Program na vyhodnocení portfolia?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod skejwin 21. 10. 2018 18:14

Zdravím kolegové,

chci se zeptat, zda by byl zájem o můj vyhodnocovač akciového a P2P portfolia.

Od začátku svého investování sleduju výkon PF – když jsem nenašel žádný free nebo dostupný software, který by dělal to, co jsem si představoval, začal jsem si dělat jednoduchá vyhodnocení v Excelu, potom složitější v Pythonu. Když se mě už pár lidí ptalo na to, jestli bych se o můj vyhodnocovač nepodělil, uvědomil jsem si, že by bylo v mých silách přepsat pythonní skript do samostatné aplikace. Protože přepsání ale není žádná sranda a já nechci investovat tolik času zbytečně, chci zjistit, jak velký by o to byl mezi investory zájem.

Popis aktuálního vyhodnocování a toho, co by program uměl, jsem shrnul v posledním článku na svých stránkách. Pokud by se vám takový program hodil, napište mi tam pod článek nebo tady koment. Program bych stejně jako všechno doposud nabízel zadarmo jako mezi-investorskou výpomoc. ;)
Na svém webu skejwin.cz píšu o investování do akcií, ETF, P2P, dluhopisů a budování portfolia obecně. Pravidelně také zveřejňuju výkonnost a podrobné složení mého portfolia.
skejwin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karel11 29. 10. 2018 15:44

Každý seriozní free SW na správu domácích financí, který má zároveň nějaký investiční modul, obsahuje i nějaký reporting. Používám GnuCash a ten to má, KMyMoney taky a historický MS Money Sunset Edition taky nějaký. Nepíšeš jaký SW jsi testoval a co konkrétně ti chybělo.
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JPT666 30. 10. 2018 16:49

GnuCash jsem zkoušel, ale asi mi to připadalo nějaké složité na první pohled, tak jsem to ani moc nezkoušel. Asi by to chtělo přečíst návod :-) a nebo se s tím víc pohrát.
JPT666
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků