Jak nejvhodněji investovat střednědobě, dlouhodobě?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 7. 1. 2017 18:59

Smurfik píše:Na Fundliftu jsou MOMENTÁLNĚ dvě investice, ale dalších cca 10 už je zainvestovaných, takže diverzifikace tam určitě je, navíc zatím každý měsíc minimálně 1 investice přibývá.


To bych ale musel investovat do skoro každé věci, co se tam objeví, ať je libovolně nesmyslná (jestli to vůbec poznám).

-- 7. 1. 2017 20:03 --

Venn píše:Já mám extrémní averzi vůči riziku

Zajímá mě každopádně, co si myslíte o tomto rozložení úspor. Děkuji


V principu, proč ne. Většinou je užitečné mít dlouhodobé termínované vklady s vyššími úroky, poskládané tak, že končí postupně (“bond ladder”), a pak těch jednotlivých smluv bude samozřejmě tolik, u různých firem podle toho, která je zrovna nejvýhodnější, a bude to vypadat složitě.

Osobně by mě asi odrazovalo, že je to sice bez rizika kolísání, ale s téměř jistotou reálné ztráty… no ale návrh na zlepšení v rámci daného zadání taky nemám.

Na zlato bych se vykašlal, je to čistá spekulace (rozhodně ne bezrizikové) a v nouzi není reálně použitelné, ale na zlato mívají lidé názor, který se nedá vymluvit :-) Navíc vzhledem k odstavci výše, že stejně není kam jinam ty peníze teď užitečně dát, co já vím (spekulaci o tom, jestli do 5 let bude růst nebo klesat nechám místním odborníkům^Wprodavačům slitků)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Smurfik 7. 1. 2017 19:55

fc70: To nic nemění na tom, že investice tam nejsou jen dvě, ale je jich více a diverzifikovat tudíž lze...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 1. 2017 20:49

Venn píše:Tahle doba je z hlediska úspor strašná, neboť před pár lety nebyl problém získat úrok přes 3 % aniž by člověk musel podstupovat jakékoliv riziko.

Před pár lety byla vyšší inflace.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 7. 1. 2017 22:09

No ono lidi budou nadávat furt. Ještě v lednu 2013, tj. před čtyřmi lety jsme na ING kioscích nabízeli promo sazbu na ING kontu 2,5 % p.a. do 1mil na pět měsíců bez dalších podmínek. Stejně jsem ale slýchával argumenty, že je to malá motivace na to, aby ty peníze přesouvali z běžnýho účtu s úrokem nula.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gwenlier 9. 1. 2017 06:34

Since 1926, dividends have contributed nearly a third of total equity return, while capital gains have contributed approximately two-thirds. By ignoring high-quality dividend stocks, you could be ignoring additional gains of 33%. Hence I have started investing in stocks to buy and hold forever.
Gwenlier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mat11 12. 1. 2017 15:04

jestli přemýšlite o fundliftu tak na stránkách finlord.cz bývají analýzy jednotivých investičních příležitosti. Jinak já osobně jsem šel do mintosu. Je to P2P portál. Má buyback garanci a da se tam investovat kolem 12-13%
mat11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 25. 1. 2017 11:04

Já nějak stále nechápu, co lidé vidí na Consequ. Jo, nabízí velké množství fondů, ale ty poplatky jsou vskutku mrzácké. Zakládám koncesionářské smlouvy u NN Investment partners a vstupní poplatek je zde 2,5 %. Conseq má třeba u akciových fondů poplatek 5 %. Když se předplatí, tak se snad ani při hodně vysoké měsíční investici 2,5 nedostane, což je darebnost. Dokonce si bere procenta i z peněžního trhu, který máme bez poplatku. No, nějak se ty peníze ale musí vydělat, že? :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 1. 2017 12:25

Hrušky - jabka, to je zase takové srovnání... Aniž bych Conseq nějak podrobně znal, tak minimálně podle stránek mi něco říká, že jde kromě jiného především o distributora fondů a tomu odpovídá poplatková struktura, obzvlášť takové ty různé "spořicí" plány s vysokými předplacenými náklady, takže zřejmě typičtí agenti s teplou vodou, ale budiž - v nabídce mají fondy jak dražší z hlediska TER, tak (snad) i levnější, vybrat si lze z nabídky fondů ze snad více než tuctu investičních společností, včetně NNIP. Na druhé straně, když se podívám na stránky NNIP, tak vidím jen to, že prodávají jenom ty své, hlavně předražené fondy, kterým příliš nepomůže ani nižší vstupní poplatek (i pokud by si investor koupil ty jejich některé fondy i přes ING za "pouhé" 1 %, tak by to byla pořád drahota).... Vstupní poplatek je spíš podružná hodnota, kterou pozorovat, ale když je přepálené TER, to už nevyřeší nic moc.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2017 12:54

goob píše:Já nějak stále nechápu, co lidé vidí na Consequ. Jo, nabízí velké množství fondů, ale ty poplatky jsou vskutku mrzácké. Zakládám koncesionářské smlouvy u NN Investment partners a vstupní poplatek je zde 2,5 %. Conseq má třeba u akciových fondů poplatek 5 %. Když se předplatí, tak se snad ani při hodně vysoké měsíční investici 2,5 nedostane, což je darebnost. Dokonce si bere procenta i z peněžního trhu, který máme bez poplatku. No, nějak se ty peníze ale musí vydělat, že? :-)


Zásadní odpověď napsal již fremantle....
Jinak bych Vám poradil před dalším příspěvkem opravdu přemýšlet nebo se vrátit ke studijním materiálům.
Ale chápu "nějak si ty peníze musíte vydělat, že"?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod goob 25. 1. 2017 13:16

Chápu, závist z desetikorunových provizí je svinstvo....
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 25. 1. 2017 21:33

Na DEGIRU můžete investovat do spousty levných ETF bez vstupního poplatku.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 26. 1. 2017 17:59

A už jde Degiru poslat EUR či USD? (A za kolik je konverze z CZK?)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Otakar 26. 1. 2017 18:07

Děkuju za názory, zkušenosti a rady diskutérům tady ve fóru i všem, kteří mi napsali e-mail ohledně dluhopisů AGCT. Dostal jsem názory i od lidí, kteří tu firmu znají dlouhou dobu. Diskutoval jsem s několika lidmi o činnostech, které firma prezentuje na svých stránkách CENSORED Došel jsem k závěru, že jejich zaměření je hodně perspektivní a rozhodl se jejich dluhopisy koupit. Jednak věřím, že jsou bezpečný a pak taky úroky od nich porostou, pokud začnou stoupat úroky v bankách. Takové zhodnocení nikdo jiný nenabízí.
Marek Otakar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 26. 1. 2017 19:06

Jsem jediný kdo má pocit, že si tady někdo dělá zadarmo reklamu?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 1. 2017 19:06

vit.spinka píše:A už jde Degiru poslat EUR či USD? (A za kolik je konverze z CZK?)

Eura odeslat lze (USD ani další cizí měny nikoliv), ale:
  • pouze odeslat, výběry provádět nelze (ty jsou pořád možné jen v CZK)
  • pouze z "českého" účtu (IBAN s prefixem CZ...) vedený na jméno klienta
  • pokud je zapnutá funkce AutoFx, tak se eura automaticky zkonvertují na konci pracovního dne do korun
:arrow: https://www.degiro.cz/helpcenter/faq/p- ... y-k-degiro

Pravděpodobně je lepší si otervřít účet třeba v irské mutaci a řešit to SEPA platbami...

Konverze asi za stejných podmínek, jako byla i předtím (při zapnutém AutoFx marže 0,1 % k spotovému středovému kurzu, manuální konverze je za fixní poplatek 10 € + 0,02 %).
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků