Kryptoměny BTC, LTC, XRP, ETH a další zkušenosti

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 11. 2017 12:58

Zajmám se o kryptoměny a tak budu rád, pokud se zde připojí případní zájemci,
které to třeba též zajma, mají i nějakou zkušenost a chtějí se poradit :)

Hlavně jak měnu nakoupit a kde ji potom bezpečně uložit. Problémy a postoje bank, kde je výhodné to převést, případně další problémy jako např danění takové měny, práskání banky pokud tam někdo převede vetší částky atd.
Příkladem bude mít BTC hodnotu 1 milion, ja získam např 500 000czk, těžko je jen tak převedu z EUR na normál běžný účet, aniž by banka řešila původ a nebo transakci stopla. Napadá mě postupně, ale stejně, jak bych prokazoval původ peněz a kde jsem je vzal? :hm

Jedná se o zajmavé měny jako

Bitcoin, Bcash, LTC litecoin, ETH etherum, XRP Ripple, IOTA, Monero a případně
další


Jedná se o spekulativní investice, přesto je zde budoucnost vs banky a omezování hotovosti vovčanů.
Sam hlavně podporuju Bitcoin, jelikož mi i něco vydělal a stále vydělává ;-)
Jelikož nevěřím jednotlivcům, tak pro směnu se mi zda dobrý
https://www.bitstamp.net/
https://www.bitfinex.com/
bitfinex asi nebude zlato (díky některým problémum), ale dobrý pro nákup některých dalších exotických měn.

Třetí možnost ale horším kurzem je BitcoinMat ala
https://www.paralelnipolis.cz/
zde ale zas nevím, zda by nebyl problém opět u vyšších částek. Třeba bude člověk mít ETH Etherum, hodnota bude 1 milion, on bude mít třeba 300 000czk v přepočtu. Dobrá, překlopí to do BTC, potom zajde k matu, ale otázka je jestli to fakt mat vydá a nebude zde opět problém? :hm

Ted jen typy na peněženky, kam měnu uložit? XRP třeba a bezpečnost uložení?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod KryptoLojza 30. 11. 2017 19:58

Pokud mozno, penize hned pryc z burz (krach MtGox) na penezenky vytvorene developery projektu ci open-source alternativami. U svych investic pouzivam vyhradne source wallet a pouze v pripade Etherea and ERC20 tokenu myetherwallet.

Nejlepsi zdroj informace je whitepaper, vlastni fora projektu, v druhe rade forum bitcointalk, v horsim pripade reddit. Klasicka media type\u Financial Times ci WSJ nemaji paru o protokolech a casto pletou pate pres devate. Navic je znatelny bias.

10. prosince se zacnou tradovat BTC futures na CME. To by mohlo prinest vice kapitalu a priblizit masovou adopci, ci presneji receno zkratit zivot soucasne faze pocatecni adopce.
KryptoLojza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 12. 2017 23:44

Tak urcite, kdyz vidim dnes jak burza casto funguje a trva i nekolik dnu vyndat danou menu ven tak je to neco :( Proto radsi vlastni wallet :(
Kazdopadne ty dalsi frci iota a XRP jede! :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bithorse 3. 2. 2018 23:11

A teď zase spadlo vsechno... budoucnost kryptoměn a bitcoinu bude ještě zajímavá: https://www.e15.cz/kryptomeny-budoucnost
Bithorse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bithorse 5. 2. 2018 14:16

Jako bych to nepsal, ten pad jeste pokracuje http://www.e15.cz/kryptomeny/bitcoin-za ... ky-1341536
Bithorse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirSa 6. 2. 2018 18:54

Zdravím vás,
že se vrátím k původní otázce....taky mě to prostě neobešlo a začal jsem se nedávno zajímat o kryptoměny. Já osobně pořád věřím, že to budoucnost má a že se hodnota opět zpátky zvedne, největší riziko vidím v zásazích z venku, typu legislativních zásahů států ve spolupráci s bankami, pro které je to samozřejmě pohroma ....

Ale zpátky k dotazu, pro začátek a větší pochopení celého fungování systému kryptoměn se já tedy zajímám jen o BitCoin, ale vím, že jich existuje celá řada. Tady jsem třeba našel docela přehledně sepsány ty další nejpopulárnější
kryptoměny. Zajímalo by mně ale,jestli má někdo vlastní zkušenost s jinými kryptoměnami (at už více nebo méně známé) než s BitCoinem, případně proč právě s těmito.

