Uložení peněz na 2-3 roky

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod brňák73 23. 6. 2018 14:17

Pěkné odpoledne. Měl bych prosbu o Vaše tipy. Co si myslíte jako nejvhodnější uložení 1 000 000 Kč na cca 2-3 roky. Za tu dobu plánuji koupě nového auta a přijde mi lepší ty peníze použít na koupi auta než jimi snížit hypotéku a pak si na auto brát úvěr.

díky
Naposledy upravil brňák73 dne 23. 6. 2018 15:47, celkově upraveno 1
brňák73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlsal 23. 6. 2018 15:45

brňák73 píše:Co si myslíte jako nejvhodnější uložení 1 000 000 mil Kč

Kdybych měl milion milionů Kč (jeden bilion Kč), nejspíš bych splatil hypotéku a zaplatil si u Muska výlet na Mars. I když teď je tam prý špatné počasí. :-)
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod brňák73 23. 6. 2018 15:48

Chybička se vloudila … opraveno jen jeden milionek
brňák73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlsal 23. 6. 2018 16:01

Jedině kombinace spořících účtů a TV. Ostatní (akcie, dluhopisy) je velké riziko.

Možná k tomu přidat malé množství globálního akciového fondu (max.20%) jako kombinace bezrizikového aktiva a tržního portfolia.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 23. 6. 2018 16:32

Já bych snížil hypotéku o tolik, kolik jsem schopen za ty 2-3 roky došetřit, když už bych tedy měl pocit, že potřebuju auto za milion (což bych rozhodně v okamžiku, kdy bych byl zadlužený na hypotéce, nepotřeboval).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 23. 6. 2018 16:48

Kdybych měl hypo několik milionů, tak bych byl nervózní jako pes. Jestli to je hypotéka z poslední doby, tedy "zadarmo", tak asi není nutné jí mimořádně splácet, ale určitě bych si dělat rezervy "co kdyby".
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod judis 23. 6. 2018 17:35

Jedine sporici ucet u nejake banky. Ovsem uroky jsou chabe, rekl bych ale ze vyssi nebo srovnatelne s terminovanymi vklady.
judis
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků