Dluhopisy

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 12. 2018 12:45

Podle jakého modelu jste ten vývoj úrokových sazeb vypočítali?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 12. 12. 2018 13:59

Jestli myslíte ten Kalouskův dluhopis, tak úroky jsou dané emitentem, např. tady
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 12. 2018 14:34

Měl jsem na mysli predikci vývoje sazeb. Třeba podle stochastického Vašíčkova modelu pro krátkodobé sazby.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 12. 12. 2018 15:20

Používá to někdo v praxi, např. banky. Nebo je to dobré jenom na týrání studentů? :-)

Nedokážu si představit, jak někdo může na základě historických dat úspěšně předpovědět výnos např. 10-letého dluhopisu na 10 let dopředu.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 12. 2018 15:41

Možná máte malou představivost. :)

Odhadovat sazbu si netroufám. Právě proto se ptám. Existuje řada (stochastických) modelů vývoje (krátkodobých) sazeb. Zajímá mě, jestli předřečníci skutečně sazbu počítali a odkud získali parametry (např. ve Vašíčkově modelu dlouhodobou sazbu a rychlost návratu současné sazby k dlouhodobému průměru), nebo si jenom tipnuli. Podle mého názoru si jenom tipnuli, ale nemůžu vyloučit, že si podle nějakého (stochastického) modelu predikci skutečně spočítali.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 12. 12. 2018 15:58

Rychle jsem prolítl tuhle práci a téměř s jistotou musím říct, že to tu nikdo nepočítal. :-)
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 12. 2018 16:13

To už je na kolezích. :) Já si to myslím taky, ale rád se nechám přesvědčit o opaku.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků