Nejlepší investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 27. 3. 2018 23:01

(No, není to akcie v tom ohledu, že stát nejde zlikvidovat a rozprodat.)

Ale pořád nevidím, proč by to vláda vydávala? Firmy vydávají akcie úplně z jiných důvodů (každá firma začíná s prázdnou rozvahou; aby firmě vůbec někdo půjčil na fixní dobu nebo úrok, musí demonstrovat zdroj příjmů, a existenci nějaké equity pro demonstraci toho, že ten úvěr bude schopna splácet v různých budoucích situacích; ani jedno nejde na stát přímo aplikovat).

U státu je každý občan, a každá firma, implicitně ~ akcionář. Stát netrpí na nedostatek residual claimants, a pokud není úplně na dně, ani na nedostatek schopnosti nést ztráty. Na druhé straně voliči jsou dost citliví na zněny daní a státních služeb, takže forma financování, která stojí jeden rok 1% a druhý řekněme 5% (a navíc ta cena fluktuuje ze dne na den, daleko rychleji, než je stát i technicky schopný vydat zákon o změně daní), je pro sestavování rozpočtu dost problém.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2018 23:14

fc70,

Vy to teda mastíte. :) Co pořád máte s úvěrem? Tohle není dluhopis. Tohle je akcie.

Let me explain: Each trill would represent one-trillionth of the country’s G.D.P. And each would pay in perpetuity, and in domestic currency, a quarterly dividend equal to a trillionth of the nation’s quarterly nominal G.D.P.

Proč by to stát vydával? Protože to je napsané v tom článku. Místo psaní flamewar reakcí + polemizování se dvěma nositeli Nobelovky si to radši přečtěte. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 27. 3. 2018 23:34

Já jsem dokonce došel tak daleko, že jsem klikl na odkazy na ty „dva články“, a ani jeden na článek nevedl. Tak smůla, bavíme se jen o tom editorialu v NY Times.

Mně je jasné, že by se to investorům hodilo. Ale fakt nevidím, že to řeší nějaký problém, který mají vlády. Všechny výhody, které tam zmiňuje, jsou výhody z pohledu investora, ne emitenta. (I to, že placené úroky/dividendy klesnou v době recese, je spíš výhoda pro investora, že nemusí řešit default a ví, co se stane, a je to silně vyvážené perspektivou dlouhodobého růstu. Naopak pro vládu je pokles placených úroků dost malá pomoc, protože obsluha státního dluhu není tak velká část rozpočtu, a deficitní státní rozpočty mají daleko silnější dynamiku - řekněme tedy, 5% pokles HDP znamená 5% pokles úrokových nákladů, ale ten 5% pokles HDP může klidně znamenat, že v tom roce je jednoroční deficit vládních rozpočtů 10% HDP, což je třeba 25% příjmů vlády (s 40% podílem vládního sektoru na HDP); přitom úrokové náklady budou řádově jednotky procent HDP, tzn. jejich pokles o 5% je pokles o nejvýš 1% HDP.).

Státy nevydávají finanční nástroje proto, že někdo napíše do novin, že by je měl vydat. Teda doufám.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 27. 3. 2018 23:54

fc70,
fc70 píše:výhody z pohledu investora

Myslíte Čínu?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 3. 2018 00:04

Už jsem tu třikrát napsal, že nevidím, proč by to měly vlády chtít vydávat. Tak to sem napíšu počtvrté a naposledy.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 3. 2018 00:07

fc70,

Vy to nevidíte, protože tomu nerozumíte a rozumět nechcete. :)

Radši mi napište něco k těm úrokům. Ovšem to je o poznání složitější než tady ten váš zbytečný flamewar. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 3. 2018 00:11

Teda, aby to nebylo pochopeno úplně špatně, já jsem rád, že jste tu odkázal na zajímavý nový nápad. I nefungující nápad může být zajímavé hypotetické cvičení, nebo se může dát nějak opravit, aby fungoval.

Ale je to stejné jako s v tom threadu o bitcoinech. Buď můžete na námitku věcně odpovědět – a přesně na tu námitku, ne na nějakou jinou, která Vám přijde zajímavější – nebo debata nemůže pokračovat a já se nic dalšího nenaučím.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 3. 2018 00:19

fc70,

Jak jsem napsal v prvním příspěvku o trillu: jako investice by se mi líbil. Je výhodný i pro státy.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomripley 15. 4. 2018 20:42

U trillu mi uniká, v čem to je pro stát lepší než dluhopisy, nedává mi to smysl. Jako občan bych byl proti tomu, aby se stát na vždy vzdal podílu své produkce. Dlouhodobě to přece nemůže fungovat: nechtěl bych se narodit ve státě, kde se budu muset vzdát třeba 20% svého platu, protože ho vlády za posledních sto let prodaly. Dluh se dá přinejhorším snižovat postupnou inflací.
tomripley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 15. 4. 2018 20:51

jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 4. 2018 09:45

Po dlouhé době jsem se odvážil podívat, jak mne špiní a pomlouvají na slovenském fóru ako-investovat.sk, a není to tak zlé, jak jsem se obával. Protože z toho vyplývá, že moje portfolio budované jen pro výnos z dividend a nesnažící se překonávat index, roste lépe než to, co dělá aktivní trader a administrátor fóra Juggler, Gladiš, Hájek, Kaška, Nesnídal. :)
Bohužel tam mají vedle sebe výnosy v dolaru, euro a koruně.
A ta jejich statistika je nepravdivá i tím, že mi počítají jednu akcii, kterou nemám a nepočítají mi akcie Cisco Systems a Munich Re, které mám.

Performance 2016 Falšovaná slovenská statistika

VITUSUS: +12,18% (+15,8% s dividendami) - value a income investor. Akcie: PG UTX VZ JNJ T MCD SO WMT JPM BBL OHI CVX O CSCO PPL
LADISOVÉ AKCIE: +9,1% (cca + 11,7% s dividendami) (Ladislav Konečný - Akcie a Burza)
AKTÍVNY INVESTOR JUGGLER +8,9% bez dividend (cca + 9,6% s dividendami) aktívny investing do indexu SP 500 cez etf SPY
J&T OPPORTUNITY fond (Michal Semotán) + 7,56%
DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): +7,2% - hedge fond legendárneho českého investora
JOGO AKTÍVNY INVESTOR +6,02% aktívne investuje cez ETFs a CFD
ONDRO AOS: +4,94% za 9 mes. swingtrading podľa TA
JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +1,3% :(
CHARLES BRIDGE global macro fond: zisk +2,3% hedge fond: Jan Kaška a Petr Cimala :(
ROKOSÁK – ETFs: +2,18%
JUGGLER - TRADER: -15,7 % pozičný trading :(
NESNÍDAL ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -39,5% - známy český edukátor a cestovateľ. Prezentuje sa ako profi trader, je tvorca AOS. Práve založil svoj vlastný hedge fond. :(

-- 22. 4. 2018 11:00 --

Performance 2017 Falšovaná slovenská statistika

LADISOVÉ AKCIE: +18,92% ... +22,3% s dividendami (Ladislav Konečný - Akcie a Burza)
ONDRO - AOS: +21.88%
WARREN BUFFETT (akcie BRK): +21,6%
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) +19,03%
ROKOSÁK ETFs (USD): +18,92%
VITUSUS: +15,1% ... +18,8% s dividendami
JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +15,83%
PASÍVNY INVESTOR - NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: +12,1% s dividendami
DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): +9,24 %
CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +5,3%
JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (SPY): +5,2 % s dividendami
INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint) +5,16 %
JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +4,79% s dividendami
MARTIN7: +0,75%
AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER (SPY): 0%.. 100% cash :(
RADVAN - POZIČNÝ TRADER: -1,96 %
NESNÍDAL (Financnik.cz) AOS Morpheus -1: -2,46% :(
ADAM: -5,8 % ... odstúpil po druhom polroku
MM1809 - Futures -42,4% ... odstúpil po trištvrte roku
JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -51,1 % Simulovaný pozičný trading :(

Ale neberte to vážně! Je to falšovaná statistika jako každá jiná. A potvrzuje se, že trader Juggler má s jeho spekulací výnos blízko u nuly procent za rok. Ba zdá se, že ve spekulaci nemá žádné peníze a jen si hraje virtuálně na trading. Zle je ublíženo slavnému traderovi Nesnídal.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skejwin 3. 6. 2019 12:20

Zanalyzoval jsem jednu ze současných populárních alternativních investic: stavebnice LEGO. Jaké jsou pozitiva a komplikace této formy investic, stějně jako moje osobní rozhodnutí, zda do toho jít, najdete v mém novém článku.
Na svém webu skejwin.cz píšu o investování do akcií, ETF, P2P, dluhopisů a budování portfolia obecně. Pravidelně také zveřejňuju výkonnost a podrobné složení mého portfolia.
skejwin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 6. 2019 14:18

Roční vícefaktorové alfa 4 - 5 %? Ty tomu věříš?
jednadva
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků