kryptoměny

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 3. 2018 06:13

fc70:
Tak to já bych šel i do investice, která je s větší pravděpodobností ztrátová, než zisková. Když bude mít 30% šanci na 10násobný zisk a 70% šanci, že zkrachuje, jdu do toho. A nejen já. Na podobném principu a naopak s ještě větší šancí na krach a vyšším potenciálním ziskem funguje třeba investování to startupů.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 13. 3. 2018 08:11

To ti neberu, ale nemůžu takovou věc s klidným svědomím doporučit někomu, kdo se sem přijde zeptat „vyplatí se“ a otázka rizika a jeho rozložení ho vůbec nenapadne.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 08:30

radecekh,

Je rozdíl mezi dlouhodobým výhledem a krátkodobou volatilitou. Kupovat BTC na buy&hold nedává smysl. Zase bych si tady dovolil ocitovat "cautionary remark" profesora Cochrana: "So, let's think about "convenience yield." Why might someone be willing to hold bitcoins even though their price is above "fundamental value" -- equivalently even though their expected return over a decently long horizon is lower than that of stocks and bonds? Even though we know pretty much for sure that within our lifetimes bitcoin will become worthless? (If you're not sure on that, more later)" (ibid.)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Miro25 13. 3. 2018 09:27

No a jaké máme výhledy?jsou vůbec nějaké?..
Miro25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 09:54

Miro25,

Krátkodobě sice může kryptoměna (a nejen ta) hodně vynést, protože trvá, než se natěží, ale dlouhodobě ne, poněvadž agregátní nabídka kryptoměn není omezená. Funguje to pak podobně, jako když byste zvýšil nabídku klasické (národní) měny: zvýšením nabídky korun se sníží cena (hodnota, kupní síla) jedné koruny. Dosaďte si za koruny např. BTC a jste doma.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránka

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků