Jak na správu cizích peněz?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Deenius 4. 4. 2018 10:08

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat, zda tu není někdo, kdo by mi poradil, jak na správu cizích peněz.

Jako trader jsem se dostal do bodu, kdy mám k dispozici strategie, které umožňují obchodovat větší objemy peněz s poměrně velmi slušnými výsledky. V mém okolí se vyskytuje několik lidí, co by chtělo zhodnocovat své prostředky se mnou, ale já bohužel nevím, jak na to prakticky (hlavně legislativně). Zkoušel jsem trochu googlovat a ničeho jsem se pořádně nedopátral. Zřejmě také z toho důvodu, že můj problém řeší asi opravdu jen malá skupina lidí :-) Chtěl bych vás proto poprosit o jakoukoli radu, kterou k tomuto tématu máte. Třeba jen i odkaz na článek. Předpokládám, že k této činnosti je již třeba živnostenské oprávnění a nějaká licence/zkouška. Budu proto rád za každou sdílenou zkušenost.

Děkuji a přeji všem krásný den!
Deenius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 4. 4. 2018 11:24

Třeba toto
https://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_t ... intrh.html
... jen jestli nechceš nalákat sobě další kůzlátka :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deenius 5. 4. 2018 14:57

Děkuji. Žádná kůzlátka nehledám ;-)
Deenius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 5. 4. 2018 17:32

Myslím, že trader nemá od úřadů dovoleno spekulovat s cizími penězi.
Ledaže by si registroval na nějakém subtropickém nebo tropickém ostrově svůj vlastní hedge fond, tak jako pan Koza, pan Gladiš, pan Kaška a pan Prase. Pak by mu dali na konto peníze i máma, táta, děda a bába, aby jim ty peníze trader prospekuloval.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 4. 2018 22:07

Musíš si založit firmu a zažádat si o licenci na investiční služby.
Pokud tě někdo nabonzuje na ČNB tak bez licence jsou mastný pokuty.
audiobullys
Diskutér



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků