Kam se vyplatí investovat po menších částkách?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 19. 5. 2018 09:23

Zdravím ve spolek. Chtěl bych se zeptat, kam je podle vás výhodné investovat po menších částkách (rozumějte v rámci stovek korun měsíčně, na vyšší - tisíce si už netroufám), aby se investice do budoucna nějak výrazněji projevila a nehrozil ještě případně prodělek? Abych trochu nastínil svou situaci: Táhne mi na 26 let, nejsem zatížen žádnými závazky nebo finančním/zdravotním omezením, bydlení mám již vlastní bez hypotéky a práci mám stabilní, tedy pravidelný příjem. Momentálně mám založeno pouze doplň. pen. připojištění "vyváženého fondu" na stará kolena až vyjdu z pracovního procesu do důchodu, pokud se tedy nějakého dožiji, ale doufám, že ano. Ovšem chtěl bych investovat/spořit i někam, kde následnou investici budu moct použít i dříve než právě v důchodu. Na ten investovaný výběr sice nespěchám, takže počítám, že ho nebudu moct vybrat kdy se mi zachce (nebo se alespoň domnívám, že to tak chodí), ale zase bych byl rád mít možnost ho vyzvednout dříve než mě dostihnou šediny. Takže ideálně by se mi jevil možný výběr v rámci x let, ale ne už desítek let. Nabízí se tedy něco bezpečného bez možného prodělku, co by mohlo odpovídat mým požadavkům? Předem děkuji za odpovědi a přeji pěkný víkend. :-))
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 5. 2018 10:01

Neinvestujte nikam.
A vyvážený penzijní fond je vašem věku taky hloupost, rozumný je fond dynamický.
Neinvestujte, spořte. A až budete mít naspořenu alespoň půlroční mzdu, můžeme se začít bavit o investování.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod eeet 19. 5. 2018 11:32

Stavebni sporeni.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linda78 17. 9. 2018 16:19

A co takove ty terminovane vklady? A kdybych mela penize navic, dam je do kryptomen.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 17. 9. 2018 16:39

A máme tu písničku na přání pro Lindu (nepracuje náhodou taky u policie?):

"Ujel mi vlak, i poslední metro..."
ab84
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků