Nemožnost od nového roku koupit ETF od iShares, Vanguard,..?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 2. 1. 2018 22:45

Dnes dopoledne jsem iShares nakoupil přes mobilní aplikaci, jen graf se neukázal. Jinak jsem byl dnes ve Fio bance a ptal se na novou regulaci a bankéř o ní nic nevěděl, že jim nikdo nic neříkal a že pořád prodávají. Nevyloučil, že se v průběhu blízké doby něco nezmění, ale zatím o tom nic neví. Přijde mi to poměrně zvláštní...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xan01.xan01 3. 1. 2018 00:15

Nakuju ETF: SDIV - Global x, MORL - UBS, AOA-iShares a SPHQ-IvescoPower shares a nakoupit to jiz neslo, tabulku pro nakup to vyhodi ale pri zadani obednavky ti to napise, ze je produkt blokovan pro uzivatele.Tim padem nelze jiz odedneska nic dokoupit ....a co jsem hledal alternativniho brokera, tak jsme moc neuspel. Pro pravidelnemesocni dokupovani v mensich davkach, kde clovek nepreplati na konverzi meny a jeste silene poplatky za obchod ...
xan01.xan01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 3. 1. 2018 07:16

Díval jsem se na Irské Degiro a tam by to jít snad mělo. Napsal jsem email s dotazem, tak uvidím, jiné varianty pak pro mě vidím Lynx, nebo Fio. Po měsíční bázi nakupování ETF v menším množství a bez vstupních poplatků by to jinde jinak bylo nepříjemné.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lamenian 3. 1. 2018 13:54

Právě jsem zkoušel koupit iShares Core MSCI World UCITS ETF na burze Euronext Amsterdam a naprosto bez problémů koupeno. A to mám českou národnost, český trvalý bydliště, českou verzi Degira a to ETFko rozhodně v češtině dokumentaci nemá.
Takže je mi zatím neznámo, podle jakého klíče si vybírají ETFka která pro Čechy zablokují a která ne..
lamenian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 3. 1. 2018 14:00

Ticker IE00B4L5Y983 mi šlo včera ráno nakoupit, jinak odpověď od Irského Degira

"This depends on the nationality of the client, and not the website through which the account is created.

So unfortunately, even with an Irish account, you will meet the same restrictions."

Takže tudy cesta asi nepovede. Budu doufat, že mi nadále půjde kupovat dané ETF a nebudu to muset řešit.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 3. 1. 2018 16:39

dnes koupeno EUE na burze v milane take bez problemu. Cesky ucet level Trader, overeno pomoci OP a pasu.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xan01.xan01 4. 1. 2018 08:08

Mohl by jste prosim tedy nekdo doporucit nejakeho nizkonakladoveho brokera se kterym by se dalo obchodovat na US trzich, neco podobnemu Degiru, kde se nepreplati na konverzich meny a daji se obchodovat vsechny ETF ? Jinak odpoved od degira byla,ze zalezi na emitentech, nic mene ostatni cesti brokeri ETF obchoduji normalne. Dekuji za pripadny typ na brokera.
xan01.xan01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aw10 4. 1. 2018 12:16

Osobní zkušenost mám s Lynxbroker a Fio. U Lynxbroker platíš $5 za obchod + 100 Kč ($4.7) za konverzi. Fio si účtuje $7.95 za obchod, za konverzi nic. Oproti Lynx mají ale dost nevýhodné kurzy, okolo 2% z převáděné částky. Další možností je jít přímo pod Interactive Brokers, kde se platí $1 za obchod a $2 za konverzi. Kurzy pro konverzi jsou stejné jak u Lynx. Ale každý měsíc si účtují $10 za "vedení" účtu.

Takže pokud neobchoduješ často, řekněme víc než 3 obchody za měsíc, tak bych zvolil Lynx, který má navíc velmi kvalitní zákaznickou podporu v češtině. Pokud se rozhodneš pro Lynx, napiš mi zprávu. Na základně doporučení nabízí $50 zdarma na obchody pro tebe a $50 pro mně.
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
aw10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 1. 2018 15:16

Neni presne - IB uctuje minimalne $10 mesicne, takze douctuje to co chybi jen kdyz provedes mesicne obchody za min nez $10. Min. poplatek se netyka prvnich 3 mesicu a pokud mas celkovou hodnotu uctu pres $100000.
Dale ma IB proti Lynx podstatne nižší úrokový sazby na margin (nejen nakup akcii na uver, ale treba i cosi co odpovida menovemu uveru u Fia, tedy nákup akcii za USD a konverze CZK -> USD pozdeji, az bude vyhodnejsi kurz.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pabloson 5. 1. 2018 00:16

vcera i dnes jsem zkusel nakoupit drive nakupovana etf (itot,ixus) u degira prez aplikaci(iOS) i web a v obou pripadech “product is blocked for klient” :-( adresu mam v cr a narodnost take.

nasledne telefonat s degiro jehoz vystupem je: ze kdyz si zalozim irske degiro tak by to melo fungovat a mel bych schopen fondy nakoupit(nevite jak to pak bude se zdanenim?) + jsem dostal informaci ze je nasledne mozne prevezt stavajici etf portfolio z ceska do irska, pricemz je poplatek za prevod 7e za jeden etf titul (prijdu pak ale o moznost nakoupit nektera etf bez poplatku, cehoz jsem pravidelne vyuzival a byl to jeden z duvodu proc degiro cr :-()

dale mi bylo doporuceno poslat dotaz na konkretni fondy primo do ishares a dat jim tk vedet zajem o cesky preklad, pricemz cim vic lidi se jim ozve tim lepe a vytvori se na ne trosku tlak :-)

pak jsem si jeste telefonoval s lynx kde mam taky ucet a podle jejich slov CNB vydala nejake prohlaseni, kdy nutnost toho ceskeho prekladu nevyzaduje a nazaklade tohoto neprelozena ETf Lynx dale nabizi, takze ted jeste presvedcit Degiro CR aby ho take akceptoval. Nicmene hledal jsem nejake takove prohlaseni CNB a nenasel :-(
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 5. 1. 2018 03:27

fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod cz01 5. 1. 2018 06:55

Pabloson píše:nasledne telefonat s degiro jehoz vystupem je: ze kdyz si zalozim irske degiro tak by to melo fungovat a mel bych schopen fondy nakoupit

Irské Degiro mi odpovědělo, že převod k nim nepomůže, že se jedná o národnost, viz můj příspěvek výše.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xan01.xan01 5. 1. 2018 10:56

Zdravim, tak dnes dopoledne jsem si take zavolal na Degiro a dle odkazu na vyjadreni CNB budou v prubehu par dnu blokovana ETF opet zpristupnovat, nebot dle CNB zle akceptovat i anglictinu pro dokumentaci "Klicove informace pro investory".
xan01.xan01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pabloson 6. 1. 2018 05:38

cz01 píše:
Pabloson píše:nasledne telefonat s degiro jehoz vystupem je: ze kdyz si zalozim irske degiro tak by to melo fungovat a mel bych schopen fondy nakoupit

Irské Degiro mi odpovědělo, že převod k nim nepomůže, že se jedná o národnost, viz můj příspěvek výše.


- tuto mi poradil anglicky hovorici operator na ceske lince degiro... me to bylo taky divne protoze jsem uz cetl predtim tu informaci od Vas a ptal jsem se primo na to, ale bylo mi odpovezeno: Irish account should solve your problem :-) takze evidentne poskytovali na obou Degiro linkach jine informace.

Zkusebne jsem zacal se zakladanim irskeho accountu, nicmene po informacich od fc70 a xan (diky za ne) tam uz nic posilat nebudu a zvolim prozatim jen vyckavaci taktiku a budu kazdym dnem zkouset kdy to zas zprovozni o<:)
Pabloson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nethar 15. 1. 2018 10:48

Ptal jsem se na stav v Degiro a moc pozitivně to zatím nevypadá.

...to, jak mají novou legislativu ošetřenou ostatní brokeři v ČR, netuším. Dokud emitent daných ETF a derivátů nevydá požadované dokumenty, nemůžeme dané instrumeny nabízet k obchodování.

Naše Compliance oddělení nyní zjištťuje, zda je možné uvolnit také evropské ETF (jako jsme to již udělali u některých derivátů), pokud emitent dané dokument poskytl.

US emitenti nemají povinnost požadované dokumenty vydat, proto například i iShares tyto dokumenty stále neposkytli vůbec (ani v Angličtině).
Nethar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků