Nemožnost od nového roku koupit ETF od iShares, Vanguard,..?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod onlavu 14. 3. 2018 09:19

takovych je malo, bych rekl. treba u S&5 500 je to jednoduche, ten nabizi kdekdo a +- je to vzdy stejne. ale treba ten SPYD, o kt. pises, ten bych rekl v EUR neni. Je ale mozne najit typove podobne ETFko v EUR, tedy dividendove.
onlavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nethar 14. 6. 2018 13:50

Degiro píše:...bohužel žádný posun stále nenastal. Pokud bude situace neměnná i v nejbližší době, budeme apelovat na naše vedení, abychom alespoň náš seznam ETF zdarma upravili...
Nethar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod onlavu 14. 6. 2018 14:47

njn, škoda (-: u takového Lynxu udajne nemaji s timto problém, DEGIRO si s tim ale neumi poradit. EUR ETF to jistí, anebo prejit k dražší konkurenci.
onlavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmoni 4. 1. 2019 11:20

Po roce stale nic? Obracel se nekdo z vas na CNB? Ja jsem jim dneska poslal dopis

absolvoval jsem proces zakladani uctu, prevodu prostredku a na konci jsem zjistil, ze nejsem schopen nakoupit nektera ETF, zejmena od iShares / Invesco na NYSE.
To je velmi frustrujici, jelikoz obchodovat strategii, kde polovinu instrumentu nejde nakoupit nevede k ocekavanym vysledkum.

Pochopil jsem, ze problem je ve zpusobu, jakym jste implementovali regulaci MiFID2. Co ale nechapu je, ze u ostatnich CZ brokeru tyto ETF nakoupit lze. Vy jste implementovali jinou smernici MiFID2 nez oni nebo proc to vede k jinym vysledkum? Take nechapu proc se za vice nez rok situace nezmenila?

Ve stanovisku CNB jasne stoji: "U produktů, jejichž propagace neprobíhá ani zčásti pomocí materiálu sepsaných v českém jazyce, je přípustný KID v cizím jazyce;" Dokonce vam CNB poskytuje i navod, jak toto vyresit "ČNB bude rovněž, v běžných situacích a nebude-li mít poznatky o opaku, jako důkaz akceptovat podepsané prohlášení klienta sepsané v daném jazyce, že tomuto jazyku klient rozumí v dostatečné míře na to, aby byl schopen porozumět informacím v KID obsaženým, zejména parametrům, rizikům a nákladům daného investičního produktu.". Doplnuji, ze anglicky rozumim v mire vice nez dostatecne.

Prosim odpovezte mi na tyto otazky a jake je reseni. Mam v umyslu se obratit na regulatora se stiznosti, ze smernice implementovana tak, ze nuti individualniho investora vyzadovat po konglomeratu typu iShares preklad jeho smluvni dokumentace do jazyka vyznamem odpovidajiciho populaci jednoho mesta je pravne vadna.
xmoni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JPT666 4. 1. 2019 12:18

Jestlis to psal Degiru, tak je to asi zbytečné, protože už to nejde nakupovat ani u Lynx a typl bych, že nikde. A jestli někde jo, tak určitě porušují tu směrnici. U Lynx to chvíli šlo, ale pak jim to ČNB taky zatrhla.
JPT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod onlavu 4. 1. 2019 12:23

asi to bude tak, jak JPT666 pise, davalo by to i smysl. Podle me se situace jen tak nezlepsi, jelikoz se jedna o celo-EU smernici, cili CNB s tim nic neudela. Bud je treba to hnat vyse, ci se prizpusobit a nakupovat EU-ETF.

Jinak v Degiru stale stejne, max. lze prodat jiz drzene US ETF, nakup nemozny...
onlavu
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor