Investice - Zlatá pamětní mince

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ComaSm 17. 10. 2017 09:28

Dobrý den,

momentálně mám nějaké peníze navíc a chtěl bych tedy investovat. Rád bych si koupil mimořádnou ražbu zlaté pamětní mince a zajímá mě Váš názor. Vyplatí se jí koupit? Jaké jsou možná rizika a teoretický výnos. Vím, že jde o dlouhodobou investici. Minci bych rád koupil přímo z české mincovny a název mince je Zlatá mince 10000 Kč 2018 Vznik Československa proof.

Odkaz na minci: https://ceskamincovna.cz/zlata-mince-10 ... 384-7998-d

Děkuji
ComaSm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiay 18. 10. 2017 06:08

Radeji to posli na sporici ucet.
jiay
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2017 07:31

U mincí ČNB se už několikrát stalo, že cena najednou "vystřelila", ale spoléhat na to nelze.
Spíš bych to vzal tak - pokud se ti líbí, tak proč ne, rozhodně lepší, než si kupovat nějaký řetízek nebo jiný šperk. Ale zaručená investice to není. Spíše uchovatel hodnoty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 20. 10. 2017 05:41

V každém případe je nutné sledovat náklad te konkrétní mince a provedení. Pokud bude proof tak rozhodne nikdy nevyndavat z kapsle. Pamětní mince ČNB mají rozhodne svuj okruh sběratelů, růst ceny jde lehce zjistit srovnáním cen při vydání a současných prodejních ( třeba na aukru).
Pokud se člověk dostane vůbec k teto minci za cenu ČNB, většinou jsou dlouho dopředu vyprodané (prekupnici).
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 20. 10. 2017 08:32

Stačí se zaregistrovat a mince je k dispozici, odmítnout ji můžete vždy. Dělám to tak se stříbrnými.

Mimochodem ČM má teď spoření ve zlatě ovšem cenu mincí co kupujete nadsadili, dobrá zlodějna ...

https://ceskamincovna.cz/zlate-sporeni/
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ComaSm 20. 10. 2017 08:54

Měl jsem možnost mluvit s panem Vladimírem Pavlicou, který tuto minci navrhoval a říkal mi, že cena mince rozhodně poroste a po jeho smrti by mohla mít i 2x takovou hodnotu. Vzhledem k tomu, že se v tomto pořádně nevyznám si nejsem moc jistý. Neví někdo jak to v takových případech bývá s cenou? Nebo je doopravdy lepší investovat do něčeho jiného?
ComaSm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avathar 20. 10. 2017 10:58

Investiční mince CM jsou předražene jak stříbro tak zlato.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 20. 10. 2017 11:39

ComaSm píše:Měl jsem možnost mluvit s panem Vladimírem Pavlicou, který tuto minci navrhoval a říkal mi, že cena mince rozhodně poroste a po jeho smrti by mohla mít i 2x takovou hodnotu. Vzhledem k tomu, že se v tomto pořádně nevyznám si nejsem moc jistý. Neví někdo jak to v takových případech bývá s cenou? Nebo je doopravdy lepší investovat do něčeho jiného?


Pokud by Vladimír Pavlica byl světově známý umělec (což není), pak určitá šance je, ovšem především bude cena mince závislá na burzovní ceně zlata. Takže pokud věříš, že zlato v čase poroste - kup to. pokud nevěříš - nekupuj. Radu ti nikdo nedá, protože tuto informaci nikdo nemá.

Ještě mě napadá zjistit, jaké další mince Pavlica navrhoval a podívat se, kde je jejich cena. Jo, kdyby to bylo od Jana Háska, pak by šance byla vyšší, viz Karlštejn:
https://ceskamincovna.cz/zlata-uncova-m ... 56-8166-d/
Dobře se zhodnotil i Karel Gott(Krátce po dni emise bylo vyprodáno všech 250 kusů zlatých uncových medailí. Exemplář s pořadovým číslem 77 byl hned po vyprodání emise vydražen za 80 000 Kč, přičemž emisní cena byla stanovena na 55 000 Kč.) nebo H.Vondráčková, nezávisle na tom, kdo to navrhl. Vznik Československa jako téma je dost nudné, ale kdo ví?
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 20. 10. 2017 13:52

U investičních mincí je klicova cena kovu, u sběratelských něco trochu jiného....
avathar
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků