Koupili byste akcie US firmy na US burze nebo na CZ burze?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod postcd 17. 1. 2018 22:48

Dobrý den, když broker nabízí akcie Googlu koupit přes Nasdaq (USA burza, GOOGL) nebo přes RMS (česká burza, BAAGOOGL), co byste zvolili v případě dlouhodobého nákupu (10+let) a proč? Děkuji předem za případné názory a vysvětlení.
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikko 18. 1. 2018 00:03

Pokud jde o větší objem peněz, tak bych zvolil Nasdaq v USA, protože tam mají menší poplatky za provedený obchod.

Výhodou RM Systému je platba a prodej v měně CZK, takže se netratí na převodu měny CZK-USD při nákupu akcií a USD-CZK při prodeji. Mám pocit, že objem obchodů (likvidita) akcií Google na trhu RMSystému je velmi malý, takže se tam nedá nakoupit/prodat velký objem akcií.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 1. 2018 07:44

Koupil bych to přes burzu v USA. Výhody a nevýhody zde již byly zmíněny, jen dodám, že trochu nevýhoda je, že pokud by společnost někdy začala vyplácet dividendy, je třeba v případě příjmů z USA podávat daňové přiznání, kdežto v ČR se to nemusí. Finančně to vyjde nastejno, protože míra zdanění je stejná.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 18. 1. 2018 09:17

Akcie z USA i akcie z Evropy kupuju jen na levných burzách Německa - Xetra a Tradegate,
protože na akcie mám konto a depo (zadarmo) jen u Targobank.de a ta mi dělá nejlevnější poplatky
(kolem 11 euro) u Xetra a Tradegate.
A moje 25 akcie jsou tyto: :idea: http://nr1a.com/mustrdepo.htm
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 18. 1. 2018 19:44

radecekh píše:Koupil bych to přes burzu v USA. Výhody a nevýhody zde již byly zmíněny, jen dodám, že trochu nevýhoda je, že pokud by společnost někdy začala vyplácet dividendy, je třeba v případě příjmů z USA podávat daňové přiznání, kdežto v ČR se to nemusí. Finančně to vyjde nastejno, protože míra zdanění je stejná.

Je jedno, na které burze jsou akcie zalistované, stejně budeš mít dividendový příjem z USA, protože firma tam sídlí a vyplácí to ona, byť prostřednictvím brokera v CZ :-*
paty07
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků