Warren Buffett, Graham, Lynch, Templeton a experti

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 10. 2016 09:27

Divím se moc, že experti na akcie tady nemají ještě vlastní téma diskuse.
Proto to téma dnes zakládám, aniž bych měl dnes nějakou novou informaci o jejich investování na burze.
Ale během několika let tady bude mnoho poučení od těchto lidí. A pak máme také několik expertů na akcie v Evropě, kteří do tohoto téma také patří.

Prozatím je nového nebo starého zatím toto:
Prý posílá Warren Buffett prosícím lidem peníze
Domnívám se, že polovina textu v internetu je lež. Když se proto na jedné webstránce povídá, že Buffett posílá průměrně 4.800 dolarů a maximálně 100.000 dolarů lidem, kteří ho prosí o pomoc, neberu to vážně. Ale je to nová informace. Doposud mnozí z nás věděli, že Elvis Presley pomáhal lidem s penězi.
Warren Buffett tedy dostane každý rok tisíce dopisů od lidí, kteří se dostali do finančních potíží a prosí ho o pomoc. Buffettova 88 let stará sestra Doris a její sousedé čtou ty tisíce žebravých dopisů a vyberou z nich jen ty, kde se nejedná o kuřáky, alkoholiky, hráče a lidi rozhazovačné. Lidé žádající Buffetta o pomoc, kteří se dostali do nouze bez jasně vlastní viny, ti prý dostanou od Buffetta od několika stovek dolarů až do 100.000 dolarů a průměrně je to 4.800 dolarů.
My však nemusíme všechno věřit, když 50% textu v internetu je lež. Na jiných webstránkách se zase píše, jaký je Warren Buffett lakomec u peněz. Pokud se nejedná o vlastní rodinu, chce prý vrátit od lidí každý jeden půjčený dolar. A protože Berkshire Hathaway akcie neposkytuje žádné dividendy, věřím tomu, že je Buffett lakomec a nebude platit průměrně 4.800 dolarů a maximálně 100.000 dolarů cizím lidem v nouzi. Pak by u něj žebrali denně kdejací evropští cikáni.

Originální text:
''Warren Buffett erhält jedes Jahr tausende Briefe von Menschen, die in finanzielle Schwierigkeiten geraten sind. Der Börsenaltmeister kann aber die Briefschwemme nicht mehr selbst abarbeiten. Er hat seine Schwester Doris (88) damit beauftragt und Doris hat Helfer eingestellt. Ihre Nachbarn helfen daneben beim Lesen und Filtern der Bettelbriefe. Wenn Frau Buffett meint, dass es sich um eine Person handelt, die ihre Hilfe verdient hat, überweist sie Geld. Im Schnitt fliessen 4.800 Dollar je Härtefall. Es können sogar 100.000 Dollar sein. Es muss sich aber um eine unverschuldete Krise handeln. Frau Buffett ist streng. Sie gibt kein Geld an Menschen, die rauchen, dem Glücksspiel anheim gefallen sind oder die Schulden für fröhlichen Konsum angehäuft haben.''
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 8. 10. 2016 16:37

Na amerických webstránkách je to trochu jinak.
Doris Buffett měla v akciích Berkshire Hathaway miliony dolarů, založila 1996 dobročinný spolek Sunshine Lady Foundation, snaží se sedmi pomocnicemi všechny peníze darovat lidem v nouzi, třeba i na náhrobní kámen nebo na studium školy a když ji peníze už schází, žádá Warrena Buffetta a další bohaté lidi, aby jí peníze poslali pro její Sunshine Lady Foundation.

Warren Buffett teprve 10 let po své sestře - 2006 prohlásil, že má také v úmyslu své peníze rozdat na lidi v nouzi. Dostal proto roku 2006 veliké množství dopisů lidí žádajících o pomoc a poslal ty dopisy své sestře, aby je přečetla a odpověděla. Starý lakomec, který neplatí dividendy akcionářům Berkshire Hathaway, 2006 už přestal bojovat v soutěži - nejbohatší člověk světa, nebo alespoň brzy měl v úmyslu přestat v té soutěži.

''When Warren Buffett announced in 2006 that he would give away his billions, he was flooded with individual requests for help that still flow in today. Instead of tossing the letters aside, Buffett packages them up and sends them to his older sister Doris. With the help of seven women, her Sunshine Lady Foundation scrutinizes each request to find people who have come upon bad luck through no fault of their own.
Warren Buffett sent his sister $5 million initially to cover the cost of responding to his letters and promised more money if she needed it. The siblings didn't want to say exactly how much Doris has given to the letter writers so far.
Many of the requests are simple: A man who needed a new glass eye. The grandmother who wanted a tombstone for the three children she lost. A disabled woman who needed a car to visit her daughter and grandchildren.
She said her drive to help people developed during the Great Depression, when she saw people struggling with such basic needs as hunger and shelter. That desire grew as she faced her own disappointments, including four divorces and the loss of a $12 million fortune in the stock market crash of 1987.
Doris Buffett started the Sunshine Lady Foundation in 1996 after inheriting money. Through it, she has also given away $150 million of her own money, focusing primarily on larger programs such as scholarships for domestic violence victims, college education for prison inmates and efforts to help people with mentally illnesses.''
The Associated Press
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 10. 2016 12:57

Ta lež kolem akcie Apple a Warrena Buffetta
Dáme-li do Guglu slova: weschler combs apple, najde nám to anglické texty z 16.5.2016 a německé texty z 17.5.2016, kde se jasně píše, že akcie Apple koupil za miliardu dolarů pro Berkshire Hathaway holding Todd Combs nebo Ted Weschler. Až do dnes však se myslí a píše v Čechách, na Slovensku i v Německu, že akcie koupil Warren Buffett. Ti nejhloupější akcionáři kupovali v květnu akcie Apple jen kvůli Warrenu Buffettovi. Nebo se cítili potvrzeni ve svém rozhodnutí, když akcie Apple koupili už dříve a drží je dál.

''Apple - Buffet kupuje, Icahn prodává'' napsal jeden známý český humorista 17.5.2016, který prodává přednášku o investování na burze za 4.000 korun.''
Však kdo píše Buffet namísto Buffett, ten je teprve na počátku vysokého studia ''Akcie a burza''. Neměl by prodávat za 4.000 korun přednášku na téma investování na burze, když sám ještě nevystudoval, že se píše Buffett se dvěma T.

''Dva špičkoví investoři mohou mít různý názor na jednu a tutéž akcii. Z trochou nadsázky lze říci, že W.B. nakupoval akcie od C. Icahna. Svoji pravdu mohou mít oba, záleží, co si kdo od této akcie slibuje. W.B. možná vidí přicházející hodnotu, Icahn odcházející růst. Zkusil jsem najít, co se mu na této společnosti může líbit. Snad každý, kdo něco od Applu chce, už jejich výrobek má. Věřím, že právě tento ochranný příkop je to, co se W. Buffettovi na firmě Apple líbí. Podobně, jako se mu líbila Coca Cola koncem 80. let minulého století.'' napsal jeden známý český humorista, i když by snadno našel s Google, že ty akcie nekoupil Buffett ale Weschler nebo Combs pro Berkshire Hathaway holding.

Nuže, dítě moje z Prahy, Apple nemá žádný ochranný příkop před konkurencí, jak se chybně v Praze domníváš. U Apple jen lidé očekávají lepší kvalitu než u stejných výrobků firmy Samsung a mnohem vyšší kvalitu než u výrobků z Číny. To je ale omyl. Protože výrobky Apple pocházejí z Číny od firmy Foxconn a ne z USA a prodávají se 8x předražené, než je jejich výrobní cena v Asii. Rozumní lidé kupují tyto elektronické věci raději levněji od firmy Samsung a tak Samsung prodává 2x více těch mobilních telefonů než Apple. Nelze tedy mluvit o ochranném příkopu před konkurencí, jak se chybně domníváš.

Já sem byl přesvědčen hned od počátku, že Warren Buffett nebyl tak hloupý, aby koupil akcie Apple. Protože firmě škodí konkurence, Buffett se vyhýbá komplikované elektronice, firma podvádí s daněmi, prodejem dluhopisů shání peníze na financování dividend, i když má víc jak 100 miliard dolarů ukryto v daňovém ráji. A Apple ztrácí moc peněz každý rok, na vývoj něčeho nového, když naproti tomu Coca-Cola dělá téměř stále to samé bez výdajů na vývoj nových výrobků. Tedy prodavač drahých přednášek o investování na burze nemá nastudovanou ani strategii Warrena Buffetta a obelhává českou mládež ''Apple - Buffet kupuje''.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blondergi 30. 11. 2016 09:22

Warren Buffett doesn’t see a shift in market direction, despite the stunning victory of Donald Trump in the U.S. presidential election. And this prediction from the world’s most successful income investor came after he sharply criticized the Republican candidate for his economic policies.

“The stock market will be higher 10, 20 and 30 years from now and it would have been with Hillary [Clinton] and it will be with Trump,” Buffett said in an interview with CNN.

But according to Buffett, a repealing of these agreements won’t be easy, despite Trump’s election win.

“He has to get support on it. This is not exclusive to Donald Trump, there are a lot of things said in campaigns that don’t happen after the election,” he explained.
Blondergi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blondergi 7. 12. 2016 08:17

Getting a view about Warren Buffetts dividend yielding stocks is what everyone wants. He has a lot of faith in KO and P&G from what I saw in his portfolio. Some other warren buffett dividend paying stocks that I have seen is NYSE:GE, NYSE:SU.

Source: Warren Buffett Dividend paying Stocks
Blondergi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 5. 5. 2017 10:46

Já jsem to věděl líp než Buffett už před lety - IBM akcie je hloupá investice.
Koncern IBM je nemocný a nezvyšuje zisky. Protože firmě škodí konkurence.
Amatéři, kteří kupovali akcie IBM jen proto, že Berkshire Hathaway holding je koupil, aniž by kontrolovali 15-letý růst tržby, zisku a dividend a uvažovali o ochraně před konkurencí, ti aby nyní zas akcie IBM prodávali, protože pozdě poučený Warren Buffett je prodává.
Řekl bych však, že hloupý nápad roku 2011 koupit akcie IBM pochází z hlav Weschler a Combs z holdingu Berkshire Hathaway.

Investiční skupina Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta prodala třetinu ze svého podílu v IBM. Berkshire Hathaway holding vlastnil na konci roku 2016 zhruba 81 milionů akcií IBM, což odpovídá podílu 8,7%. Od počátku letošního roku prodal zhruba třetinu z tohoto podílu.
"Nehodnotím IBM stejně jako před šesti lety, kdy jsem začal nakupovat." řekl Buffett.
Buffett dodal, že IBM si nevedla tak dobře, jak očekával, když začal před šesti lety nakupovat akcie. Důvodem je to, že na trhu je velmi silná konkurence. IBM je velká, silná společnost, ale má také velké, silné konkurenty.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 6. 2017 11:46

Marc Faber kupuje akcie jako ty a já
V těchto dnech nemusíme proklínat Marka Fabera. Marc Faber dnes není prorok krachu. Má býčí náladu pro akcie z Evropy: akcie od energie, surovin, ropy, zlata a banky. ''Americká konjunktura je nemocná'' podle něj. Marc Faber kupuje akcie E.ON, Iberdrola, Enel. Ve smyslu Marka Fabera si lidé mohou přidat i akcie BHP Billiton, Royal Dutch Shell a BASF. Experti považují Royal Dutch Shell za tu nejlepší olejnatou akcii světa.

Ale Warren Buffett dělá jednu chybu za druhou. Akcie Johnson & Johnson tvoří dnes jen 0.03% portfolia Berkshire Hathaway holdingu a akcie Procter & Gamble jen 0.02% portfolia. 86-letý Warren Buffett ty akcie JNJ a PG téměř všechny prodal a koupil akcie nemocného elektrotechnického koncernu IBM. Pak poznal svoji chybu a zas prodává ty akcie IBM, aby měl holding peníze na akcie Johnson & Johnson a Procter & Gamble. Lidi poučuje Warren Buffett, že by portfolio mělo být jen ze 4 až 10 velkých pozic akcií a přitom v Berkshire Hathaway holdingu je 46 pozic akcií, některé zcela malinké, i když se jedná o velké podniky jak JNJ a PG.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 12. 2017 16:51

Ošklivé portfolio akcií Warrena Buffetta a Berkshire Hathaway holdingu 30.9.2017
Kolik procent portfolia tvoří akcie každého sektoru průmyslu
Financial Services 41.4%
Consumer Defensive 24.9%
Technology 15.4%
Industrials 5.2%
Energy 4.2%
Consumer Cyclical 3.2%
Communication Services 2.3%
Basic Materials 1.7%
Healthcare 1.4%
Real Estate 0.3%

Kolik procent z portfolia dělá každá akcie: akcie 1-20
WFC - Wells Fargo & Co - Banks = 14.41% 8-)
KHC - The Kraft Heinz Co - Consumer Packaged Goods = 14.21%
AAPL - Apple Inc - Computer Hardware = 11.63%
KO - Coca-Cola Co - Beverages Non-Alcoholic = 10.13%
BAC - Bank of America Corporation - Banks = 9.68%
AXP - American Express Co - Credit Services = 7.72%
PSX - Phillips 66 - Oil & Gas - Refining & Marketing = 4.16%
IBM - International Business Machines Corp - Application Software = 3.02% :(
USB - US Bancorp - Banks = 2.57%
MCO - Moody's Corporation - Brokers & Exchanges = 1.93%
CHTR - Charter Communications Inc - Communication Services = 1.74% :(
LUV - Southwest Airlines Co - Airlines = 1.5%
BK - Bank of New York Mellon Corp - Asset Management = 1.5%
GS - Goldman Sachs Group Inc - Brokers & Exchanges = 1.46%
DAL - Delta Air Lines Inc - Airlines = 1.44%
GM - General Motors Co - Autos = 1.36%
DVA - DaVita Inc - Health Care Providers = 1.29%
AAL - American Airlines Group Inc - Airlines = 1.26%
UAL - United Continental Holdings Inc - Airlines = 0.97%
VRSN - VeriSign Inc - Online Media = 0.78%
________________________________________________ akcie 21-40
LSXMK - Liberty SiriusXM Group - Entertainment = 0.73%
USG - USG Corp - Building Materials = 0.72%
V - Visa Inc - Credit Services = 0.63%
MON - Monsanto Co - Agriculture = 0.6%
MTB - M&T Bank Corp - Banks = 0.49%
SIRI - Sirius XM Holdings Inc - Entertainment = 0.43%
COST - Costco Wholesale Corp - Retail - Defensive = 0.4%
MA - Mastercard Inc - Credit Services = 0.39%
LBTYA - Liberty Global PLC - Communication Services = 0.39%
AXTA - Axalta Coating Systems Ltd - Chemicals = 0.38%
SYF - Synchrony Financial - Credit Services = 0.36%
LSXMA - Liberty SiriusXM Group - Entertainment = 0.35%
QSR - Restaurant Brands International Inc - Restaurants = 0.3%
TMK - Torchmark Corp - Insurance - Life = 0.29%
STOR - STORE Capital Corp - REITs = 0.26%
LBTYK - Liberty Global PLC - Communication Services = 0.14%
SNY - Sanofi SA - Drug Manufacturers = 0.11% 8-)
VRSK - Verisk Analytics Inc - Business Services = 0.07%
WMT - Wal-Mart Stores Inc - Retail - Defensive = 0.06%
LILA - LiLAC Group - Communication Services = 0.04%
________________________________________________ akcie 41-47
GHC - Graham Holdings Co - Education = 0.04%
JNJ - Johnson & Johnson - Drug Manufacturers = 0.02% 8-)
LILAK - LiLAC Group - Communication Services = 0.02%
PG - Procter & Gamble Co - Consumer Packaged Goods = 0.02% 8-)
MDLZ - Mondelez International Inc - Consumer Packaged Goods = 0.01%
UPS - United Parcel Service Inc - Transportation & Logistics <0.01%
VZ - Verizon Communications Inc - Communication Services <0.01%

Dá se říci, že Buffett byl 30.9.2017 spokojen, že jeho holding vlastní akcie:
Wells Fargo, The Kraft Heinz, Apple, Coca-Cola, Bank of America, American Express, Phillips 66.
Přičemž akcie Apple koupil pro holding zřejmě mladý spolupracovník Combs nebo Weschler.
Akcií IBM a Charter se snaží Buffett zbavit a prodává je postupně.

Ty nejlepší akcie Buffett už prodal, nebo téměř všechny prodal: Munich Re, Sanofi, Johnson & Johnson, Procter & Gamble.
Akcie Wells Fargo je možno pochválit.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 12. 2017 22:30

Merval-Argentina.png
index Merval
Mladý argentinský Buffett
V krizové Argentině v létech 2010, 2011, 2013 a 2015 posilovalo hospodářství, argentinské peso sláblo - tedy pro vyjádření kurzů akcií bylo nutno vzít pesos víc, odvážní zahraniční investoři nakupovali levně akcie. A proto argentinský index akcií Merval vyrostl 2012-2017 za 5 let +1.243%. Index Merval obsahuje 15 akcií a je moc divné, jak ten růst indexu byl dosažen. Když nejvíce z indexu za 5 let rostly akcie: Edenor +2.645%, Grupo Financiero Galicia +1.168%, Banco Macro +573%, Banco Francés +449%, Siderar +295%, Telecom Argentino 243%, Petrobras Argentina +158%, Sociedad Comercial del Plata +152%.
Dvacetiletý Santiago Rodriguez Lucca z jižního předměstí Buenos Aires se začal zajímat o akcie 2010. Četl první knihy o burze 2011, koupil prvé akcie 2011 a prodal je v panice se ztrátou. Rok později se akcií přestal bát a koupil akcie znova.
2015 založil sám (anebo s pomocí firmy stejného jména v Paříži) investiční firmu Bergson Capital a vydělal s malým kapitálem svých příbuzných 325% za 2 roky 2015-2017.

Když přečetl šťastnou náhodou rozumné knihy od Mary Buffett, Ben Graham, Phil Fisher a žádný neřád pro trading, stal se jeho investiční styl value investing. Zatím kupuje jen levné akcie z Argentiny a ty hezky rostou. Doufejme, že na value investing nezapomene ani tehdy, až začne kupovat akcie v USA a nebude kupovat ty předražené tituly Amazon, Netflix nebo Starbucks.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 15. 2. 2018 09:57

Nějací darebáci koupili další akcie Apple pro Berkshire Hathaway holding (BRK) (asi ne sám Warren Buffett)
a akcie Apple tvoří dnes největší díl z portfolia BRK

AAPL Apple Inc. má v BRK hodnotu 27,9 miliard USD, to je 14.63% z BRK
WFC Wells Fargo & Co. má v BRK hodnotu 27,8 miliard USD, to je 14.54% z BRK
KHC The Kraft Heinz Co = 25,3 md.$ = 13.24%
BAC Bank of America Corp = 20,0 md.$ = 10.48%
KO Coca-Cola Co = 18,3 md.$ = 9.6%
AXP American Express Co = 15,0 md.$ = 7.87%
PSX Phillips 66 Oil & Gas = 8,1 md.$ = 4.27% z BRK

Já akcie Apple nikdy nekoupím. Podvádí s daněmi a šéf je šílenec. Raději jsem koupil předvčírem akcie BASF.
A každá z mých 20 akcií by měla dělat 5% z portfolia, jakmile ze několik let přebytečné akcie s výdělkem prodám.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 30. 6. 2018 18:44

1 min. 50 sek. krátký film s Buffettem z roku 1962, když byl ve věku 32 let ještě krasavec
:shock: https://www.youtube.com/watch?v=REhg_bv7srM
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků