Investiční byt - diverzifikace

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 4. 11. 2017 17:35

Je úsměvný že si kazdej mysli jak jsou v Ústeckým kraji všichni bez prace, zebraj, bez peněz, na davkach, na drogách, kradou a sou cerny jak boty. Tudle mi jeden tvrdil že mimo Prahu nebo Brno nikdo za bydlení neplatí.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 4. 11. 2017 18:04

To snad z mého příspěvku nevyplývá, navíc jsem psal výslovně o Chomutově a Mostě. Samozřejmě, že problém se týká jen určitých čtvrtí v daných městech, nicméně spousta pronajímatelů z Prahy se neorientuje a zaměřuje se právě na tyto čtvrti, což je dáno i tím, že pověří RK "aby našla byt" a RK jdou cestou menšího odporu. Berte můj příspěvek tak trochu i jako varování před lokálními RK a pokud už nějakou vytipujete, pořádně všechny informace prověřujte. Nikdy bych např. žádnou RK nepověřil hledáním nájemníka nebo obecně "správou" mých bytů. Já si udělal letos podrobný vlastní průzkum, měl nějaké schůzky, diskutoval s místními pejskaři a předsedy SVJ a vyhodnotil jsem si, že do toho regionu nepolezu. Pokud máš jiné zkušenosti, tak se rád poučím.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 4. 11. 2017 18:39

Neber to osobně. Jestli chceš info, tak napiš do sz.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 11. 2017 19:42

V Ústí sice všichn bez práce nejsou, ale každej trochu schopnej si na ten svůj byt prostě našetří (nebo půjčí). Kdo tohle nesvede, je rizikový.
Teď určitě přijde odpověď s příkladem, že může být nějakej spolehlivej člověk, kterej si nechce za pár set tisíc koupit byt. Hodně štěstí v jeho hledání.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 4. 11. 2017 19:45

Další :)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 11. 2017 19:52

On i člověk, který je bez práce, na dávkách a černej jak bota nemusí být špatnej nájemník. Zrovna v ústí si na nich dost lidí udělalo byznys.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 11. 2017 21:59

Myslíš v Trmicích? Nebo Předlice v Ústí ?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 4. 11. 2017 22:18

Určitě existuje široká skupina nájemníků, kteří nejsou schopni si z malé mzdy našetřit nebo mají tak malý příjem (nebo jsou už moc staří), že jim banka nepůjčí, nebo byt kupovat z různých důvodů nechtějí - typicky studenti, mladí, samoživitelky, důchodci, cizinci. V Praze je to jasný, míří sem spousta lidí za prací a 6 mil. Kč na byt prostě nikdo nemá. Co jsem analyzoval Chomutov a Most, tak kupní ceny bytů jsou zde tak nízké (cca 300 tisíc Kč), že na tak malou sumu nedostanete ani hypotéku, většina bank půjčuje právě od 300 tis. Kč a 80 % LTV, takže v této lokalitě prostě se na hypotéku objektivně dosáhnout nedá. Člověk si může vzít spotřebitelský úvěr se splátkou 6000 Kč, ale pokud máte mzdu 13000 Kč čistého, asi vám banka nepůjčí, v úvahu přichází už jedině překlenovací úvěr s delší dobou splatnosti. Problém těchto lidí bude, že mají záznam v BRKI. Často rozšířený problém je, že ač mají lidé celkem "stabilní" příjem, jedná se o práci na černo, na DPP nebo DPČ, případně na ŽL a takovým banka nepůjčí. Tudíž jim pak nezbývá nic jiného, než bydlet v pronájmu, byť by si třeba byt rádi koupili. S malým příjmem jsou nuceni platit tržní nájemné a nemají už rezervu, aby si našetřili na koupi bytu.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků