Jak investovat do kryptoměn pro začátečníky

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 14. 1. 2018 21:55

No, já to tady pro klid svého svědomí aspoň jednou napíšu a pak dám pokoj:

Jak investovat do kryptoměn pro začátečníky? Vůbec ne. Je to čistá spekulace a není žádný (obzvlášť pro začátečníka) způsob, jak předpovědět, jestli ceny v budoucnu půjdou nahoru nebo dolů. Zato ty poplatky všem zprostředkovatelům (10%!!?!!) už za nehty zůstanou navždy.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod yamamoto 4. 2. 2018 12:02

ahoj, vím že bitcoin apod. jsou spekulativní věci, ale vesměs se na tom dá dobře vydělat, pokud máte peníze, co tam můžete hodit. skoky jsou velké, klidně 40%, proto si představuji třeba 100 000 kč dokáže udělat klidně 35 000 zisk během týdne. Je to tak nebo jsem moc naivní? i kdyby ne, tak třeba kdybych nakoupil včera, změna je cca 4,5% - 4500 kč jen tak není taky špatné.

nicméně jsem nezačal, protože jsem se ztratil v informacích. jak nejlépe začít? článek mi tady pomohl, ale mám v tom nějaké nejasnosti. Nemám v plánu držet moc peněz třeba půl roku s tím, že se cena zvedne o mnoho %, spíše plánuji občas udělat nějaké transakce, když cena půjde nahoru a nějak si tak tedy vydělat, ideálně tak, že nebudu ve ztrátě a to, co vydělám, investuji a případně si nechám na další dobu, kdyby se náhodou povedlo.

zatím chápu:
vytvořit účet na coinbase, čím se vytvoří i účet na GDAX. Přes SIPO platbu poslat peníze na GDAX, protože je tam nejmenší poplatek a zní to jako něco, co bych ještě jako úplný začátečník zvládnul. Otázka je, co potom? nějak jsem už nepobral ty hardware/software peněženky a poplatky s ními spojené.
Je to tak, že peníze z GDAX použiju na nákup třeba bitcoinu, ten poté přesunu "snad" bez poplatku na coinbase a účet na coinbase použiju třeba v EXODUS?
snažím se najít nejlepší volbu mezi bezpečností a poplatky.

zkusím ještě víc pogooglovat, jestli nenajdu něco podrobnějšího, jak začít.
yamamoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VVNP 4. 2. 2018 13:58

Četls předchozí příspěvek od fc70? Toho se drž. A ano, velmi naivní.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 2. 2018 20:51

Z fc70 souhlasim, jen trochu keca ohledne poplatku. Na krypto burzach jsou poplatky velmi nizke, bezne 0.1-0.2%
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 5. 2. 2018 02:02

Poplatky za co? Nizke poplatky ma jen GDAX.
Lodgy
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 5. 2. 2018 08:56

Za obchody. Třeba Bitfinex má taky 0.1 - 0.2%
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 5. 2. 2018 21:40

:idea: Chytráci už dávno bitcoin a všechny kryptoměny beze zbytku prodali.
Hlupáci drží dál, nebo začínají kupovat poprvé v životě a budou ještě několik dní každý den smutně sledovat, jak se ceny blíží nule.
Pokles na nulu může u nejvíce oblíbených kryptoměn jako bitcoin trvat dva roky.
Růst kurzů kryptoměn tisíce procent minulý rok byl mnohem silnější než růst ceny tulipánových cibulí v 17. století, tedy krach kryptoměn bude mnohem větší.
Vždyť jsou kryptoměny na nic, protože každý jeden malý nákup nebo prodej bitcoinu nebo platba v obchodě spotřebuje elektriku 300-400 kilowatthodin, jako spotřebuje 4-člená domácnost za měsíc. A takto plýtvat elektrikou a vytvářet smog uhelnými elektrárnami nebude spekulantům dovoleno dlouho.
:-) Podvodníci dnes oznamují cílovou cenu bitcoinu 100.000 dolarů, zatímco cena klesá z 20.000 dolarů na 6.500 dolarů za 48 dní, to je pokles na třetinu.

Český fond na kryptoměny, který je určerný jen pro hloupé investory = ''kvalifikované investory'' s minimálním vkladem milion korun, může vydělat slibovaných 30% za rok jen spekulací na pokles cen. A pak obere ''kvalifikované investory'' = hlupáky o 25% ze zisku. Kryptofond v Čechách založila česká-kyperská investiční skupina Comfort Finance Group Ltd. - CFG Nicosia, Kypr + Praha, Čechy. Fond byl registrován u České národní banky (ČNB) 29. května 2017. Na investici se dosud podíleli pouze zakladatelé fondu, kteří ze svých vlastních prostředků investovali 100 tisíc eur. Cílem fondu je získat do konce letošního roku 200 až 500 milionů korun = až 18 milionů euro. Bitcoin je v portfoliu fondu zastoupen nadpoloviční většinou. Další část portfolia tvoří kryptoměny ethereum, monero, dash a menší kryptoměny.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalen 13. 2. 2018 12:51

kryptoman píše:Hodně štěstí.

Pokiaľ investovanie závisí na štěstí, tak peniaze môžeš vložiť aj do lotérie. :D
dalen
Kolemjdoucí

Předchozí stránka