Díky za odpovědi
Jirka
JirSa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fyluta84 6. 2. 2018 19:07

Během 35 dní spadl Bitcoin z 20tis na 6tis.. asi se nebudu ptát, kolik je první zde uvedný tazatel v plusu...,resp. v minusu
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod luboal1 6. 2. 2018 20:39

Investujte,investujte,investujte....! :D :D
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lodgy 7. 2. 2018 09:06

Ja bych jeste pockal, jeste neni dno.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 8. 2. 2018 19:15

fyluta84: nemusi byt v minusu, proc? Staci pokud mas BTC z minulosti, neco jsi prodal, pouzil.
Takze jsi treba v plusu i jen par tisic, zbytek jsi zapomel a nechal lezet.
Ok ted jsi to projel, spadlo ti to, ale porad jsi v plusu jelikoz jsi BTC kdysi koupil za par, takze i 6000 USD je poradne slusne :)
Samozrejme kdo to koupil za treba 9K + tak je jasny ze ted je v minusu, ale to neznamena ze to ma ted rychle prodat. Takovy ruzny tragicky spekulace, tech uz zde bylo staci se podivat do minulosti na ruzne stare diskuzni prispevky jak Bitcoin skoncil.
Ted uz koncil kazdym rokem.
Je jasne ze nektere dalsi meny zaniknou, jsou urcene na rychlo vejvar.
Proste Pepik zde koupi, podrzi a pak streli, respektive preleje do BTC ci ETH a nebo do Monero a nebu resit nejakou menu ze nekde krachla.

Ja treba ze srandy drzim tuhle menu pritom vim ze to asi kazdej vytusi ze to nebude top mena budoucnosti ale rikam tomu, zubar je drahej tak na zubaka :D
https://www.coingecko.com/en/price_charts/dentacoin/usd
Dal je otazka, jestli ty lidi to tam cpou ze svoji vejplaty, poctive a nebo pouzivaj tzv "free money". Ktery clovek dostane a nevi ani jak.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gotesák 9. 2. 2018 09:58

Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hindenburg 27. 5. 2018 15:17

Zdravim, setkali jste se nekdy s timto? 24% vynos rocne a vyplaceno kazdy mesic. Prijde mi to hodne prehnany. Není to nejakej podvod? https://www.kryptly.cz
Hindenburg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 5. 2018 15:33

To už jsem viděl mockrát. 24% je dost málo. Běžně je to za měsíc :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 27. 5. 2018 18:58

No, v něčem je to přece jen nové - opravdové, existující s.r.o, vydává něco jako opravdový dluhopis. Takže možná nikdo nepůjde do vězení.

Ale firma založená 5.4., s vlastním jměním pravděpodobně 60 tisíc, si půjčuje až 25 mil, výnos 24% p.a., to neskončí „špatně“ – je tak jasné, že to nevrátí, že případy „dobře“/„špatně“ ani neexistují.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 5. 2018 10:45

Podvodníci nabízí jistý výdělek s bitcoinem v mnoha řečích světa všude v internetu.
Kryptoměny jsou dnes na ústupu, na cestě k bankrotu a podvodníci se zpožděním půlroku teprve teď lákají na bitcoin a jiné bezcenné výtvory v internetu.
Jestli cena kryptoměny kolísá 20% denně a postupně, během několik let klesne na nulu, je to lumpárna, když někdo slibuje garantovaný výnos každý měsíc 2% a garantuje 24% za rok.
A jedná se hlavně o zaplacení poplatku. Nebo si podvodníci nechají i celý vklad. Třeba to řídí Madoff z vězení.
Když někdo slibuje hezký výnos, nesmí zájem vznikat. Naopak. Musí zájem končit.
Ti lotři slibují 24% za rok. Ale i kdyby slibovali jen 12% nebo 6%, musí zájem o to končit.
Nikdo se nesmí snažit zbohatnout rychle (s bitcoinem, s pákou, s forexem, s penny stocks, s hedgefondem a s jinou spekulací) nebo ztratí všechny peníze.
Nezbývá než bohatnout pomalu šetřením peněz a ukládáním úsporů do dividendových akcií indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones od 10 až 20 zdravých podniků, které dlouhodobě zvyšují zisky a dividendy.

Zde se píše anglicky o více jak 20 podvodech s bitcoinem. Často je to pyramida, vybírání peněz Ponziho schéma = noví vkladatelé peněz platí výdělek dřívějším klientům.
https://www.comparitech.com/crypto/avoid-bitcoin-scams/
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků