Odkládání peněz pro děti

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 1. 2019 15:28

netrunner,

Hlavně si dobře rozmyslete, kolik chcete dětem dát peněz. Podle toho si upravte ostatní finanční cíle.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod BelAir 9. 1. 2019 16:39

Není to úplně rada, kterou asi čekáš, ale jsme s mužem v podobné situaci. Resp. dítě se velmi brzy narodí, hypo na byt jsme doplatili, v horizontu cca 5 let počítáme s koupí většího nebo domu (až přijde krize a hazardéři s hypo na doraz se dostanou do úzkých).

Nad spořením/jaktochcešnazývat pro dítě jsme přemýšleli a došli jsme k závěru, že nic takového dělat nebudeme. Budeme hospodařit s penězma tak, abychom jako rodina prospívala a když něco na počátku dospělosti děcka zbyde a budeme ochotni mu dát, tak dáme. Naši mi zaplatili VŠ (což už jen to dělá za dobu studia cca 250 000Kč a to jsou výdaje na státní), po škole jsem neměla problém najít práci a do pár let doplatit hypo na byt. Muž taky do začátku nic nedostal a naprosto v pořádku se ve společnosti uchytil.

Samozřejmě založíme na prckovo jméno stavebko a dostaneme ze státu podporu, ale peníze pak investujeme do případného domu (jestli se s náma pak dítě bude v 18 soudit, tak aspoň máme vyřešenou otázku, jestli mu něco dát :)). Cílem bude primárně zaplatit barák, málo který produkt má větší garantované zhodnocení, než úrok na hypotéce. Stavebko ano, ale jen při 20.000/rok, pak už to není žádná hitparáda. Pokud nám bude zbývat něco na hraní, tak z rodinných peněz začneme investovat do EFT, ale to beru jako peníze, o které si můžeme dovolit přijít, neb úplně nevěřím ve stabilitu akciových trhů/podílových fondů/ a i EFT.
BelAir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 1. 2019 17:36

BelAir,
BelAir píše:Samozřejmě založíme na prckovo jméno stavebko a dostaneme ze státu podporu, ale peníze pak investujeme do případného domu (jestli se s náma pak dítě bude v 18 soudit, tak aspoň máme vyřešenou otázku, jestli mu něco dát .

A já už se bál, že z tebe vypadne něco hezkého, popř. chytrého.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 9. 1. 2019 20:47

Nejlepší zajištění pro děti je být zajištěn jako rodič.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasek06 9. 1. 2019 22:28

jednadva píše:BelAir,
BelAir píše:Samozřejmě založíme na prckovo jméno stavebko a dostaneme ze státu podporu, ale peníze pak investujeme do případného domu (jestli se s náma pak dítě bude v 18 soudit, tak aspoň máme vyřešenou otázku, jestli mu něco dát .

A já už se bál, že z tebe vypadne něco hezkého, popř. chytrého.


Naprostý souhlas. Už nemusí dodávat vůbec nic ... :-D
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Karel11 10. 1. 2019 22:02

Napíšu ti jak to dělám já. Mám tři děti 8, 10 a 12. Hned od prvního měsíce jsem jim dával pětikilo a od letošního roku 1000 měsíčně. Nejstarší dcera má historicky stavebka a jede druhou šestiletku. Prostřední kluk měl stavebko jenom jedno a nejmladší už ne. Dokud byly zajímavé úroky na spořákách tak to měli kluci tam a když přestaly být tak jsem jim začal kupovat akciové podílové fondy. Od letošního roku jim budu kupovat ETF na Degiru bez poplatku. Mimo to jim kupuju zlaté mince co vydává ČNB, jsou to emise na 4 roky a vydávají 2 mince ročně. Byla edice technické dědictví, potom byly mosty a teď jsou hrady. Kromě toho zlata to má i sběratelskou hodnotu. Dám jim to ať to střelí a zaplatí si školu či nějaký Erasmus v zahraničí nebo si to nechají jako památku po fotrovi. Hypotéku mám taky na barák v centru města, ale proč bych to umořoval, když na Zonky mi to vydělá aktuálně 7,2% p.a. Dělej jak uznáš za vhodné.
Karel11
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků