kryptoměny

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 3. 2018 06:13

fc70:
Tak to já bych šel i do investice, která je s větší pravděpodobností ztrátová, než zisková. Když bude mít 30% šanci na 10násobný zisk a 70% šanci, že zkrachuje, jdu do toho. A nejen já. Na podobném principu a naopak s ještě větší šancí na krach a vyšším potenciálním ziskem funguje třeba investování to startupů.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 13. 3. 2018 08:11

To ti neberu, ale nemůžu takovou věc s klidným svědomím doporučit někomu, kdo se sem přijde zeptat „vyplatí se“ a otázka rizika a jeho rozložení ho vůbec nenapadne.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 08:30

radecekh,

Je rozdíl mezi dlouhodobým výhledem a krátkodobou volatilitou. Kupovat BTC na buy&hold nedává smysl. Zase bych si tady dovolil ocitovat "cautionary remark" profesora Cochrana: "So, let's think about "convenience yield." Why might someone be willing to hold bitcoins even though their price is above "fundamental value" -- equivalently even though their expected return over a decently long horizon is lower than that of stocks and bonds? Even though we know pretty much for sure that within our lifetimes bitcoin will become worthless? (If you're not sure on that, more later)" (ibid.)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Miro25 13. 3. 2018 09:27

No a jaké máme výhledy?jsou vůbec nějaké?..
Miro25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 09:54

Miro25,

Krátkodobě sice může kryptoměna (a nejen ta) hodně vynést, protože trvá, než se natěží, ale dlouhodobě ne, poněvadž agregátní nabídka kryptoměn není omezená. Funguje to pak podobně, jako když byste zvýšil nabídku klasické (národní) měny: zvýšením nabídky korun se sníží cena (hodnota, kupní síla) jedné koruny. Dosaďte si za koruny např. BTC a jste doma.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 4. 2018 07:50

Nově vzniklé kryptoměny a jejich první prodej = ICO = z 81% podvody okrádající lidi o peníze

Satis Group LLC publikovala analýzu kvality kryptoprojektov, ktoré prostredníctvom populárnej metódy získavania zdrojov pre novovznikajúce projekty - Initial Coin Offering, v skratke “ICO“ - vyzbierali viac ako 50 miliónov dolárov. Na základe analýzy aktuálneho stavu týchto projektov sa zistilo, že približne 81% projektov boli podvody, 6% projektov zlyhalo, 5% projektov uskutočnilo zamýšľaný projekt, ale nikdy sa nezačali obchodovať na kryptoburzách. Len 8% z projektov vytvorilo produkt/token, ktorý sa začal aj reálne obchodovať. Z týchto 8% len 3,8% je možné podľa metodiky výskumu označiť za úspešné (majú transparentnú roadmap projektu na web stránke, majú pravidelnú aktivitu na GitHub, majú minimálne test/beta verziu blockchainu alebo produkt/platformu vo forme aplikácie alebo tokenu). Aj táto analýza tak ukazuje oprávnené obavy regulátorov a zákazy ICO reklám na Google, Facebook, Twitter a iných spoločností v snahe ochrániť investorov a verejnosť pred investovaním do podvodných ICO projektov.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monti89 25. 4. 2018 14:40

Dobrá investice se mě docela zdá ty kryptoměny ale chce si o tom více přečíst, dostat se do toho a pak možná to risknout a zkusit do toho zainvestovat...Zkusit se má všechno :-))
monti89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirSa 19. 10. 2018 12:06

Investice do jakýchkoliv kryptoměn je stejná jako investice do jakýchkoliv jiných finančních instrumentů a vždy bude záležet kolik do toho chceš "investovat", na jak dlouho, jaké jsi schopen podstoupit riziko a tak co od toho očekáváš. A pak prostě na nějaké aktuální situaci a očekávaném/neočekáváném vývoji. Vyplatí se investice do akcií ČEZU? Vyplatí se investice do akcií IBM? Jo a ne (viz výše). Vyplatí se investice do státních dluhopisů? Pokud od investice očekáváš nějaké zhodnocení, tak ne. Vyplatí se investice do kryptoměn? Jo, pokud zvolíš vhodnout strategii (případně kryptoměny).

Něco si o nic přečti, vyber a zkus s málem. Základem je dát do toho jen to, co tě případně nebude tolik bolet, když ztratíš!

Já si tvořím portfolio a investuju něco málo do různých kryptoměn, které se nějakým způsobem odlišují a jsou pro mě zajímavé. Můj poslední je Dash
Dash
JirSa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 19. 10. 2018 14:04

The American Association of Retired Persons - AARP lexikon a encyklopedie vysvetluje slovo bitcoin

Bitcoin - A bunch of computer code that a bunch of criminals, idealists and spectators agree is worth real money. Sadly, its real-money value swings wildly, making it impractical except for criminals, idealists and speculators.

Bitcoin - hromada pocitacoveho kodu, ktery parta zlocincu, idealistu a spekulantu povazuje za skutecne penize. Je smutne, ze jejich skutecne penize maji takove velike vykyvy hodnoty, ze jsou pro lidi neprakticke, s vyjimkou zlocincu, idealistu a spekulantu.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ulmra 20. 10. 2018 15:24

American Association of Retarded Persons :-))

Investování do kryptoměn má na rozdíl od běžných instrumentů jednu nespornou výhodu: Pokud vlastníte privátní klíče, jste opravdu jediní, kdo s nimi může nakládat.
Ulmra
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kolem.jdouci, mlsal a 6 návštevníků