Zrušení stavebního spoření a co teď?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 20. 3. 2017 17:48

A neni to nahodou tak, ze statni podpora se vypocitava z toho konkretniho roku, he?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 3. 2017 18:21

(4) Částka úspor přesahující 20 000 Kč v jednom roce se z hlediska posuzování nároků účastníka na státní podporu převádí do následujícího roku spoření v případě, že účastníkem uzavřená smlouva bude obsahovat prohlášení účastníka, že v rámci této smlouvy žádá o přiznání státní podpory. Toto prohlášení nesmí účastník po dobu trvání smlouvy změnit.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 3. 2017 18:28

Částka přesahující maximum, ze kterého se počítá státní podpora je převáděna i do dalších let, takže co přebývá se použije na státní podporu v dalším a dalším roce, v tom bych problém neviděl... jen to nemusí být zrovna efektivní * (při současných úrokových sazbách): http://www.stavebky.cz/jak-predplatit-statni-podporu/

* ...ale něco trochu jiného to může být, pokud jde o získání úvěru (koncem loňského roku jsem si to akorát vyzkoušel, když jsem získal nárok na řádný úvěr po 2 letech a 3 měsících, ovšem výměnou za to, že jsem do stavebka "nasypal" 65 % CČ - mohlo to být teda o něco méně, protože jsem začínal nejprve jen na cca. 45 % s tím, že překlopím překlenovák do 3 let, ale utíkalo tam nakonec zbytečně dost peněz a naštěstí byly větší přebytky, tak jsem to pak zkrátil).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod lukas1107 20. 3. 2017 19:43

sniper76 píše:U mé smlouvy u Wurstu, tuším že z roku 2002 již bylo uvedeno, že spořitelna může smlouvu vypovědět bez udání důvodu. Moc pochybuji, že před třemi lety by si to nepohlídala.


Tak cituj bod VOP, protoze WU mel podminky tak nastavene, ze bez poruseni VOP smlouvu vypovedet neslo.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pida33 21. 3. 2017 01:08

Ahoj ,ze zákona nemaji pravo ti smlouvu zusit,i když ti tam napisou spoustu paragrafu a ze na to maj podle zákona pravo.Není to tak davno co byla o tom reportaz -cerne ,bile ovce-pravidelny porad casopisu d-test.
Byl tam clovek který se nedal,dosel za pravnikem a poslali tam dopis ohledne toho ze na to nemaj ze zákona pravo a oni otocili ,ještě se omlouvali ze doslo k chybe.Staci když to napises sam svými slovy zes byl u pravnika a pripojis ze se pripadne obratis na porad CERNE OVCE - většinou si tuto reklamu v televizi odeprou
a to se pak dejou věci,to clovek jen kouka.Preju uspesnou odezvu,Pavel
co se tyka penez-tak ucty jsou do 1procenta hrubého a je jedno kam to das,rozdili jsou nepatrne a potom uz rizikovejsi fondy ,da se sporit 500kc mesicne coz není takove riziko a solidni vynos -je pro to docela vhodna doba a pak akcie na burze-rizikove
pida33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 856428 21. 3. 2017 05:22

Kazda smlouva se da vypovedet.
856428
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mimous 21. 3. 2017 07:38

Díky za rady.
Byla to hodně stará smlouva (ještě z roku 2003), kterou mi nějakým zázrakem prodloužili ještě v roce 2015.
Nakonec jsem zašel na nějakou pobočku, či co to Wustenrot má. S paní jsme vyřešili výpověď a přeúročení na vyšší sazbu, kterou tyhle stavebka měly. Ještě tam nacpu peníze, aby byla za letošek plná státní podpora.

Nabízela mi, že mají do konce roku stavebko s 1% bez nutnosti pravidelného spoření. Prý pak bude už jen 0,5% a 0,7% bonus za pravidelné posílání peněz.
Nakonec jsem se rozhodl, že si prachy zatím odložím. Nejsem typ člověka, kterej musí rozházet všechno, co má. Uvidíme, jestli se v nějaké rozumné době něco nezmění. Minimálně po prázdninách budu mít vyšší úvazek a plat, tak budu řešit, jak s těmi penězi naložit.

Ještě jednou díky moc všem za rady.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 21. 3. 2017 10:00

To s těmi 120 tisíci se mi tedy moc nezdá. Pro určení státní podpory ZA DANÝ ROK se přeci posuzuje kolik jsem DANÝ ROK na spoření poslal ne? Tedy pokud tam pošlu 120 tisíc první rok dostanu státní podporu plnou a další podle mě ani korunu.

-- 21. 3. 2017 10:02 --

Mimochodem já mám u Wust. smlouvu na dítě na 2,5% úrok. Ale letos v červenci mi uběhne 6 let od založení ale do CČ mám daleko. Mohou mi smlouvu zrušit nebo ne?
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 3. 2017 10:36

Buď už mají v podmínkách, že můžou snížit úrok anebo ji zruší. Tipuju to první :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torns 21. 3. 2017 11:39

bigboban: Je to tak dané ze zákona, viz Franklinův příspěvek, konkrétně cituje § 10 odst. 4 ze zákona o stavebním spoření.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sniper76 21. 3. 2017 11:45

lukas1107 píše:
sniper76 píše:U mé smlouvy u Wurstu, tuším že z roku 2002 již bylo uvedeno, že spořitelna může smlouvu vypovědět bez udání důvodu. Moc pochybuji, že před třemi lety by si to nepohlídala.


Tak cituj bod VOP, protoze WU mel podminky tak nastavene, ze bez poruseni VOP smlouvu vypovedet neslo.


https://www.wuestenrot.cz/getmedia/50c0 ... 1-2004.pdf
Doporučuji prostudovat §7 bod 1.
V té době tam o snížení úročení po uplynutí 6 leté vázací lhůty nebylo ani slovo. V době navýšení CČ tam už tazatel to snížení asi měl.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pida34 19. 7. 2017 22:51

Dobrý večer, z mojí zkušenost je nejlepší vkládat 1700 měsíčně, abyste dosáhli na maximální státní podporu 2000 Kč. Stavební spořitelny nabízejí navíc úroky, ale dejte si pozor na poplatky spojené s vedením účtu.
pida34
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků