Předpokládaný pokles akcií vs. OPF a PP

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 30. 4. 2017 21:23

radecekh,

Jak jsem řekl - jako jednotlivec máte infinitesimální vliv na cenu. Takže Váš odjezd na dovolenou s cenou akcie neudělá vůbec nic.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 30. 4. 2017 22:34

jednadva píše:Pořád netuším, co je podle Vás v nepořádku s těmi modely, že jim vytýkáte nějakou nepřesnost.

Pokud jsou ty modely funkční, určitě jste díky nim pohádkově zbohatl a jste dolarový milionář nebo multimilionář. Pokud ne, jsou ty modely dobré leda pro kočku.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 30. 4. 2017 22:52

mlsal,

Člověče zrovna Vy mi vytýkejte problémy s vnímáním. Zrovna Vy. Místo abyste se zamyslel, tak píšete takovéhle povrchní a laciné příspěvky. Jen značně neinformovaný člověk může říct, že znalost modelu = jistota pohádkového zbohatnutí. Výnosy jsou stochastické pro všecky. Žádná jistota neexistuje.

Tady jde o to, že se můžete vézt s davem zadarmo a investovat levněji (indexovat). Ostatní obchodují, vynakládají na získávání informací prostředky, ale Vy přijdete k hotovému. A můžete si to dovolit jen proto, že oni obchodují. To je onen zmiňovaný problém černého pasažéra (veřejného statku): adekvátní ceny prospívají všem (to je ten veřejný statek), ale pokud zároveň všichni budou optimalizovat náklady, tak ceny nejspíš přestanou být adekvátní, poněvadž je nikdo nebude mít důvod aktivně tvořit.

Přečtěte si o dokonalé konkurenci. To je limitní, v praxi nemožný případ, ale důležitý pro pochopení toho, co se na trhu děje, když je na něm mnoho účastníků, z nichž žádný nemá dominantní postavení. Kapitálový trh se mu podobá. Vy sledujete cenu vytvořenou ve vysoce konkurenčním prostředí a Váš příspěvek k její tvorbě je infinitesimální (velmi malý). Model vychází z toho, že na trhu panuje takový stav, který se dokonalé konkurenci blíží. A zároveň platí výše zmiňovaný paradox.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 2. 5. 2017 21:20

Mě by zajímalo, kde máte reálně investováno.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 21. 5. 2017 16:40

fc70,

Pořád jsem se nedozvěděl, v čem jsou - podle Vás - ty modely nepřesné.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 21. 5. 2017 17:13

jednadva, podle viewtopic.php?p=11556711#p11556711 to vypadá, že to sám víte…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 21. 5. 2017 17:32

fc70,

Ano, to je pravda. Ale Vy jste s mým vysvětlením nesouhlasil a načal jste metafyzickou polemiku, kterou jste zakončil slovy, že lineární regrese "není absolutně přesná" a že jsou někde velké chybové členy. Tomu doteď nerozumím.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků