Investování s ČSOB

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod klinki 4. 9. 2017 22:28

Zdravím,

ČSOB k premium účtu nabízí možnost investování pomocí portálu ČSOB Investice, různé investiční poradenství, analýzu portfolia, konzultace apod.

Nikde jsem se nedostal k poplatkům za jednotlivé obchody atd. ale mám takový pocit, že obchody na burze zajišťuje Patria Direkt, je to tak?

Patria se mi zdá jako velmi drahý broker a raději bych zvolil jiného.

Lze v takovém případě (a má to smysl?) využívat tyto informační a konzultační služby co ČSOB nabízí?
(Také nabízí účet Patria Investor Plus, což je, jestli to dobře chápu, primárně informační portál).

Máte s tím někdo zkušenosti?
klinki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 5. 9. 2017 00:05

Platforma CSOB INVESTICE nabízí k zobchodování fondy, certifikáty a dluhopisy emitované KBC skupinou s ceníkem čobky. Ostatní CP (akcie) dělá pro čobku Patria se svých portálem a ceníkem.

Obchodovat via CSOB INVESTICE může kdokoli, kdo si sjedná Komisionářskou smlouvu u čobky, ale jen klioši PremiumBankingu sekce mají s os. bankéřem nárok i na osobní poradenství v oblasti investic a podle toho, co mi bylo vysvětleno (z vlastní zkušenosti nemůžu potvrdit, nejsem klientem PB a zřejmě proto mi za dobu 3M nedošla jediná nabídka na nákup/úpis dluh, cert.....a to jsem si záměrně Inv.dotazník nechal nastavit na akceptaci max. rizika:-)), kliošům PB údajně chodí "více" nabídek z banky ohledně úpisu/nákupu dluhopisů a certifikátů. Nabídku 109 fondů mají dostupnou k zobchodování všichni kliši čobky/ery bez rozdílu.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 31. 12. 2017 10:52

Co si myslíte o PF ČSOB - "Optimum Fund ČSOB Premium Akciové portfolio https://www.csob.cz/portal/lide/produkty/investicni-produkty/podilove-fondy/fondy-csob-premium/detail-fondu/-/isin/BE6285921308/13" ? Mám v plánu začít s počáteční investicí do 10 tis. Kč (ano, lze) a poté pravidelně investovat řádově 1000 Kč/m. V prvním roce bych využil marketingovou akci Pravidelná investice s bonusem https://www.csob.cz/portal/documents/10710/4648818/pravidelna-investice-s-bonusem.pdf. Investiční horizont > 5 let.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 1. 1. 2018 08:00

V propozicích píší o minimální počáteční investici 100 tisíc, takže s 10 asi neuspějete. Jinak jako fond je to OK, ale pozor na klasiku - velké poplatky za správu (1,79%) a také jde o akcie, kde současný dvouletý růst dříve nebo později skončí, takže hodnota fondu půjde dolů. Ale pokud se jedná o dlouhodobou investici, tak proč ne - jako doplněk k něčemu dalšímu.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 1. 1. 2018 13:28

To je bohužel na v Česku prodávané akciové fondy spíš podprůměrná výše poplatků (nebo je to někde lepší?). V těchto objemech nemá smysl o levnějších ETF uvažovat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod eR99 1. 1. 2018 14:25

V ČR jsem žádný jiný akciový fond s roční nákladovostí pod 1,79 % nenašel. V tomto ohledu mi to příjde opravdu spíše jako podprůměrná hodnota. Riziko (pokles hodnoty fondu zřejmě v horizontu následujících 2 let) si uvědomuji a jsem ochoten ho podstoupit. Investiční horizont mám > 5 let.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 1. 1. 2018 14:30

Existuje aspoň Amundi Index MSCI North America . To geografické zaměření nemusí vyhovovat, nic moc o tom fondu nevím.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod JanFX 2. 1. 2018 11:09

No já nevím chlapi, já osobně investuji a poplatky jsou poslední věc která mě zajímá pokud jsem schopný si s retenčním oddělením vydělat alespoň 4% měsíčně.
JanFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 1. 2018 12:09

4% měsíčně .... a teď tu O Karkulce
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mate59 6. 1. 2018 15:33

V ČSOB jsem investoval dle doporučení mého bankéře do 4 fondú,Konzervativní, Pro listopad 95,Pro listopad 90 a nějaký Jumper4,který po 2 letech skončil a vydělal 8000,-Kč pri investici 250000 Kč.První 2 fondy po víc jak 3 letech vydělali na vstupní poplatky,třetí -90,při inv.303000 má dnes hodnotu 290900 korun.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eL Ká 6. 1. 2018 20:10

mate59 píše:V ČSOB jsem investoval dle doporučení mého bankéře do 4 fondú,Konzervativní, Pro listopad 95,Pro listopad 90 a nějaký Jumper4,který po 2 letech skončil a vydělal 8000,-Kč pri investici 250000 Kč.První 2 fondy po víc jak 3 letech vydělali na vstupní poplatky,třetí -90,při inv.303000 má dnes hodnotu 290900 korun.


Díky za super odstrašující příklad. Příště si kup nízkopoplatková (0,09% pa) ETF od Vanguardu nebo třeba Charles Schwab. Já mám na nich za poslední 3 roky +35% netto + reinvestované dividendy.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 1. 2018 20:27

K s ohledem na kurz koruny?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 1. 2018 20:56

Jack111,

Záleželo by na indexu, ale třeba VXUS takhle po přepočtu do korun (od oka) skutečně v posledních cca 3 letech rostl.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 6. 1. 2018 22:15

jednadva,

VXUS za poslední 3 roky posílil o 20,58%, tj. 6,9% p.a.
CZK vůči USD posílila o 8,98%, tj. 3% p.a

Výnos VXUS v koruně byl 11,6%, tj. 3,9% p.a.

Máte to oko trochu rozostřené :-)
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 6. 1. 2018 22:39

mlsal,

Jak říkám, cca. Možná to bylo za kratší dobu - jenom jsem v rychlosti mrkl na stránky Vanguardu + zkontroloval zběžně data. Kolik to dělá za 2 roky?

-- 6. 1. 2018 22:44 --

VXUS za 2 roky bez dividend necelých 20 % v koruně.
jednadva
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků