Zrušení stavebního spoření a co teď?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mimous 18. 3. 2017 11:57

Ahoj,
přišel mi dopis z Wustenrotu, že mi ruší stavební spoření, protože to bylo ještě jedno z těch starých s dost příjemnými podmínkami. Před asi třemi lety jsem si na něm nechával navyšovat cílovou částku a pán na pobočce tenkrát říkal, že už by je neměli dávat, ale že mi to tak ještě nechá.
Wustenrot nabízí využití nějakého uvěru ze stavebního spoření, nebo poslat peníze na účet.

Máte nějaký nápad, kam s těmi penězi? Zatím je nepotřebuji, takže bych je rád měl někde, kde nebudou prodělávat, ale zároveň nebude problém si pro ně sáhnout, když by byly náhodou potřeba.

Děkuju za všechny případné rady.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod 856428 18. 3. 2017 15:06

A o kolik penez jde? Do CS bych je rozhodne nestrkal, urok urcite skoro nulovy a to jsem ani necetl jejich urokovy listek.
856428
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas1107 18. 3. 2017 17:12

Jeste bych si proveril jestli na to zruseni sporeni maji vubec narok.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sniper76 18. 3. 2017 17:55

Aniž bych viděl smluvní podmínky, tak ano, mají. S navýšením cč přešel na nové podmínky.
Možnosti jsou creditas, air, Ing konto. Možno i kombinovat.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lukas1107 18. 3. 2017 21:02

Tak ja jsem u WU v minulosti taky navysoval a zrovna v dobe, kdy navyseni nijak nemenilo podminky puvodni smlouvy, takze je mozne, ze je to ten stejny pripad.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 19. 3. 2017 10:54

Navyšoval jsem při starých podmínkách. Právě protože byly ty podmínky tak výhodné. Bylo to cca 2015 v létě a chlápek na přepážce v centrále mi říkal, že už to nemají dělat.

Jde si někde u nich vyžádat dokumenty, které jsem mu podepisoval a které on si šel oskenovat? Nějak je doma nemohu najít.
Jde o to, že mi sliboval, že pokud si na konci spoření nebudu brát úvěr, ale prachy si vyberu, tak že se mají přeúročit ještě nějakou výhodnější (asi o 1%) sazbou. Jde mi o to, zda bych na to měl nárok i teď, když sice budu končit, ale ne svojí vinou.

Btw. jde o cca 150k
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chjoo 19. 3. 2017 13:43

sniper76 píše:... S navýšením cč přešel na nové podmínky. ...
Taky jsem u WU navyšoval kdy měli nový penzijní plán (nevím, číslo 3 nebo 4) a zvýhodnění úroku při ne-úvěru už nebylo. Podle bouchače smluv bylo možné navýšit cč jen za podmínky přijetí tohoto nového plánu, jinak ne.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sniper76 20. 3. 2017 10:01

U mé smlouvy u Wurstu, tuším že z roku 2002 již bylo uvedeno, že spořitelna může smlouvu vypovědět bez udání důvodu. Moc pochybuji, že před třemi lety by si to nepohlídala.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Venn 20. 3. 2017 11:50

Založte si nové stavební spoření- vložte na něj hned 120 tisíc a 30 tisíc si pošlete na spořící účet Creditas. Lepší zhodnocení bez rizika nikde nedostanete...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 3. 2017 14:29

Proč 120 tisíc?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod 856428 20. 3. 2017 14:35

Vklady na sest az 7 let dopredu pro plnou statni podporu?
856428
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Venn 20. 3. 2017 14:39

Ano 120 tisíc = 6 let kvůli získání státní podpory a také kvůli úrokům z vkladu. Pokud tam hned vložíte 120 tisíc, tak máte vyšší výnos, protože se úročí celá suma ne, když každý rok pošlete 20 tisíc...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 20. 3. 2017 14:40

Aha, takhle. No tak snad nebude moc vysoká inflace a snad nebude peníze těch 6 let potřebovat.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 3. 2017 14:49

Ale stavebko má nyní běžně snad tak kolem pouhého 1 % p.a., ne? :hm (O konkrétních kampaních sice přehled nyní nemám, ale podle toho, co vidím na stavebky.cz) ...to mi přijde lepší spíš sjednat TV na rok (1,1 % p.a.), tři (1,4 % p.a.), případně ještě zaspekulovat na 5 let (1,6 % p.a., ale to se mi už zdá poněkud přehnané fixovat peníze za tak malé zhodnocení) a částky na stavebko přívkládat po uplynutí dané vázanosti... rozdíl tam bude sice nepatrný, ale stejně rozdíl bude mírně lepší (v likviditě pak mnohem výrazně) peníze takhle postupně otočit, než je tam natvrdo na 6 let "zabetónovat"
fremantle
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků