Co s pár miliony.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lampa7 14. 7. 2018 18:48

V současnosti mám několik milionů a pokud se rozhodnu pro prodej firmy dostanu se na podzim na cca 10mil a za rok poté další 2-3mil. Teď tedy otázka - co pak s tím? Bude to stačit na zabezpečení se (čtyřicátník,dům,chata na pronajímání). Asi i tak pokud zase nezačnu v něčem podnikat tak to malé jmění do důchodu nejspíše bez práce nevydrží a to mě deprimuje.
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sorra 14. 7. 2018 19:22

Zalezi na tve spotrebe.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lampa7 14. 7. 2018 20:03

No ta je v prd*li,ale co je horší začínám mít psychický blok kupovat věci ze kterých si už neodečtu DPH:). Takže zase paradoxně auto se kupovat nechystám...tedy pokud se nepřikloním na přes 2 roky starou rezervaci TM3. Ideálně bych tedy potřeboval něco co mi zachová hodnotu peněz a 2-3 procenta k tomu. Což je tu omýlaná bezpracná a nízkoriziková utopie.
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 14. 7. 2018 20:34

2-3 procenta nad inflaci by pořád ještě široce diverzifikované a levně investované (ETF) akciové portfolio mělo vynést s velmi slušnou pravděpodobností.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lampa7 16. 7. 2018 17:38

A mohl by jste prosím uvést nějaké konkrétní příklady daných ETF ? Nebo se to každou chvíli mění?
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 16. 7. 2018 18:04

VT je jednoduché řešení s nějakými velkými nevýhodami, evropské alternativy jsou tu zmíněné v jiných vláknech – tak zkus třeba hledat VT a najdeš ten zbytek.
fc70
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků