou chtit vyuzit vyhod blockhainu tak si vytvori svoji implementaci (pripadne zalozi na existujich opensource resenich) ale nevidim duvod proc by meli pouzivat existujici predrazene vytezene coiny takze se z dlouhodobeho hlediska da pocitat ze cena vetsiny coiny pujde dolu
DeLuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fagot 2. 3. 2018 13:36

Pokud budou inovace dostatečné aby kvůli nim chtěli lidi měnu používat, tak ji budou chtít i vlastnit (klidně krátkodobě) a jelikož je počet většiny kryptoměn pevně dán nebo je existuje "dotisk" ale natvrdo stanoveny a velmi malý, pak lze předpokládat růst ceny.

Každý si může vydat svoje papírové peníze a používat je v komunitě, která jim bude věřit. Je to legální a mnohde relativně používané. Takže, podle tvého uvažování, nemá koruna a dolar cenu, protože každý si může vytvořit substitut. Jenže to substitut není protože malá měna má podstatně menší míru akceptace než velká. Také proto mnohem vyspělejší krypto než BTC jsou stále ve stínu BTC.

DeLuky: to můžou, nikdo jim nebrání, naopak je to vítané. Samozřejmě pokud budou decentralizované (jinými slovy - nebude je vydávající společnost ovládat, mít pravo na "tisk" coinů a tím ovlivňování inflace,...), jinak přijdou o většinu výhod kryptoměn.
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 2. 3. 2018 14:32

Fagot: nevím jak je počet pevně dán, když se poměrně běžné štěpí a vlastník 1ABC má za chvíli 1ABCcash a 1 ABCgold - které vznikly díky poptávce "z ničeho" protože ten původní 1ABC má taky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fagot 2. 3. 2018 14:53

Forky jsou super lidi se demokraticky rozhodnou, která větev je lepší. Probíhá jich spousta a 99% z nich skončí odumřením jedné větve. V momentě forku si vedlejší větev odnese část hodnoty hlavní větve (klesne cena hlavní větve). U forku BTC-BCH to je sporné jenže v té chvíli bylo na BTC takové šílené rally že je vlastně těžko říct, zda se to stalo nebo ne.
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 2. 3. 2018 22:50

fagot píše:Jasně a Blockbuster měl v 2004 celkem 9094 půjčoven DVD, 84000 zaměstnanců, prosperující byznys a neměl důvod ho ohrožovat nějakými internetovými výstřelky. Umírání trvalo 4 roky. Dneska mají 18 půjčoven fungujících z čisté nostalgie. Nokia měla v 2007 market share 51 %.
To je naprosté nepochopení situace, tak podrobněji:

To, co ukazuješ, jsou jednoduché produkty: prostě stačí vyrobit lepší a udělat na něj reklamu, aby si lidi všimli, a oni přejdou na lepší, protože jim nic moc nebrání.

Kryptoměny na platební služby 1) evidentně nejsou lepší, ale o to tady teď ani nejde 2) nejsou jednoduchý produkt, ale musí konkurovat platformě (dvoustrannému trhu) se síťovým efektem: Skoro všichni chtějí mít platební kartu, protože s ní zaplatí po celém světě, a každý obchodník aspoň vážně uvažuje o akceptaci platebních karet, protože skoro všichni jeho zákazníci ji mají.

Když je platebních karet víc než lidí na celém světě, je absolutně nezajímavé, jestli je kryptoměna na placení individuálně lepší (což ještě k tomu není); bylo by potřeba nějakým kouzlem dosáhnout toho, aby kryptoměny najednou používalo podobně lidí jako karty, a pak se teprve můžeme bavit o nějaké konkurenci. A nevidím žádné takové kouzlo, protože by to vyžadovalo děsivě obrovskou investici předem (zkus jenom těm 46 milionům obchodníků poslat dopis, který si přečnou a neskončí ve spamu - jak bys to udělal?), a není vůbec vidět, jak by se taková investice mohla vrátit. Takže ji nikdo nikdy neudělá, a kryptoměny karty nikdy nenahradí.

(Ještě bych trochu věřil tomu, že má šanci EU s PSD2 nahradit karty platbou přímo z účtu přes nějakého zprostředkovatele, který unifikuje něco jako existující platební tlačítka; tam tu děsivě obrovskou investici do podpory PSD2 dělají banky, protože to mají nařízené zákonem. Ale i tady mi připadá velice nepravděpodobné, že to karty nahradí, nb. když teď už jsou poplatky za karty podobnými zákony stlačené k nule. A kryptoměny nemají žádnou takovou zákonodárnou podporu.)

To samé je vidět u celosvětové telefonní sítě: technicky je to v některých ohledech směšně zastaralé (identifikace lidí nezapamatovatelným číslem, přenos zvuku jen v omezeném pásmu, protože HD voice je minimálně interoperabilní), ale ten ekosystém je celosvětově naprosto rozšířený a nic se jej ani nepokouší nahradit. Jasně, malé skupinky kamarádů si volají přes Skype nebo co, firmy interně mají nějaký VoIP konferencing, ale všichni mají i telefonní číslo a mimo tyhle uzavřené skupiny je používají.

V takových situacích je daleko pravděpodobnější, že ten celosvětový technicky zastaralý ekosystém přežije (tj. především ty organizace lidí přežijí), a pomaloučku zavede novější technologie (takže bude pak asi zase technicky zastaralý, ale ne tolik), než že by nějak zmizel a byl od základu nahrazen nějakým jiným ekosystémem a jinou skupinou lidí.

Takže, dohromady: Visa/Mastercard možná nejsou technicky nejlepší možné řešení plateb a chargebacků (i když to zvládají daleko líp než třeba bitcoin), ale když nemůže na světě nikdo vydělat tím, že je nahradí, tak nahrazeny nebudou.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků